• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz Traktora

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Štukneš filter kaj je tata kratil da vidiš kad si bil mali :icon_rofl:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Čemu da ga štuknem,navek je tu vrečica kad se ide od kleti :icon_rofl:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
E pa u tome i je bit luka @Gajtan ..... Da zaštiti tebe ak se, nedaj Bože, prevrneš ....
Fućkaj zakon kaj veli !!

Pa to je ok, ja samo pitam po cemu onda onak kaj je redistriran prije 01.01.1983. NE MORA imati luk a proizveden je iste godine ko i ovakj kaj je registriran kasnije a ovaj ga MORA imati? Ne osporavam ja ništa i cak po mkeni ima smiala ovo kaj ne daju više da sam delaš luk jer su ljudi napravili luk od tri cevcice i prišarafili na blatobrane a to ne vredi niš...

I još ,sva stakla na kabini čitava (ne smije biti plastika) nesmiju se vidjet žice(mali ursus tvornički ne prelazi) retrovizori moraju imati x cm/3 i td bil sam o8.12 na tehničkom sa traktorom pa mi pokazili kaj je novog došlo .

Tocno tak, ja sam bil negde u 11. mesecu...
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
Druga varijanta je da naruciš od coveka iz Istre kaj dela lukove i ideš na djelomicni atest.

Kaj podrazumijevaš pod " djelomični atest"

Čul sam se i s gosp. Marijanom iz Istre. On radi lukove za Fergusone koji su po težini i teži od Valpadane.
Nije ni taj luk problem prilagodit na Valpadanu no svejedno neznam dal prolazim
tehnički.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Prijatelj koji radi na tehnickom mi je rekeo da s tim lukovima moraš na "djelomicni" atest. Mislim da je taj izraz upotrebil ali kak mi nije bilo tolko važno nisam slušal detalje a niti zapamtil baš sve kaj je rekel. Ja bum za svojeg 558 uzel originalni luk s plocicom tak da ne moram se zaje... Ako hoceš mogu nazvati prijatelja u ponedjeljak pa ga pitam...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Kakav sad atest za kaj? Ja nisam nis trebal
Ak treba kome jednostavan i dobar jarem evo dimenzija,nema mi goreg kad ljudi stave luk samo za tehnicki a jedva sam sebe drzi...ja bi to odma rusil


1395941_805793192800506_422723057476677036_n.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Procitaj par komentara unazad pa buš skužil kakav atest je u pitanju. Ni ja nisam trabal za svojega atest kad sam predlani delal ali sad treba ko dela sam. A to su sve i napravili zato kaj su pojedinci delali samo sprdnju za tehnicki.

Evo pogledaj ovo, cemu to služi?


Ili ovo.... Kaj je to za košulju posušiti kad se preznojiš na polju? Samo kvacice fale...



E vidiš radi takvih je sad neko došel na ideju da mora biti atestirano i da mora zadovoljavati neke norme od materijala do promjera cijevi i debljine mesa itd itd itd...
 
Posljednje uređivanje:

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
Prijatelj koji radi na tehnickom mi je rekeo da s tim lukovima moraš na "djelomicni" atest. Mislim da je taj izraz upotrebil ali kak mi nije bilo tolko važno nisam slušal detalje a niti zapamtil baš sve kaj je rekel. Ja bum za svojeg 558 uzel originalni luk s plocicom tak da ne moram se zaje... Ako hoceš mogu nazvati prijatelja u ponedjeljak pa ga pitam...

Ak ti nebi bilo teško puno bi mi pomogel. Pitaj i za cijenu i kaj sve treba od papiri.
Uzel bi orginalni luk al mislim da za to godište ni ne postoji.
U Ponedjeljak ču još nazvat firmu KARAS. Oni rade lukove za traktore
pa da vidim kaj mi oni budu rekli.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
A kak rijesiti da nemam vise toga luka na traktoru?
Naime, traktor je registriran davne 82. dok je i kupljen nov, ali pred par godina je neko mojega pametnoga oca sjebo na tehnickom i rekao da mu treba taj luk i ovaj ga napravio i ovi ga potom uveli u prometnu..
Jel da ga sad samo skinem ili? (kad vec pise u prometnoj, bez kabine, sa zastitnim lukom)
Ni meni nije jasno kako do toga datuma traktori ne moraju imati to, a ovi dalje da, i to mi nitko nikad nece moci objasniti..
A meni taj luk smeta vise nego koristi, taj traktor radi uglavnom na ravnici, a kad kosim neke vocnjake s njim, poludim zbog toga luka..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ak ti nebi bilo teško puno bi mi pomogel. Pitaj i za cijenu i kaj sve treba od papiri.
Uzel bi orginalni luk al mislim da za to godište ni ne postoji.
U Ponedjeljak ču još nazvat firmu KARAS. Oni rade lukove za traktore
pa da vidim kaj mi oni budu rekli.

Nije problem, nazvat cu ga u ponedjeljak pa javim tu.

A kak rijesiti da nemam vise toga luka na traktoru?
Naime, traktor je registriran davne 82. dok je i kupljen nov, ali pred par godina je neko mojega pametnoga oca sjebo na tehnickom i rekao da mu treba taj luk i ovaj ga napravio i ovi ga potom uveli u prometnu..
Jel da ga sad samo skinem ili? (kad vec pise u prometnoj, bez kabine, sa zastitnim lukom)
Ni meni nije jasno kako do toga datuma traktori ne moraju imati to, a ovi dalje da, i to mi nitko nikad nece moci objasniti..
A meni taj luk smeta vise nego koristi, taj traktor radi uglavnom na ravnici, a kad kosim neke vocnjake s njim, poludim zbog toga luka..

Nemreš skinuti luk jer ti je traktor slikan na tehnickom s lukom i nebuš prešel tak. Ako ti smeta taj luk možeš kupiti preklopni.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
tino de poslikaj prihvate dolje

Budem potrazil ak imam sliku...uglavnom dole je pločevina 11mm i zašrafljena ispod blatobrana,i nove šrafe smo kupili,stari su prekratki
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kak rijesiti da nemam vise toga luka na traktoru?
Naime, traktor je registriran davne 82. dok je i kupljen nov, ali pred par godina je neko mojega pametnoga oca sjebo na tehnickom i rekao da mu treba taj luk i ovaj ga napravio i ovi ga potom uveli u prometnu..
Jel da ga sad samo skinem ili? (kad vec pise u prometnoj, bez kabine, sa zastitnim lukom)
Ni meni nije jasno kako do toga datuma traktori ne moraju imati to, a ovi dalje da, i to mi nitko nikad nece moci objasniti..
A meni taj luk smeta vise nego koristi, taj traktor radi uglavnom na ravnici, a kad kosim neke vocnjake s njim, poludim zbog toga luka..

Mislim da se da to riješiti, treba ti samo dokaz o prvoj registraciji, luk se skine, svejedno se radi nova slika svake godine, moraš promjeniti knjižice da se upiše "bez kabine" i to bi trebalo biti to.

Istu takvu priču imam z malim ursusom, punicu se najebali kaj je dala to delati, a traktor je bil registriran prije '83.g.

Kak sam ja maloga Fiata registriral bez kabine, a prvi put još davne '81.g je bil regan z kabinom, a sad ak opet postavim kabinu nazad bum ga opet regal z kabinom i to je to.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
A zakaj bi to opće skidali dole? Nema smisla,al i dobro dođe ak se nedaj bože prevrneš
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Pozdrav svima.


Uvezel bi Valpadnu 555 81g al nema zaštitnog okvira. Zval sam na Agronomski fakultet i rekli su mi da oni daju podatke o traktoru uz napomenu da nema zaštitni okvir. Pital i na tehničkom i na 2 mjesta dobil 2 različita odgovora. Ima li neko konkretnih saznanja ili iskustva.

Pozdrav zagi

Ukratko taj traktor u Hrvatskoj se nemože registrirati bez zaštitnog luka,
pošto u prometnu se upisuje datum prve registracije na dan registracije,
nema veze što je na stranom tržištu već bio registriran.

Ista ti je prića sa kamionima koji prije 5 godina nisu morali imati boćnu zaštitu za podljetanje, ali ako ga uvoziš rabljeno moraš montirati zaštitu i platiti atestiranje iste.






Taj luk je prešel tehnićki prek veze ili ispod oka jer krajevi moraju biti bez stršećih dijelova, a kutevi savinuti.

Netko je spominjal djelomićni tj. mali atest, radi se o sljedećem da se
seriski proizveden već atestirani odrećeni dio montira na vozilo koji nije bio tvornići u prvoj uugrađen, već se radi preinaka vozila i dogradnja istog. Taj se dio poslika da je propisno namontirano na vozilo, slike šalju u CVH, te oni ptvrđuju ispravnost i potom se upisuje promejena u odgovarajuću rubriku prometnu dozvolu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ista ti je prića sa kamionima koji prije 5 godina nisu morali imati boćnu zaštitu za podljetanje, ali ako ga uvoziš rabljeno moraš montirati zaštitu i platiti atestiranje iste.

Ta zastita je u njemackoj obavezna dvadesetak godina pa je vjerovatno svabe skidaju kad ih nama prodaju...
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
Netko je spominjal djelomićni tj. mali atest, radi se o sljedećem da se
seriski proizveden već atestirani odrećeni dio montira na vozilo koji nije bio tvornići u prvoj uugrađen, već se radi preinaka vozila i dogradnja istog. Taj se dio poslika da je propisno namontirano na vozilo, slike šalju u CVH, te oni ptvrđuju ispravnost i potom se upisuje promejena u odgovarajuću rubriku prometnu dozvolu.


Upravo to su mo tekli danas na tehničkom nakon kaj su tražili pojašnjenje iz CVH.
Kako sad stvari stoje odoh ja po Valpadanu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh