• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
S čim prskati lijesku nakon opadanja lišća 2/3, mislim kojim preparatom? Napominjem da sam u eko uzgoju i radi se o mladom nasadu posađenom lane
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Nisam jos siguran,mislim da se ne prekracuju,trebao bih pitati Nenada,on sigurno zna jer on redovno obnavlja svoj zasad.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
S čim prskati lijesku nakon opadanja lišća 2/3, mislim kojim preparatom? Napominjem da sam u eko uzgoju i radi se o mladom nasadu posađenom lane
Lp, ja isto imam eko nasad ljeske i špricam je plavim uljem i cuprablau z.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Koliko vidim samo je cuperblau z u fis bazi registriran za eko. U kojoj ti je godini nasad? Kada ti tretiraš bakrom? Koristiš li atomizer ili ručno? Pozdrav
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Koliko vidim samo je cuperblau z u fis bazi registriran za eko. U kojoj ti je godini nasad? Kada ti tretiraš bakrom? Koristiš li atomizer ili ručno? Pozdrav
Modro ulje je isto na bazi bakra i zajedno sa cuprablau z tretiram više godina i dobra su iskustva. Nasad je sađen 2015 u proljeće. Tretiram kada padne 50 % lista. Špricam leđnom špricom običnom.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
I ja svoj nasad vodim u ekološkom smjeru i savjetodavna mi kaže da mogu dva puta tretirat nasad bordoškom juhom. prvi puta najesen kad otpadne većina lista a drugi puta nakon rezidbe tj na proljeće.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
evo da se pohvalim ja sam sa 450 lješnjaka sađenih jesen 2016g. imao 120 kilograma u ljusci.za prvi urod ja zadovoljan.
To je zato sto si imao najbolji sadni materijal,
a304.gif

c032.gif


Salim se, sad kapitaliziras svoju muku i trud a mora se priznati trudio si se,,,

I kod mene, da se pohvalim, rekordni prinos,,,
jos nije sve prodano pa ne mogu reci tocno koliko je po hektaru,,,
ali zadovoljan sam,,,
c015.gif
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Hvala care. Plod je stvarno krupan i kvalitetan. Sve planiram doći do tebe ali nikako vremena,nadam se da ćemo dogovorit susret.
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Blago vama kada su vam prinosi dobri,kod mene u Vrscu prinos je za vise od 50 posto manji nego prosle godine i pored redovne zastite.Koliko vidim i citam na forumu mnogi se zale na prinos bilo da su iz Bosne,Hrvatske ili Srbije.U mom kraju znam ljude koji su ostali bez prinosa,neki kazu losa godina za lesnik i orah.Prolece je bilo sa kasnim mrazevima i dosta hladno i kisovito sa jakom Kosavom a onda nagli rast temperature do preko 28 stepeni i bez padavina skoro mesec ipo dana.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Blago vama kada su vam prinosi dobri,kod mene u Vrscu prinos je za vise od 50 posto manji nego prosle godine i pored redovne zastite.Koliko vidim i citam na forumu mnogi se zale na prinos bilo da su iz Bosne,Hrvatske ili Srbije.U mom kraju znam ljude koji su ostali bez prinosa,neki kazu losa godina za lesnik i orah.Prolece je bilo sa kasnim mrazevima i dosta hladno i kisovito sa jakom Kosavom a onda nagli rast temperature do preko 28 stepeni i bez padavina skoro mesec ipo dana.
Lp, iz okolice sam Siska.Imam orahe i lješnjake.U proljeće je orahe i ljesku spalio mraz koji je trajao dva dana. u šestom mjesecu bila je tuča-led i samo ješ pogoršala i ovako loše stanje. Na orasima šteta 100 %, na ljesci 80-100%. Isto tako na voćaru šteta na jabukama, kruškama, grožđu,...katastrofa. Ne ponovilo se.
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Definitivno ove godine nesto nije odgovaralo lesniku,da li su vremenski uslovi , neke greske u zastiti ili nesto trece.Mnogi cute i ne pisu nista o umanjenom prinosu kao da je to sramota,nemoze svaka godina biti dobta i rodna.Dobro bi bilo razmeniti iskusva i spremno docekati buduce lose godine koliko god je to moguce i ublaziti umanjen prinos.Ima uzgajivaca koji su dobro prosli ove godine,mozda su u podneblju gde nije bilo mraza ,tuce,vetra,ali mi koji smo imali tih problema trebamo se cuti i videti sta je naj nepovoljnije uticalo na ovakav razvoj dogadjaja.Pozdrav svima.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kolega @babin2
razlog nepisanja je sto vecina proizvođaca intenzivno radi na preradi i prodaji plodova,,,
neki su u pripremi sadnog materijala za trziste,,,
Jos jedan od razloga je sto se, vjerujem, velik broj njih međusobno cuje telefonima te na taj nacin razmjenjuju iskustva,,,

Ono sto cu sad natuknuti znam da ce naici na velik otpor i nijekanje ali valjalo bi razmisliti o upotrebi raznoraznih doping sredstava, od aminokiselina, stimulatora rasta i opcenito folijarne prihrane,,,
Nisam siguran da su dovoljno istrazeni ucinci na samu biljku (osim pocetnog bildanja kao i kod stereoida u ljudskoj primjeni) zapravo vise vjerujem da je samo profit u interesu onih koji priozvode i prodaju ta sredstva a sa nuspojavama se sami bahcite,,,
Eto ovo je samo tema za razmisljanje ;)
 

Mihica2000

Novi član
Tu od
2 Stu 2019
Poruka
3
Novi sam u uzgoju lješnjaka imam nasad 120 komada starih 2 godine. Interesira me kada i kojim preparatom prskati ljesku? Čitam različite internetske stranice pa svako ima drugačiju praksu i preparate. Hvala na odgovoru i pomoći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh