• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Zacc

Novi član
Tu od
1 Ožu 2019
Poruka
21
Pozdrav,
planiram posaditi nasad lješnjaka pa me zanima koja sorta da mi bude glavna istarski ili rimski ?
lp.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav,
planiram posaditi nasad lješnjaka pa me zanima koja sorta da mi bude glavna istarski ili rimski ?
lp.
Glavna sorta Istarski dugi, i stavi 10% oprašivača Rimskog.
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Svaka kombinacija ima svoje prednosti mane.
Ako je većina rimski, lakše ispadaju iz kumušine ali su nešto sitniji.
Većina istarski, jako su obučeni u kumušinu, plodovi su nešto krupniji.
Ja imam 85% istarski i 15% rimski.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
918
Pozzz. U dilemisam da širim nasad ljeske za još neka 3ha. Iskustva imam volje još više zemlju bi morao kupit. Brineme to štoje jako puno nasada dignuto i to u ekološkoj proizvodnji na koju bi i sam išao. Brineme otkup i cijena zbog puno podignutih nasada. I brineme i ukidanje poticaja u ekološkoj poštobi kupnja zemljišta išla na kredit? Molim mišljenja savjete i pljuvanja.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Jel ti nasad u rodu?

Odakle ti ta ideja da bi se poticaji u ekološkoj proizvodnji ukidali? To nije točno što više moglo bi doći i do povećanja iznosa....
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
918
Nije nasad u rodu nasad je druga i treća godina. A za ukidanje samo želim bit oprezan poštobi ulazio u kreditm
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Malo sam razmisljao o tim plaćanjima u vočarstvu i pošto je moj skromni nasad od 1,2 ha u drugoj godini, čini mi se da bi mi bilo bolje preći na eko. Ostvario sam poticaj u konvencionalnoj proizvodnji za prošlu godinu. Razmisljam o tome da idućih min 5 godina neću imati nekog uroda te bi mi iz tog razloga bilo bolje povući veće poticaje, prije ću otplatiti investiciju. Drugi razlog je i to da neprestano kupujem i skupljam zemljišta kao da igram monopol i nažalost mogu se dočepati samo onih siromašnih malih parcela sa slabijom zemljom. Pošto na takvim zemljištima ne mogu neke velike prinose ni očekivati, mozda je mudrije povući barem veći poticaj. Eko znači da ne smijem koristiti konvencionalna špriciva i umjetna gnojiva, da li to uglavnom to, ili ima još nekih caka u tome svemu?
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Ima "caka" potreban ti je certificirani sadni materijal i bez toga se nećeš moći upisati u eko
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pa jel ono prijelazno razdoblje ne služi za to, iz konvencionalne u ekološku proizvodnju? Imam račun za sadnice, samo nisu eko...
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Najbolje se raspitati kod nadzorne stanice i u savjetodavnoj službi, meni su tražili račun i certifikat
 

Najnoviji postovi

Na vrh