• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

A

adikpl

Guest
Ursus 1934
1934.jpg


Ursus 5714 Agro Bis
5714Agro-Bis.jpg


Ursus 3502 KMS Bis
3502KSM-Bis.jpg
 
R

ROKI

Guest
Adikpl jel imaš slika od Ursusa 4502? Jel ima takav i sa prednjom vučom?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
IMT je isto tako Industrija Masnih Traktora... pa se ja ne ljutim kad mi to kazu. Kao se ne ljutim ;)
Ili još bolje Ima Mulac Traktor. :lol:
 
R

Ratarko

Guest
DF&Torpedo kaže:
Bobo kaže:
IMT je isto tako Industrija Masnih Traktora... pa se ja ne ljutim kad mi to kazu. Kao se ne ljutim ;)
Ili još bolje Ima Mulac Traktor. :lol:

Haha , tu nisam čuo do sada :shock:
Dobra ... iako i ja imam jednog EmTejca :blackeye
 
R

Ratarko

Guest
Alene pa nije to u zloj namjeri napisano .
Rekoh da imam i ja IMT-a ... u istom smo košu .

On topic : mislim da su Ursusi loši u zadnjih 10 godina .
Ovdje se stalno spominje Perkins motor ( što je OK ) , Dana prednja osovina ( isto OK ) ali mjenjač ?
Čiji je ?
Tko pravi zadnji kraj , dif i ostalo ?
Mislim da je to loše jer je i do sada bilo .
Ne pričam o Ursusima iz doba C 360 nego o ovima u zadnjih 10 godina koji su se baš prodavali pod krinkom : kupite nas imamo Perkins motor !
Što vi drugi mislite , da li ste i vi čuli takve stvari kao ja ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
Alene pa nije to u zloj namjeri napisano .
Rekoh da imam i ja IMT-a ... u istom smo košu .

On topic : mislim da su Ursusi loši u zadnjih 10 godina .
Ovdje se stalno spominje Perkins motor ( što je OK ) , Dana prednja osovina ( isto OK ) ali mjenjač ?
Čiji je ?
Tko pravi zadnji kraj , dif i ostalo ?
Mislim da je to loše jer je i do sada bilo .
Ne pričam o Ursusima iz doba C 360 nego o ovima u zadnjih 10 godina koji su se baš prodavali pod krinkom : kupite nas imamo Perkins motor !
Što vi drugi mislite , da li ste i vi čuli takve stvari kao ja ?
Ovaj kolega što ima i tog Argotrona ima i ursusa 120 ks star 5 god.,
To je isti Zetor kristal 12245, samo je puno nekvalitetniji.
Kaže da hidraulik popušta, dva puta mu je getriba slagana.
A i motor se grije, ugradio je i još jedan sat za temperaturu, al mislim da nije perkins motor nego ursusov.
Vozio sam ga samo par krugova po jednoj tabli s rotodrljačom, i kak je bilo više tipova tla, ja dođem na lakše tlo idem ja njega metnut u veću brzinu, dok je to počelo krčat... :scratch
Nema sinhroniziran mjenjač
 
A

adikpl

Guest
Ursus 4504 prototype
Obrisan neispravan link.

Ursus 4502 KSM Bis
Obrisan neispravan link.

Ursus 3502 KSM Bis
Obrisan neispravan link.

Ursus logo
ursus_logo.jpg


Ursus 6014 with TUR-4
Obrisan neispravan link.
 
A

adikpl

Guest
Ursus 934
Obrisan neispravan link.

Ursus 1134
Obrisan neispravan link.

Ursus 1224
Obrisan neispravan link.

Ursus 1634
Obrisan neispravan link.

Ursus C-385
Obrisan neispravan link.
 
A

adikpl

Guest
I live at Poland
Ursus 1014
Obrisan neispravan link.

Ursus C-355 and C-330
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ursus 1224
Obrisan neispravan link.

Ursus 1044
Obrisan neispravan link.

Ursus 912
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovaj ima original MF motor
Obrisan neispravan link.
I od prvoga dana je dimio ko lokomotiva, da bi jednom prilikom zbog nestrucnosti tada ovlašetih URSUS servisera od PMT-a u bivšem PIK Đakovu zbog neke sitice ( filter ulja hidraulike)traktor proveo rastavljen nekih mjesed dana.Kada bi pregledavali pumpu goriva uvjek bi bilo OK. Traktor je teško palio i dimio išo prazan išo pun. U normalnim uvjetima oranja trošio je 10lit/KJ goriva sa 3x12 V&N Farmer L950. Proljetos je također neka sitnica bila u hidrauliku,mislili su da je pumpa ali pumpa je bila ok.Jesenas je ujaku puko film i on i kolega skinili pumpu goriva i rastavili i složili paljenje ponovo.Sada je to drugi traktor,toliko je dinamitan da je za nepovjerovati.Inače najviše posla sam ja na njemu napravi i nabio radni sati.
Obrisan neispravan link. .
sa ovakom ITAS kamionkom sa nekih 13-14.000kg pšenice ide bez problema a nema zračno kočenje :lol:
Obrisan neispravan link.
TX ovoga traktoraša poznaš :lol: :lol: :lol: to je u mlađim danima
Obrisan neispravan link.
Nisam ja
 
A

adikpl

Guest
No, Ursus 5314 has Ursus 4390 engine (Perkins A4.236 license)
 
R

ROKI

Guest
adikpl kaže:
No, Ursus 5314 has Ursus 4390 engine (Perkins A4.236 license)

Ja bi rekao da je to točno. To je licenca perkinsa. ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
kako a večina vijaka su colovni što nema ni kod jednog ursusa,daj roki prevedi to na eng.
 
R

ROKI

Guest
Zvona ja sam ti slab sa engleskim. :( Učio sam cijelo školovanje Njemački.
 
B

Bobo

Guest
zvona kaže:
kako a večina vijaka su colovni što nema ni kod jednog ursusa,daj roki prevedi to na eng.

TRANSLATION:

How is that that engine is under licence of PERKINS, when it has Imperial screws (British type of thread)? If it was built under licence, it would have normal (metric) screws...
 
A

adikpl

Guest
My uncle was working in Zakłady przemysłu ciągnikowego Ursus (producer of Ursus tractor), and when my father had need some screws my uncle bring some screws from there and it were imperial screws.

Production of 5314 started in 1992 year. Production of 4514 started on 1988 and only a few of them had original Perkins A4.236 engine. From what year is zvona's Ursus 5314?

On engine should be statutory plate:
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Kaze 'vako...

Ujak mu je rado u tvornici koja je sastavljala ursuse i kad je njegovom starom trebalo sarafa, ovaj je iz tvornice donosio i imali su imperijalni navoj...

Kaze da je samo par prvih imalo original Perkins A4.236 motor. 5314 se poceo proizviditi '92 a 4514 '88. Pita koje je godiste Zvona taj ursus sa slike?
 

Najnoviji postovi

Na vrh