• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Nisam ja puno radio al znam da je tata uvjek bio zadovoljan pogotovo naspram NH.
A naspram zetora trosi isto kad su isti motori u njima(zts) Bilo bi zanimljivo usporedit potrosnju naspram imt-a 5136
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Kompletan motor i mjenjač su ZTS Martin (Zetor). Poljska je kabina i završna obrada.
 

Gigant

Novi član
Tu od
1 Tra 2015
Poruka
2
Ima možda netko katalog rezervnih dijelova za Ursus 3512? Zna netko trgovinu u Zagrebu gdje kupiti dijelove za Ursusa ili Massey Fergusona?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Za Ursusa u Zagrebu imaš dvije trgovine - Agrimar 01 2008 670 i Agro-dom 01 6184 072

Krivo ... Ne Agro-dom ! Oni drže za Motokultivatore
Agroprodaja - 01 6115 725
 
U

UNIVERZALL

Guest
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

popzdrav,koja je razlika izmedu ursus 60 i 55 molim malo opsirnije ,,hvala
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

Do 79 razlika u prednjem mostu od 79 355 ima most kao i Zetor i razlika navodno u bočnim reduktorima i naljepnici .
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,663
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

Čul sam da je boš pumpa malo drugačije naštelana,po nanjepnici definitivno:icon_fU:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

Ako sam dobro pratio na satu onda je to ovak. 355 = 42 ks, 360 = 52 ks. Delal sam sa oba i nemrem reči da sam osetil neku veliku razliku u snazi motora. C- 360 nisu toliko glasni bočni reduktori.
 
U

UNIVERZALL

Guest
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

aha . kolko mozeju sati napraviti do generalne? kak su im brzine ,dal iskaceju il ostaju u brzini,kočnice?
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

Ja znam jednog koji je radio 30 godina do generalke, ali se i naradio. Kočnice ko i na svakom ovisno o vlasniku, ako rade rade ako ne treba slagat. Za brzine znam ih nekoliko koji na dol iskaču iz treće ali uz brijeg nema problema. Generalku napraviš za šaku novaca jer su dijelovi stvarno jeftini. Samo ih pati loša izrada i gruba hidraulika, ali im je srce ko u medvjeda.

Sad čekaj Muhu da napiše sve najlošije o ursuli... :drink:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,663
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

Ja znam jednog koji je radio 30 godina do generalke, ali se i naradio. Kočnice ko i na svakom ovisno o vlasniku, ako rade rade ako ne treba slagat. Za brzine znam ih nekoliko koji na dol iskaču iz treće ali uz brijeg nema problema. Generalku napraviš za šaku novaca jer su dijelovi stvarno jeftini. Samo ih pati loša izrada i gruba hidraulika, ali im je srce ko u medvjeda.

Sad čekaj Muhu da napiše sve najlošije o ursuli... :drink:
A neće više muhač kudit medu sada kreće samo hvalenj :icon_super::(party)::icon_weed:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

Razlog kaj je u carinskoj deklaraciji pisalo 42 ks je IMT jer nije dozvolil uvoz traktora jačih od 45 ks pa je Poljoopskrba dogovorila sa Poljacima da pišu 42 ks. Rođak mi bil direktor za uvoz često je to komentiral kak su zaobišli monopolistički IMT .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

Sad čekaj Muhu da napiše sve najlošije o ursuli... :drink:
Ko, jel ja :(think):
Sa moje strane gledanja nema razlike između 355 i 360.
Motor zver, a sve ostalo
23291549.gif


A neće više muhač kudit medu sada kreće samo hvalenj :icon_super::(party)::icon_weed:
Ti bi na rit preprdel
3796847369.gif
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Deci sve 5, ali za cijenu koju vrijedi trzisnu kod nas nisu nikakve pare! Kad pogledate cijenu ferbusona i njega! Posjedujem ursusa od kak je dovezen iz tvornice,nemam rijeci zamjerke samo sipaj ulje gorivo i teraj! Donekle odrzavanje pa kod neme se pali u prosjeku skoro svaki dan, posto je najmanji na gospodarstvu! Svako ko kaze da nevalja laze ili trazi od njega nesto nemoguce. Kad je normalan covjek za volanom i radi onak kak treba svaki ama svaki stroj radi kako treba! I samo da velim razliku neku koju znam izmedju c355-c360 mislim da je i nesto brzi razlika u mostovima nesto vislji upravljac ,svjetla direkt na haubi, brzine na poklopcu mjenjaca i jos neke estetske sitnice
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Ja ne lažem, ja očito imam loša iskustva sa tim modelima Ursana i sa kvarovima te vijekom trajanja izmjenjenih orginalnih dijelova.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
To je sad tesko reci za motor posto to vjerojatno nije niko utvrdjivo! Mnogi vele da je malo na pumpi pojacan, ali to govore... A sad za tih nekih 5ks ili koliko vec mislim da ne znace previse! Jedino je moj nesto jaci jer sam ja u svojeg stavio stubline i klipove od 6211 zetora znaci nista drugo nije dirano.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Na 360 su nekaj malo pripumpali na Boš pumpi, ali motor snage ima i previše i na 355.
Usudil bi se reči da meni na uho to izgledaju življi motori od Zetorovih motora iste kubikaže.
 
U

UNIVERZALL

Guest
i zadovoljan si s njime ? kak su u šumi se dize prednji kraj
 

Najnoviji postovi

Na vrh