• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz Traktora

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ljudi ne srljajte pričekajte godinu dana i nebu homologacije ni carine kupiš gdje hoćeš i registriraš i to je to.

Volio bi da bude tako samo se bojim da ce ovi nasi opet izmislit hrpu razloga za uzet novce, papir za ovo i papir za ono, dozvole suglasnosti...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ljudi ne srljajte pričekajte godinu dana i nebu homologacije ni carine kupiš gdje hoćeš i registriraš i to je to.

Ne bu to bilo tako.
Carina, trošarina i ostalih dražbina će i dalje biti.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
uvoz tomo vinkovića iz bih

Uvezo bi tomo vinkovića iz BIH pa me zanima koliko se plaća carima i ostalo sta sve moram platit ovoj našoj državi, predpostavljam ne malo
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Našao sam traktor FIATAGARI 70-90 u njemačkoj neto cijena je 7500 eura,kod nas su cijene za takve modele oko 11000 eura ,,, Jel netko zna koliko bi me koštala sva davanja da ga uvezem u Hrvatsku tako da vidim dali bi se isplatio uvoz i dali netko zna koja je sva procedura di se najprije moram javiti nikada nisam imao posla sa ovako nećim ,pa bi mi od iskusnih članova ovog foruma dobro došla pomoć ... HITNO JE!!!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Našao sam traktor FIATAGARI 70-90 u njemačkoj neto cijena je 7500 eura,kod nas su cijene za takve modele oko 11000 eura ,,, Jel netko zna koliko bi me koštala sva davanja da ga uvezem u Hrvatsku tako da vidim dali bi se isplatio uvoz i dali netko zna koja je sva procedura di se najprije moram javiti nikada nisam imao posla sa ovako nećim ,pa bi mi od iskusnih članova ovog foruma dobro došla pomoć ... HITNO JE!!!

kad dodaš prijevoz i davanja nema baš neke matematike
 

zambata

Novi član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
23
pozdrav,
zanima me da li netko zna kakva će biti situacija sa uvozom traktora iz EU nakon 1.7.2013.?
Vjerujem da se neće plaćati carina kao niti za automobile ili će ipak biti drugačije?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Ako si u PDV sustavu, platiš ga bez PDV.
Prilikom registracije (zapravo prije) platiš homologaciju.

Država može naplatit neki (ne brin i za nju, da ne bi) recimo porez na zagađivanje ili slično.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Ako ne žuriš, poslije ulaska u EU, postupak ti bude jednostavniji.
Tamo kupiš i napraviš neki ugovor, prepis... Ako je prodavać u PDV sustavu, dobiješ od njega fakturu, ako si i ti, PDV ne platiš..

Treba ti dat i talijansku homologaciju.
S tim bi trebao napravit i Hr homologaciju i registrirat traktor.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Daj mi objasni ovaj dio, ako je on u PDVu, platim njemu sa njegovim porezom koji je u pravilu manji od naseg i uvedem ga sebi u knjige i amortiziram ? Jel onda prebijam taj iznos PDVa sa svojim prihodima ili kako ? Ja sam mislio da njemu placam neto i onda nas PDV, kao i dosad ? Tako su rekli i za aute da ce bit kod uvoza.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Ti mu platiš BEZ PDV, a u Hrvatskoj ga ne platiš.

Ti ga knjižiš u plus i u minus, znači tvoja obaveza je 0,00, a prikaže se promet.
 
D

Danijel991

Guest
nebi htio gnjavit,ali koji je toćno postupak kod uvažanja traktora i dali to vrjedi i za ostale radne strojeve.
Mislim da mi to neko detaljnije pojasni...znaći nađem neki traktor vani...i onda...???
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Kad se uđe u EU hoće li se moći uvesti traktor iz npr. njemačke ili austrije a da je stariji od 1980, ciljam na nekog internationala pa zato pitam, do sada ja mislim nije moglo a sad?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma dalo se je kolega,samo si morao naći špeditera,koji radi za opče dobro za sebe,išlo se na agronomski fakultet i nosilo se odvojeno za pićence i nakon 7 dana stizao štembilj sa homologacijom,ajjaj,samo kad se sjetim,ne zaboravljam imena i prezimena tih profesora:icon_madu::icon_madu:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ma dalo se je kolega,samo si morao naći špeditera,koji radi za opče dobro za sebe,išlo se na agronomski fakultet i nosilo se odvojeno za pićence i nakon 7 dana stizao štembilj sa homologacijom,ajjaj,samo kad se sjetim,ne zaboravljam imena i prezimena tih profesora:icon_madu::icon_madu:

može li se tako nakon 1.7:(bow):
 

Najnoviji postovi

Na vrh