• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

utezi

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
pozdrav svim forumasima!!

Ako neko ima prijedlog kako da napravim prednji uteg bar 50 kg za yanmara??!!

p.s. ako sam na krivo mjesto otvorio temu neka je moderatori pomaknu :mrgreen:
:supz::supz:
 
S

staffmen

Guest
pozdrav svim forumasima!!

Ako neko ima prijedlog kako da napravim prednji uteg bar 50 kg za yanmara??!!

p.s. ako sam na krivo mjesto otvorio temu neka je moderatori pomaknu :mrgreen:
:supz::supz:

mislis ga metnut na kotace ili napred ispred motora na neki nosac.
ako ga mislis metnut napred otidi na najblizi otpad i lako ces nac komad tezine 50kg.
ja sam neki dan vozio nekoe zeljezo na opat medu kojem je bio jedan komad sa 4 rupe tezine bar 40kg
i to bi lako pripasao na prednji kraj
ima sigurno jos takvih i slicnih komada pa probaj naci nesto
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Trebao bi za univezala 550 U (bez prednje vuče) utege, barem jedno cca 100-150 kg, da li ima možda netko od štorea ili nešto slično za prodati, a da mu ne treba
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Mogu izraditi različite vrste i mase utega prema željama, rezane laserom, najčešće sam do sad radio tanje utege debljine pločevine od 12 mm, te slagani u nizu jedan do drugog i kroz njih provrt za stavljanje navojne šipke da se sve fiksira.

Ukoliko te nešto takvo zanima slobodno se javi.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
To mi se čini malo tanko, ima prijatelj na štorcu original, pa ću izmjerit koji su dimenzija i koje debljine.
Kak to ide po kili i koja je cijena?
Od kud si?
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
To mi je lako dobavljiva debljina, a i jeftinija cijena po kg, pošalji mi otprilike konturu koju trebas za uteg pa ti složim ponudu.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ok.
Koliko je otprilike teška ploča 12mm debljine od 1m2?
Tak da znam koliko bi trebao
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Mislim da bi onda bilo dovoljno 13 komada dimenzija cca 50 x 25 cm, dok izbušim rupe bilo bi tamana cca 150 kg
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
24150

Slika primjera jedne izrade utega, tu je cca 350 kg utega.
Mogu odmah izrezati profil koji ti treba, ako ćeš stavljat na neki nosač i rupe se izrežu.

Ali poslat ću ti cijenu za 13 komada po tvojim dimenzijama.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
A koliko bi bilo po ovoj skici cca 150 kg (mora biti paran broj, jer bi u sredini ostavio kuku)?
I da li možeš napraviti i nosač na koji se slažu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Draško, napravi najprije utege za prednje kotače. To ti je oko 50kg, a onda po potrebi dodaji na osovinu. Em ti budu zahvalni rukavci, em ne olakšavaš bezpotrebno zadnji kraj.
Godinama sam ih imal tak složene na Štoreu.
Fordson, koliko kn po kili i koju najveću debljinu može laser rezati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh