• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz tj (Unos) poljo mehanizacije iz EU

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Znači,ako je traktor kupljen od privat osobe,na ugovor u kojem pise da je PDV obračunat u cijenu,mi kao porezni obveznik jer smo u sustavu PDV ne trebamo više plačat porez ?

Nešto pregovaramo pa da nebude poslije problema..
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Znači,ako je traktor kupljen od privat osobe,na ugovor u kojem pise da je PDV obračunat u cijenu,mi kao porezni obveznik jer smo u sustavu PDV ne trebamo više plačat porez ?

Nešto pregovaramo pa da nebude poslije problema..
Ako je na ugovor nema pdv-a on se ne zaračunava i Vi ga ne plaćate
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gledam i ja traktor u Njemackoj bez pdv prodaje trgovac i na to treba jos pdv onda dodat.
To mi dode na isto ko u Hrvatskoj.
 

VinkovicTomo

Novi član
Tu od
21 Srp 2014
Poruka
24
Pozdrav,

u potraznji sam novog traktora (rabljenog), pošto je ova banda sa njuškala stavila da se oglasi plaćaju na njuskalu je ponuda traktora ocajna.Sad sve više gledam da idem ba uvoz traktora iz EU (Francuska,Njemacka,Nizozemska...), pa me zanima zna li neko web stranice di se može pogledati ponuda mehanizacije izvana.

Hvala unaprijed
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Imas na mascus dosta oglasa i odgovore na mail .
Ali oo njima su svi u dobroj kondiciji slao sam upite
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Agriafaires
Leboncoin

Ali ja sam odustao (za sad od uvoza) i kupio sam u RH.
Oglase koji su interesantni, jednostavno ne stignes brzo odreagirat...vec nestanu
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ne može se prošvercati ako nisi u sustavu pdv-a jer vrše provjeru na netu prije nego ti ispostave račun.Kupovao sam ležajeve u mađi preko web shopa o odmah provjerava vat broj.

evo našao sam gdje se može provjeriti za cijelu eu

https://europa.eu/youreurope/business/vat-customs/check-number-vies/index_hr.htm

tako je bilo i kada sam ja kupovao gume za traktor u mađarskoj.
Dok me nije pronašao u sustavu nije mi mogao izdati račun i nisam mogao platiti bez pdv-a
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Koji je postupak uvoza traktora iz Slovenije i gdje da provjerim koje gume moraju biti službeno na traktoru za taj model?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Imam pitanje jedno, trebam prodat stroj u Makedoniju. Treba jedan dokument za koji ja osobno ne znam ni kako se ishodi nit išta, Fitosanitarni certifikat ili nešto u tom smislu.

Ima netko iskustva sa time ?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, ja sam rekao da nemam pojma o tome jer to nikad nisam ni čuo da treba za strojeve, ali navodno da njima treba pri uvozu u njihovu državu. Hvala na info i kontaktu preispitat ću.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dela li se o stroju za preradu živežnih namirnica? Možda kod njih treba neki certifikat da su izrađeni tak da ne utječu na zdravstvenu ispravnost živežnih namirnica.
Možda sam lupil bez veze, ali u svakom slučaju provjera u inspektoratu.
Zanimljivo bu pročitati njihov odgovor kad ga dobiješ.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,236
Stavil sam post u plugove...ali vidim da ima i tema o uvozu...ima netko na forumu da se mozda bavi s time? Htio bi uvesti plug iz vana...nasao sam.nesto u austriji a nesto i u njemackoj... dvobrazdni okretac me.konkretno zanima....
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pogledaj na njuškalu kod ovih što uvoze, pa probaj kontaktirat za ono što te konretno zanima, netko sigurno može nabavit.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Za stroj ti ne treba fitosanitarni certifikat, jer nije živi organizam (biljka) koliko sam ja upućen, on se ishodi u fitosanitarnoj inspekciji, kontakt ti je fitosanitarna.inspekcija@dirh.hr
Evo jedna info: tražili me fitosanitarni certifikat za sječku za kombajn na carini, a i usput mi rekli da nema šanse da to za taj dio nabavim tako da nema šanse da to uvezem u RH.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja sam kontaktirao za kombajn, može nema problema, mora biti kompletno čist i opran, 125 kn.
Ako si uvozio, prodavač ti je to trebao riješiti...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Prodavač je rekao da je imao prije tjedan-dva kupce iz Hrvatske i da nije bilo nikakvih problema i prošli carinu uredno, i prije da je sječke prodavao u Hrvatsku i da prvi put čuje za takav certifikat.
Uspješno bačen u vjetar jedan dan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh