• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz traktora iz EU

Pasqvali 924

Novi član
Tu od
6 Stu 2023
Poruka
1
Pozz,
Ovako
Imam motokultivator Pasqvali 924 14 konja i zanima me koja je procedura oko papira jer imam kupoprodajni ugovor iz Slovenije ovjeren sa fizikalni računom na osobu u Bosni i imam potvrdu o carinjenju na uvozu i to je sve od papira,nemam vlasnicke jos da stvar bude gora pločica na traktoru je izlizana nikakvih podataka nemam na njoj.Kako da papire uradim da prevedem na sebe??
Hitno mi je jer je motokultivator izuzet zbog toga što nemam papira i kako da dokažem da je moja mašina. Hvala
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
nisam siguran da li sam dobro razumio...
kultivator kupljen u Slo i ima kupoprodajni ugovor na vlasnika državljanina BiH. Da li je i kultivator sada u BiH? Carinjen je onda za BiH ili?

Predpostavljam da registriranje kultivatora ti ne treba i da je za vlastite potrebe na imanju.

Ako je kultivator u BiH onda moraš raditi uvoz u HR tj. EU i tu plaćaš carinu na procjenjenu vrijednost po njihovim tablicama. S obzirom na starost kultivatora, mislim da to neće biti tko zna kakva svota, ali pitanje je da li ćeš ga moći uopće uvest u HR tj EU zbog normi o motorima sa unutrašnjim sagorjevanjem. Možeš se možda izvući na "oldtimer"....

Ako je kutivator u Slo, tada se ne plaćaju nikakva carinjenja za unos iz Slo u Hr. Potreban ti je samo kupoprodajni ugovor sa sadašnjim vlasnikom tek toliko da se dokaže da je kultivator plaćen tj da nije ukraden ako te Slo ili Hr policija zaustavi i pita odakle ti kultivator.

E sada, dokazivanje vlasništva je drugi par cipela... ti sada moraš potpisati kupoprodajni ugovor sa sadašnjim vlasnikom državljaninom BiH, a u ugovoru se mora navesti neki podatak sa pločice za identifikaciju kultivatora.

Ugl link na kontakt formu:

 

Najnoviji postovi

Na vrh