• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Kakav je prinos ove godine, kako inače prodaješ (na veliko ili dio na kućnom pragu)? Ja imam 4ha ali mladi nasad (ulazi na godinu u 4. vegetaciju)
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Osakatio me mraz, suša, orkanski vjetar, provaljuje divljač i preorava.. Ne smijem ni pomisliti koliko.. I sad to što sam sačuvao saznam da vrijedi manje nego prošle godine.. A prihranu i zaštitu moraš dati.. nema izgovora.. Prošle godine mraz odnio dio.. Pretprošle.. mislim da je sve smrzlo i šuma bila bez bukvice i žira.. jata djetlića ( jednom mislim da sam ih izbrojao 14 na hrpi), šojki, žune i čopori vjeverica i jazavaca.. čak i sjenice dok je meka ljuska su probijale i jele.. ma milina.. Tada sam jedva nešto oteo..
Jedna kuna od prošle godine ne vrijedi isto ove godine.. a cijene lješnjaka tu negdje.. Presretan sam..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
pepeljuga... 🤭
sumpor...al kad je ovak gotovo je, trebalo bi malko ranije reagirati
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
47
Damirko ako je bila livada trebao si prije ovih kisa napraviti podrivanje na cca 60-70-cm.
da zemlja prodise....
to ti u ovakvim ekstremnim godinama puno znaci.
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Neće se osušiti samo zbog toga..

 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
47
Ma nece se osusit :) ,samo to su neke osnove.zemlja dobije zraka,razbije se takozvani taban.. zemlja dobije kisik,vodu.
Uglavnom biljke bolje napreduju.
ako se budes trudio oko svojih pvih godina bit ce dobro (bez motike nista).;)
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Evo još malo osvajanja šikare. Od otp 3500m2, iskrčio sam tijekom godina nekih 2000m2. Orem već dva dana po 3 sata, sutra ću nadam se završit sa 10 sati ukupno nadam se... Ima i panjeva koje je bager zaboravio, ursus se ne da, kopa i čupa. Zemlja je prva klasa, nekad bio vinograd. Veće brdo neg u zagorju :p
 

Prilozi

  • IMG_20190326_171927.jpg
    IMG_20190326_171927.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 51
  • IMG_20211015_181235.jpg
    IMG_20211015_181235.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 50
  • IMG_20211015_164430.jpg
    IMG_20211015_164430.jpg
    113.5 KB · Pregleda: 50

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Tako će i biti. Motika ,konjski gnoj i okopavanje. Baš kao i prošle god a mislio sam preskočit jesensku gnoidbu. Neka valjda će se isplatiti.
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Bok ekipa, zanima me kupnja atomizera, u trgovini su mi rekli da bi za lijesku trebali ici usmjerivači, ima li stvarne potrebe za njima?
 

ddelic89

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
12
Bok ekipa, zanima me kupnja atomizera, u trgovini su mi rekli da bi za lijesku trebali ici usmjerivači, ima li stvarne potrebe za njima?
Nema potrebe za njima, kasnije će ti samo smetati. Bitnije ti je da ventilator nije manji od 80cm da bi imao dovoljno jak vjetar
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Da li ima ovdje koji stručnjak za ožiljavanje reznica sa preparatom... Zanima me dužina reznica, gdje ih rezati, pretpostavljam da se to radi sad u jesen, gdje se reznice stavljaju, na toplo ili hladno, koliko duboko u zemlju itd... Kad se presađuju... Postupak cijeli ako je tko voljan podijeliti. Imam dosta mladica pa bih se okušao u proizvodnji sadnica, barem za svoje potrebe.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Nitko ne komentira prodaju lješnjaka, kakva je. Jesu li cijene išta veće? Karlovac je ove god. vrlo slab sa rodom. Pretpostavljam i ostatak Hrvatske. Trebale bi biti bolje cijene na odnosu prošle godine.
I ako ima forumaša iz okolnih zemalja bilo bi zanimljivo čuti i njih.
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Nitko ne komentira prodaju lješnjaka, kakva je. Jesu li cijene išta veće? Karlovac je ove god. vrlo slab sa rodom. Pretpostavljam i ostatak Hrvatske. Trebale bi biti bolje cijene na odnosu prošle godine.
I ako ima forumaša iz okolnih zemalja bilo bi zanimljivo čuti i njih.

ja ih prodajem po 70kn/kg ove godine, ne planiram spuštati cijenu s obzirom na cijene goriva, gnojiva i svega ostalog, mislim da je to ok s obzirom da sam prošle godine po 60 prodavao
 

mizer

Novi član
Tu od
20 Pro 2015
Poruka
25
pozzz. U Subotici na pijeci 1000.00 din, kvalitet upitan zbog ugriza stenice. Ja prodajem ove godine za 900.00 din.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ima li netko za prodati sadnica, treba mi manja količina 20 kom, ali ako se može poslati dostavom za novsku? Nemam sad više vremena za putovanja a ne znam nikoga u blizini da ima za prodati... 091/593-3321
 

Najnoviji postovi

Na vrh