• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz traktora iz EU

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,836
Nisam našao adekvatnu temu pa pitam ovdje.
Kome se obratiti ili da li netko zna za cijene transporta iz njemačke?
Gledam neke okretače sijena i sakupljače.
Brat bratu duplo su jeftiniji nego kod nas,a panonije me ne zanimaju..
Pa razmisljam da ako bih i kupio vani plus transport,ispalo bi vjerovatno puno jeftinije nego kupnja u hrvatskoj...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ola jel ima odgovora za cijenu prevoza traktora iz slovenije npr do slavonije...tj moslavine ...;)
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li netko zna koja je procedura i kolika su davanja za uvoz polovnog traktora iz Italije?
Traktor je tamo kod dilera i izdaje se neto račun, bez PDV-a , tj. kod nas račun ide na firmu također PDV-a (tzv. stjecanje dobara iz EU).
 

Zack4u

Novi član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
6
Nisam u sustavu PDV-a
Nudi Mi firma iz nizozemske prodaju nekorištenog traktora koji je kupljen van EU na aukciji kao cijeli lot (diller traktora je propao). Provjerio sam firmu kupuju i prodaju sve po svijetu nije neka prevara.
Dvije stvari mi nisu jasne
prvo: Please note the tractors are not CE Certified - nemaju CE certifikat
pretpostavljam jer nisu bili ni namijenjeni za EU tržište (homologacija kod nas ili treba nešto drugo?)
i drugo da li ja plaćam samo PDV u nizozemskoj s obzirom da je traktor stariji od 5 godina, ili uvozim i sve placam u Hrvatskoj jer traktor nije korišten.
Zahvaljujem na odgovorima
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Iz prve ruke ti mogu reći ako nema CE oznaku odustani od njega, nema kod nas registracije 100000%.
Ja sam sve to prolazio u 7mj sa nekim stvarima kod uvoza.
I da ima CE oznaku ako nemaš papir od te oznake opet nema uvoza, homologacije, tj registracije.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
712
Bježi od toga čim dalje. Čak i ako je model traktora 2000, treba pripazit i kod radnih sat i kilometara. Možda, tj vjerojatno, nije tako kod traktora, ali je kod motocikala. Uveo prijatelj KTMa EXC 250 iz Slovenije. Međutim, kod slikanja, sat je bio u miljama, ne kilometrima. Ima neki stavak zakona da vozilo mora imat minimalnu kilometražu, inače se plaća neko davanje kao da je novo vozilo. To je bilo toliko muke oko dokazivanja da je stvarno sat bio u miljama, al uspio je riješit papire. Inače bi on prodao taj motor jer njemu je trebao i za vožnju javnim prometom, ne samo drljanje po šumi.
 

Zack4u

Novi član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
6
Hvala na informaciji... cijena je 40% niza od takvog novog pretostavljao sam da je neki štos...
vidio sam da su uspjeli prodati 20 komada od 50tak koliko ih imaju na lageru... pa sam mislio da je ipak moguce... poslao susjeda da ispita da nije prevara...
Zahvaljujem na informaciji
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,466
Vrlo vjerojatno ga nebi mogao registrirati bez CE certifikata tj. izjave o sukladnosti. U najboljem slučaju bi te tražili da se atestira.
 

Zack4u

Novi član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
6
@Zack4u, nazovi Agronomski fakultet i tam pitaj ;)
Zafrkancija ili stvarno da ih pitam??? Što oni imaju s atestiranjem?.... ma neću se igrati... radje kupim nesto starije za istu cijenu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,339
Zavod za mehanizaciju radi homologacije traktora. Ako oni ne znaju, ne znam koga bi trebalo pitati.
 

Zack4u

Novi član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
6
Zovem u ponedjeljak... javim ak o je što pametno... zahvaljujem svima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh