• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

F

Fleki

Guest
Kolko konja ima taj URSUS, koja godina, i kolko radnih sati i da li je na prodaju ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ursus je 98 god. 72 ks 70% je MF radni sati ima 2300, mislim da ima moram provjerit.cijena je 10,500 eur Ako te još nešto zanima pitaj
 
B

Bobo

Guest
He, he...

Ovo da sam samo napisao bez doakza, ljudi mi ne bi vjerovali. Moj susjed ima ursusa c-335 koji ima oko30 godina i jos uvijek radi ounom parom. Naime, taj ursus kod nas ore sa 3x10" plugom i to bez ikakvih problema. pogledajte isjecak pa recite dojmove:
http://www.youtube.com/watch?v=BpUVYRxILUY
 
R

Ratarko

Guest
Joj da , vidio sam taj video ali sa engleskim nisam na ti pa nisam ništa komentirao . Ursus mu je stvarno za muzej :wink: , pazi prednjih kotača - samo što ne otpadu :lol: , ali ore kao neki novi i duplo jači traktor .

PS - čiji su ono psi , ima ih hrpa ?
 
B

Bobo

Guest
Ima ih 4 i svi su njegovi... pravi psi, maze zive...

Ako bolje pogledas na prednjem kraju ima i prednji hidraulik i na njega kopca ralicu za snijeg, a do ljeta ce napravit i kardan naprijed...

Traktor je pila, iako star, jos uvijek radi ko zmaj!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Gdje je to snimano? trebao si snimiti i dubinu.Ima kod mmene tip sa IMT 533 tanjura sa 28 diskova. Inače ursusi su jaki i mogu povuči. Sječam se jedne prilike kada je C 360 vukao Tehnostrojku 10 t i jednu malu od 3t sirovog kukuruza. Kada je išao dimio je poput lokomotive ali nije stajao niti gubio snagu
 
B

Bobo

Guest
Ako za malo zagledas, vidjet ces da ispred druge brazde ima dubinski tocak. namjesten je na 25cm...

Snimano u selu Perenci, 15Km od Pozege...

Ovo za 28 diskove ti ne vjerujem, jer kad 539 podigne 24 diska moze ih samo premjestit na drugo mijesto i ostavit...

mozda su to neke manje tanjurace, pa ajde, ali standardne od 24 diska ima problema nosit po asfaltu, a kamo li tanjurat sa 28...

Mani isto ne vjeruju da sa 20 diskova 539 tanjura 2. brzinom. Kad sam ih pozvao da vide, izmisljali su 100 izgovora i ne zele prihvatiti cinjenicu da ferac to moze...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Prijatelju istina živa. Ja sam prije dok ursus nije stigao sa 539 tanjuro sa 24 diska i može iči u 2 brzini ali 2 ili 3 tragu krimler 2,2m dupli valjci u 2 pjeva sa njim jedino je bio manji problem kod uvratina nije ti trebao volan nego kočnica imao sam servo kada bi ga podigao. danas taj 539 ima 19 godina preko 10.000rh i ključ na motoru nije vidio, još radi sa prskalicom 600lit. IMT kultivator ( rajcer ) 4 reda, Olt psk 4, Welger AP 52.
A dali 539 može vuči dvije prikolice sirovog kukuruza jedna 5t ( nekad su to vukli kamioni ) druga je zmaj 6 tona
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ovo s prikolicama je moguce, ali nece konusno-tanjurasti par dugo izdrzat (ovisno o godistu) ali po ravnom, 539 moze povuc sto god hoces...

Ja sam na strnju sa 539 povukao IMT 5136 i praznu kamionsku prikolicu, ali nisam mogao postici dovoljnu brzinu da 5136 upali, pa smo prikolicu morali otkopcat. Malo je bilo gadno pri kretanju, ali kad krene nekako ide. Ne moram ni napominjati da sam kuku (kriz) polomio u tom poduhvatu...

Ali ove tanurace sa 28 diskova mi moras uslikat, jer moram vidjet kakve su (kolike diskove i osovine imaju) jer sam vidio da 539 preve tanjurace 24 diska digne i premakne ih na drugo mijesto u dvoristu i tamo ih ostavi. Drugo nista nije mogao s njima...

560 ima sto radit s tim tanjuracama
 
R

Ratarko

Guest
Ja imam još uvijek jednu Leskovačku tanjuraču sa 28 diskova (drveni ležaji , nazubljeni svi diskovi ) negdje odozada i IMT 539 ju može nositi po dvorištu , to sam probao i zasigurno znam , radio sa njom u polju nisam , ona mi je bila za Torpedo 6206C koji se sa njom igrao kao sa slamčicom , drugi trag tanjuranja je radio u trečoj brzini pun gas a tanjurača prednji diskovi potpuno ukršteni dok su zadnji bili potpuno izravnati .
 
B

Bobo

Guest
Da, tvoj ju moze nositi, jer imas utege na prednim tockovima...

Ali cuj da sa 24 diska moze radit, to mi je nekako cudno, jer je u ovom slucaju 539 jedva premjestio s jednog mijesta na drugo...

Mozda on ima neke tanjurace s manjim diskovima (kao moje sa 20 diskova) pa onda ajde nekako sa 24, ali sa 28 mi se cini nekako previse...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
kako se može prevrniti nije mi jasno ovaj naš nema utege naprijed osim kada je radio sa prskalicom 600lit. a za prikolice to je bilo negdje 93-94 i nije sve ravno ako znaš gdje su gašinci na pola puta i kroz satnicu do silosa u đakovo to da je bilo snimit na cesti je ostajao trag guma a mi smo išli iza i nosili nešto ako stane da podbacimo pod gume i nije stao. moj punac u Slatini ima rakovicu 65 i na pojedinim njivama ima problema sa 24 diskova. Ove o kojima ti pričam su leskovačke i 24 i 28 drveni ležaji,pola nazubljeni pola glatki diskovi
 
B

Bobo

Guest
Ajd, dobro... To mora bitneka zemlja jos laksa nego sto je kod mene, a vidio si kako ursus ore, ko pravi :wink:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ima svega pa i nešto crnice jedino pijeskulje nema Pa išao si kadgod u Đakovo.
 
B

bojance

Guest
Potvrdjujem iz sopstvenog iskustva. IMT 539 moze tanjiracu marke OLT sa 24 tanjira samo da pomeri sa mesta ne mesto i to po ravnom terenu. Inace odose prednji tockovi u nebo HA HA
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa vi niste puno toga još vidjeli sa 28 ga diže ali u polju radi ali sa 24 se igra, prede kao mačka a 2 ili 3 trag ide i drugom, pogotovo kada se zatvara jarak ukrstiš tanjuraču i pun gas, tu radnju sa 28 ne može, a može i sa RAU krimler pačje noge 2,20m dupli valjci , to kada kopčaš i onda na cestu pa da vidiš servo samo ne diraj kvačilo u polju okrečeš pod kočnicom , koji su to okreti kao balerina, ali kada strese imaš osječaj da če kabina otpast
 

Najnoviji postovi

Na vrh