• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa barem ljesnjak nije kvarljiva roba da bi se tebao forsirati sa prodajom,,,
Trgovci bi uvijek htjeli iskoristiti proizvođaca a treba li im to dozvoliti prosudite sami,,,
Znam da ce sad neki spominjati gobalno trziste i turski ljesnjak ali je*e se meni zta njihove cijene jer moji kupci ionako ne zele turske ljesnjake nego zele kvalitetu bez obzira na cijenu,,,

Ja prodajem po 70 kn/kg u prvoj ruci dok preprodavacima dajem 10 kn/kg popusta da se mogu nadograditi na cijenu i nesto zasluziti,,,
Gotovo iskjucivo prodajem ocisene, za filozofe je 30 kn u ljusci,,,
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
46
I j sam toga misljenja. Mnogi za dostavu na prag traže u ljusci i ne dam ispod 25 kn.
tko hoce tko nece..
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Ja sam.predao u pp orahovica, skinuli 8 posto za primjesu i vlagu. Cijenu jos ne znam
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Pouzdani su. Ne prave problem oko sorte i kalibracije. Primjese i vlagu posteno obracunaju. Kad zbrojis susenje, krckanje, pakiranje...
Mislim da dodjes na isto
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Mislim općenito mi se ne sviđa taj model u kojem nekome dovezeš robu, bilo to kukuruz, pšenica ili lješnjak a on ne zna otkupnu cijenu. Mislim da bi ipak trebala biti puno bolja zarada od prodaje jezge, naravno da je to neka sasvim drugačija priča od prodaje sve od jednom u ljusci.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Zimus sam uspio kupiti dva komada za puštene zemlje po 1500m2, jedan do drugoga. Prvo sam izmalčirao i okrčio sve što sam mogao. Nedavno sam prvi komad uzorao i potanjurao. Prije nekoliko dana sam platio kombinirku da dotjera u obradivo stanje i drugi komad. Zemlja je pjeskovita, uz rub šume je i trebala bi bit pogodna za lijesku. Divlje lijeske ima posvuda okolo. Mozda i najveći problem sa ovom zemljom je da brzo gubi vlagu pa će trebati zalijevat. Jučer sam započelo kolčit za rupe, a idući tjedan ide oranje tog drugog komada. Valjda ću stići ove godine to po sadit, u grubo 150 sadnica.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
.
 

Prilozi

  • IMG_20201022_161226.jpg
    IMG_20201022_161226.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 54
  • IMG_20201022_154553.jpg
    IMG_20201022_154553.jpg
    90.3 KB · Pregleda: 56

Vjeksa

Novi član
Tu od
30 Ruj 2015
Poruka
29
Pocinčani metalni stupci i pletena mreža
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Ja sam postavljao betonske stupove i pocinčanu žicu, sad bih išao sa plastičnim radi lakšeg postavljanja
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Dupli trošak sadnica koje bi "trebale ranije poćeti davati veći rod od cca 5-8 godine s tim da bi se kasnije moralo ići u vađenje svakog drugog
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Zaboravio sam javiti cijenu otkupa ljesnjaka PP Orahovica. Platili su mi 15 kn. Zadovoljan sam
 
Na vrh