• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
I opet smo kod stare teme.... turbinu ili kompresor ??????

:icon_super::icon_super::icon_super:

:drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Ima on biturbo, Puki kad ide iz pilnice, a Ursus u svakom reduktoru po jedan.
Neznaš čovek koji bolje fučka :icon_lol::icon_lol:

Još uvjek sam mišljenja da njemu toga netreba.
I ovak makina ima previše snage
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evogac i trokut i tablica...
samo jos moram namontirati neko svjetlo za tablicu ili 2-3 diode staviti i to je to... :)

6okf.jpg
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
zadovoljio je on i ovako, a samo mi nije jasno tko je donio taj propis kad na 75% traktora nemoze ici trokut lijevo jer viri van blatobrana... a ni tablica mi nije jasna, zasto mi nije dao onu kvadratnu, ovu stvarno nisam znao gdje bi stavio osim ovdje gdje je sada!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Ako ja to dobro vidim , ni osvjetljenja za tablicu nemaš?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
zadovoljio je on i ovako, a samo mi nije jasno tko je donio taj propis kad na 75% traktora nemoze ici trokut lijevo jer viri van blatobrana... a ni tablica mi nije jasna, zasto mi nije dao onu kvadratnu, ovu stvarno nisam znao gdje bi stavio osim ovdje gdje je sada!

Propis preuzet iz EU tak meni rečeno (makar sumljam ) prije ga donesel neki činovnik koji niti nezna kaj je traktor !!!!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
svjetlo za traktor imam od auta, sredisnje koje osvjetljava tablicu od sredine, sli je trenutno rastavljeno i oprano tako da cu ga slagat iduci tjedan jer sam sada u guzvi... a mozda mi i kolega elektricar slozi nesto od ledica na okvir! svakako imam na umu osvjetljenje i postaviti cu ga iduci tjedan, ne zelim se zaje.avati s nicim! u glavnom pripreme za svjetlo su u tijeku! vazno da imam tablicu i naljepnicu da je traktor tehnicki ispravan, cak imam i vatrogasni aparat na blatobranu, poslikat cu to, jest da je od 2 kile, ali bolje i takav nego nikakav! i to je nesto za pocetno gasenje posto sam i vatrogasac, pa znam koliko malo je potrebno za se zaustavi pocetni pozar! :)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
a ovo za tablicu, nemam rijeci, kaze kolega da sam jedini kojeg zna da ima takvu tablicu, a bavi se poljoprivredom i vidi milion traktora godisnje!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja na zetoru imat takvu duguljastu tablicu jer sam trazio u stanici kad sam biral,mozes birat kakvu zelis,ja sam uzel duguljastu jer mi je ljepse vidjet i imam mjesta za takvu .
Kaj se tice osvjetljenja tablice to na traktoru netreba i nigdje u zakonu se to ne trazi za traktor i tablic u mozes drzat u kabini negdje sa strane zataknutu bitno da se vidi van i nebu te nitko zezal.
Trokut isto mozes u kabini fiksirat ako imas vise mjesta nego vani.
Ja sam na zetoru dobio ona dva mala trokuta al sad to zamjenjuje taj veliki kaj smo kupili za teh.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tablica mora bit osvjetljena trokut mora biti na lijevoj strani traktora određeno koliko od ruba traktora a sad kako koja stanica za tehnički tolerira tablica može biti kockasta ili ko na autu kako paše na koji traktor katadioptera dva crvena obavezni trokut ne moraju imati traktori koji idu 40 km/h i imaju kočnice na prednjim kotačima .
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
onda zadovoljavam jer imam i 2 crvena mala katadioptera, a svjetlo na tablicu cu staviti ovaj tjedan ako bude srece i to na rucnu lampu iz kineske koja ce raditi na baterije, 4 ledice ce biti dovoljne da tablica svjetli kao betlehem! :)
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
presanje-baliranje sijena sa ursusom 355

prva mi je godina da presem-baliram sijeno sa ursusom c 355 pa me interesuje kako to medo odradjuje ovaj posao,,mozete li mi malo pojasniti u kakvom polozaju trebaju biti rucice da bi to islo kako treba..pozdrav..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Niti znamo kakva balirka je u pitanju niti kolko izvoda hidrauličnih trebaš za nju, jer predpostavljam da te te ručice zanimaju.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Izvukao zaboravljenu pilu iz prasine pa poceo cackat. Nakon stavljanja akumulatora i punjenja vode dam kontakt i bum. Kresne ko mina nakon godinu dana. Onda sam vidio da curi voda kod vodene pumpe. Pukla nekakva guma.


Pa sam skinuo i mota mi se po glavi da sam vidio takvu gumu vec negdje. Poslje 10 min preturanja nadjem je. Neznam jel nova al dobro izgleda.



Onda sam trazio novi dihtung iz garniture sto je kupljena prije generalne ali izgleda da je iskoriten vec bio pa sam uzeo klingerit i napravio.

I skoro sastavljeno


Onda sam se bacio na zracni filter


Pa ga komplet oprao minivasem


toliko za danas
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa to je neka mrcina,kolko je star i kolko konja?
Zracni filter je isti ko na mom zetoru 5211.
Stavi mu antifriz cim bus mogel da ga ne jede kamenac i hrda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh