• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj krizantema za rez

zdenko

Novi član
Tu od
4 Stu 2013
Poruka
8
Poštovani imam jedno pitanje, dali se ovdje ko bavi uzgojem krizantema za rez, ako se bavi dali b htio mi malo pobliže objasnit tu proizvodnju. Ako bi hvala :)
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Poštovani imam jedno pitanje, dali se ovdje ko bavi uzgojem krizantema za rez, ako se bavi dali b htio mi malo pobliže objasnit tu proizvodnju. Ako bi hvala :)

bavi, bavi a kaj vas konkretno zanima i za koje sorte?
 

zdenko

Novi član
Tu od
4 Stu 2013
Poruka
8
Pa zanima me dal se ta proizvodnja isplati, da li treba imati plastenike, tunele, i kako dobit da se bljke na vrijeme rascvijetaju?
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
da li se isplati? evo ovak cu vam napisati pa vi sami vidite jel se isplati...sadnica 1-1,30kn ovisno o kolicini i kod kojeg dobavljaca, plastenik ili tunel pod obavezno bez njega zaboravite, mreza za zasjenu, crni najlon za zamracivanje, mreza za sadnju, nosaci mreze za sadnju (moze i najobicniji kolac) navodnjavanje kap na kap, voda, zastita obavezna biljke su jako osjetljive protiv usi, tripsa, gusjenica, hrdja i ostale bolesti, prihrana osnovna u zemlju poslije folijarno ili fertigacija, nekakvo grijanje u slucaju mraza (nije trebalo vec dvije godine ali znalo se i dogodit da sam svaku noc po tri tjedna grijao da bi se rascvala ovisno kakva je godina)...mislim da sam sve napisao nek me neko ispravi ak sam kaj zaboravio u zurbi sam malo trenutno...a prodajna cijena prve klase smitovke je 6 mozda 7 kuna i to mora bit stvarno extra klasa u veleprodaji a u malo prodaji isto ovisi o velicini glave od 3-12 kuna a prva klasa nije sve isto ovisi o puno stvari imao sam ponekad prve klase i samo 10% a ponekad i 70% i to bi bio plafon ko ima vise prve klase od nekih 70% taj vam laze...e da i zaboravio sam od kad ju posadite pa do reza nemate ni jedan dan slobodno stalno nesto oko njih ima za raditi pogotovo kad krene zamracivanje svaki dan morate navecer zamraciti ujutro otkriti i to traje skoro dva mjeseca, pa 3-4 puta optrgavanje svake biljke (ciscenje zaporaka i krunica)...eto imate sve kaj vam treba i sad si sami stavite na papir jel se isplati ili ne neke stvari vam ostanu za vise godina ali neke morate kupiti svake godine ispocetka...
 

zdenko

Novi član
Tu od
4 Stu 2013
Poruka
8
Puno hvala na odgovoru, vi ne koristite nikakve hormone za cvatnju, i cuo sam da danas ima sorata koje netreba zamracivat? Da li je to istina ?
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Puno hvala na odgovoru, vi ne koristite nikakve hormone za cvatnju, i cuo sam da danas ima sorata koje netreba zamracivat? Da li je to istina ?

multiflora se ne zamraciva a sorte koje se kod nas prodaju i koje se traze moraju se zamracivati...kaj vam vrijedi ak uzmete neku sortu koju netreba zamracivati i nemate ju kome prodati...posebne hormone za cvatnju ne koristim koristim hormon kod ukorjenjivanja da se brze i bolje ukorjene reznice i eventualno kod nekih jako visokih sorata koristim hormon za zaustavljanje rasta (u hr je zabranjen ali nije u eu i 1kila tog preparata kosta 250 eura kazu da je kancerogen???)...
 

zdenko

Novi član
Tu od
4 Stu 2013
Poruka
8
Pozdrav ljudi, jel znate možda di se mogu kupiti sadnice krizantema?
 
R

Rotkvica

Guest
Sadnice krizantema se mogu kupiti kod dillera sadnim materijalima koji su često zastupnici neke velike kompanije ili preko oglasnika,njuškala i sl.
Najpoznatiji,ali po meni i ne najkvaitetniji u Hr. je Eurobrod. Sadnice ima i MBM,pa ona neka firma iz Varaždina mislim da se zovu Pavetić,pa Poljotehna Duga Resa... Ima ih. Međutim moram proznati da ni one kupljene preko oglasnika nisu nimalo zaostajale kvalitetom kao ni domaća proizvodnja flanaca koja nije prekomplicirana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh