• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

A

adikpl

Guest
Obrisan neispravan link.

Traktoriada:
Obrisan neispravan link.
gejzery-ursusd.jpg

Fot_22_-_14_XII__Laguna_Blanca_Ursus-Bolivia_Bienvenidos_++.jpeg

Ursus_na_trasie_-_Purmamarca.jpeg

ursus_bolivia.jpg

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
z_Ursusem_rio_IMGP3157%2B.jpg

Obrisan neispravan link.
 
A

adikpl

Guest
Official Ursus's factory fotos:

2WD version of 4024
Obrisan neispravan link.

Ursus 6024
Obrisan neispravan link.

Ursus 7524
Obrisan neispravan link.

Ursus 1654
Obrisan neispravan link.

Ursus 1654
engine - Martin Z8604.035M TURBO 160 HP (118 kW)
Maximum engine torque - 667 Nm at 1480 rpm
Number of cylinders - 6
Bore / Stroke - 110/128 mm
Capacity - 7298,5 cm3
TRANSMISSION 16/8
Standard oil flow - 90 l/min.
Maximum lift capacity - 6800 kg
Fuel tank - 355 dm3
 
A

adikpl

Guest
Polagra-Farm 2006
Ursus 7524
Obrisan neispravan link.

Agrotech - Kielce 2007
Ursus 4502
Obrisan neispravan link.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
E vako, C 360 jel neradi mu hidralulik ak neradi kardan, svi to misle, ali to nije točno. Naime kod npr. branja kokuruza beračem nemože se kipati ako neradi kardan pa se mora skidat kardan svaki puta. Naime ako se reduktor (brze-spore) stavi u neutralan položaj i ubaci se u 3 brzinu uljna pumpa ima pogon preko mjenjača, i može se raditi sa kipom i hidraulikom bez da se uključuje kardan. Sad zašto mi to nikad nitko nije reko iako ih u selu ima par komada, i pričo sa sto ljudi koje muči taj problem. Sta niko nije pročito 'upute za uporabu', il to tam nepiše. Ja sam to slučajno otkrio kad tovarim sa utovarivačem koji ima svoju pumpu koju vrtim preko kardana, pa kad treba brže samo šaltaš na mjenjaču tako da preko 800 rpm netreba nikad, i slučajno idem podić radi hidraulik i on radi. pozz
 
A

adikpl

Guest
Ursus on the AGROTECH KIELCE 2008:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
petar kaže:
E vako, C 360 jel neradi mu hidralulik ak neradi kardan, svi to misle, ali to nije točno. Naime kod npr. branja kokuruza beračem nemože se kipati ako neradi kardan pa se mora skidat kardan svaki puta. Naime ako se reduktor (brze-spore) stavi u neutralan položaj i ubaci se u 3 brzinu uljna pumpa ima pogon preko mjenjača, i može se raditi sa kipom i hidraulikom bez da se uključuje kardan. Sad zašto mi to nikad nitko nije reko iako ih u selu ima par komada, i pričo sa sto ljudi koje muči taj problem. Sta niko nije pročito 'upute za uporabu', il to tam nepiše. Ja sam to slučajno otkrio kad tovarim sa utovarivačem koji ima svoju pumpu koju vrtim preko kardana, pa kad treba brže samo šaltaš na mjenjaču tako da preko 800 rpm netreba nikad, i slučajno idem podić radi hidraulik i on radi. pozz


To je gotovo isti princip ko i na zetoru!!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Evo za početak, ja sam novi član, obožavam ursure, a samo da znate imam 13 godina, :D :D :D eto i ja ču malo pisat...
a da mi sad pređemo na stvar.
E ljudi moji....Ja sam "pao na dupe" kad sam vidio video na youtubeu kako čovjek sa ursusom c-335 ili c-330, neznam točno vuče punu veliku kamionku drva, ali baš ona prava što kamioni vuku. Mali krene kao da ništa nema, ja sam se čudio isuse.....pet puta sam pogledao video da se uvjerim da je to taj ursus!!!A morao sam se registrirat kad sam vidio odgovore na ovu temu. Najbolji mi je onaj što vuče u silos pa kad tragovi ostaju, a oni idu iza da podmetnu nešta ko bi stao.
Bez uvrede, nišu ni ovi odgovori loši!!!
Eto, ja bi sad moro ič, kasno je a ja sam prva smjena. Još ču malo sutra pogledat šta ima pa pisat.
Budite pozdravljeni!!!!!!!!!!! :supz: :supz: :supz:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
zvona kaže:
Ursus je 98 god. 72 ks 70% je MF radni sati ima 2300, mislim da ima moram provjerit.cijena je 10,500 eur Ako te još nešto zanima pitaj

Šta to znači????
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
kad gledam ove slike novih ursusa, pa nisu onii tolko ružni, barem meni, ali ima iznimaka...npr. 4502, pa našta to liči?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Čugi kaže:
Koliko ja znam U.R.S.U.S. nije nikakav kratica, nego se traktori, t.j. fabrika upravo tako zove-MEDVJED!

Pa kad i jesu medvjedi!
 
P

Poljodjelac

Guest
U bivšoj državi su govorili
Uzalud
Radiš
Seljačino
U
Socijalizmu
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
imam problem.
na ursusu 1224 jedan problem sa hidraulikom nisam(neznam) resio.
i transportu kada je masina gore i naidjem na rupu i cimnem masinu,poluge mi padnu tako da masina udari u put i odmah se podigne gore.
u oranju kada je masina u zemlji sve je ok ali do njive moram polaaaaako.
ne znam sta bi to moglo biti.
ako neko zna bilo sta molim da me posavetuje da nebih lutao i sve rasturao jer pocinje da me nervira.
 
Z

zrine892

Guest
kloki kaže:
imam problem.
na ursusu 1224 jedan problem sa hidraulikom nisam(neznam) resio.
i transportu kada je masina gore i naidjem na rupu i cimnem masinu,poluge mi padnu tako da masina udari u put i odmah se podigne gore.
u oranju kada je masina u zemlji sve je ok ali do njive moram polaaaaako.
ne znam sta bi to moglo biti.
ako neko zna bilo sta molim da me posavetuje da nebih lutao i sve rasturao jer pocinje da me nervira.


jel moguce da je u pitanju koji ventil...kada se ona izmakne padne hidraulika ili mašina...a kada se vrati na mjesto ponovno se digne?
znam da je kum imao problema sa hidraulikom..ali on ima ursusa 1643...98 god...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
to su sve iste hidraulike na ursusima od 70 do 160 ks.mislim na princip rada
 
Z

zrine892

Guest
kloki kaže:
to su sve iste hidraulike na ursusima od 70 do 160 ks.mislim na princip rada

jel ti mozes zablokirati hidrauliku tijekom transporta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh