• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Utičnica za instalaciju od prikolice

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bem ti tražilicu, 10 pukušaja i ni blizu odgovoru...

za spojit struju na prikolici, 5 žilni kabel...

od koliko kvadrata treba bit žica???!!!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
min 1-1,5 i nemaš brige,ja sam rastrgo one lampe na magnet na prikolicu a ono u njima žica ko za božićnu jelku,negdje oko 0,75 strava zato i jesu tako jeftine jer i same lampe su žnj klase:drinkers:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
treba mi mala prikolica, išal bum neku zemlju kopat u tršće,
brzo pada mrak, a prikolica nema niš od rasvjete...

na godinu ju planiram reparirat, farbat, pa sad ni sam ne znam dal da spetljam lampe na brzaka il da naljepim onaj trokut kretenski od 30cm...

ili dva trokutasta katadioptera...

najgore se odlučit...

:partyman:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
po pravilu bi trebao imati svo troje. i lampe i katadioptere i kretenski trokut od 30cm.
bolje da prikolica svijetli kao bozicna jelka nego da se netko nabije u tebe pa kaze nisam te vidio..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa je da, ali ova mala prikolica je uža od traktora, žmigavci se vide na traktoru,
pa sam mislio da bi na prikolici bili dovoljni katadiopteri i trokut...

to je prikolica od mtk honda f600, to čudo nema struje za lampe :D
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
još da prikolica nije aluminijska...
budem nekaj smislil ovih dana...
zahvaljujem na savjetima!

:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
još da prikolica nije aluminijska...
budem nekaj smislil ovih dana...
zahvaljujem na savjetima!

:partyman:
Samo ti metni 2,5 kvadrata, sitna razlika u cijeni.

Ako baš hočeš one na magnet, a prikolica aluminijska, zašarafi gore metalne ploče
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
bem ti tražilicu, 10 pukušaja i ni blizu odgovoru...

za spojit struju na prikolici, 5 žilni kabel...

od koliko kvadrata treba bit žica???!!!!

Kupi gumeni kabel 5x1,5mm2, mada i s 5x2,5mm2 nebuš pogriješil (iako zbilja nema potrebe za tim).
Plastični je malo prekrut za moj ukus, pogotovo u zimi.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ljudi moji,
šta nije bolje već ako se radi posao na novo povući 6x1,5mm² ili 7x1,5mm² makar da ostane jedna žica prazna u utikaču ili još bolje koristiti i nju za masu? nikad se nezna....A vama ide masa preko kuke?? Meni je to nekada zadavalo vrtoglave probleme.
1. Lijevi žmigavac
2. /
3. masa
4. desni žmigavac
5. desna pozicija
6. stop
7. lijeva pozicija
------------------
ukupno 6 žica
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ljudi moji,
šta nije bolje već ako se radi posao na novo povući 6x1,5mm² ili 7x1,5mm² makar da ostane jedna žica prazna u utikaču ili još bolje koristiti i nju za masu? nikad se nezna....A vama ide masa preko kuke?? Meni je to nekada zadavalo vrtoglave probleme.
1. Lijevi žmigavac
2. /
3. masa
4. desni žmigavac
5. desna pozicija
6. stop
7. lijeva pozicija
------------------
ukupno 6 žica
2,5 je zakon, malo je deblji i malo je teže sa njim, ali kad se otkopča može posužiti i u obrambene svrhe :weedman:

To kaj se tiče mase si u potpunosti u pravu, a ni na tehničkom ne prolazi (mada ova garant nebu nikad registrovana), pa zato je i peterožilni dost.

Masa
Žmig. l
Žmig. D
Štop
Pozicija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Svejedno su onda u prekršaju sa i bez svjetla ako idu po cesti
To je več neka druga priča, a na tehničkom ionak rijetko gdje guraju onaj aparat u utičnicu na traktoru ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh