• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj Maslina

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Prejeftino bi bilo tako...150 kn po m² bi trebalo biti...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Maslenici poslije košnje

04052012835.jpg


04052012834.jpg
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Ne znam da li pitanje postavljam na pravom mjestu. nadam se da na forumu ima i maslinara, pa me zanima kako prepoznati pravo ekstra djevičansko maslinovo ulje? Jel postoji neka caka, npr. kod izgleda?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Kome zatrebaju inox bačve od 100L za ulje, ima ih za kupiti u sloveniji za 59€.
 

Oregon

Novi član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
1
Re: Jabuke

Jel mi može itko reći kolika je cijena kulltiviranja maslina po hektaru s tim da se ide i poprijeko ???
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Nisam išao ove godine na natjecanje.

Pjero, u kakvom su ti stanju masline obzirom na ovu toplu zimu?
Jesi već špricao? Ne znam s koliko bi insekticida išao zbog ovakve
slabe zime.
Meni sad slijedi 2 tjedna rezidbe, pa špricanje i gnojidba
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
U zadnjih par godina, nisam nijednom špricao. Nikakva bolest osim ponegdje se vidjela pojava svrdlaša....Ali kao prošle godine nikad tako dobra berba....oko 25 kg po stablu. Masline nisu pretrpile nikakvu zimu, gnojidba je svake godine, rezidba svake dvije....
 

trapula

Novi član
Tu od
23 Ožu 2014
Poruka
22
Ne gnojimo ničime. Svejedno ima oko 15-30kg po stablu, ovisno o veličini.

Nisam novi maslinar ali sam zato novi na ovom forumu i nikako ne morem kapiti neke stvari.....Tu si reka da ne gnjojiš ,a sada dva posta gore skroz druga štorija....:^):
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Nije 2 posta, već dvije god unazad....Imamo 3 maslenika, od kojih je jedan bio zapušten i nismo nikad stigli do njega....Taj nije nikad bio pognojen niti obrezan, već samo smo brali masline u graji....Od prošle godine sve je uredno pognojeno. Malo se ja krivo izrazio....
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Ja radim jesensku gnojidbu, a kroz vegetaciju radim folijarnu prihranu. Nemam navodnjavanje nego ih zalijem u 7 i 8 mjesecu. Jača Rezidba svake treće godine a između samo čišćenje vodopija
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
kod nas je jako napala muha tako da plodovi jako opadaju dali se isplati to pobrati sada ili je prerano
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Poberi na stablu, uljare su otvorene...Kod nas je tuča sve stukla tako da ove godine ni ne beremo.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Poberi na stablu, uljare su otvorene...Kod nas je tuča sve stukla tako da ove godine ni ne beremo.

neki inzinijer kaze da se jos malo saceka da je prerano da ovi suncani dani pogoduju sazrjevanju ploda ja GLEDAM SVAki dan mi se cini da opada sve vise u uljari mi vele da je prinos od 5 do 8 posto ja nemam puno pa neznam forza umago
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
5% je sramota za uljaru koja može da daje tako malo ulja.
Ja ispod 14% nisam uopće zadovoljan.
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
kod nas je jako napala muha tako da plodovi jako opadaju dali se isplati to pobrati sada ili je prerano

Ja ove godine uopće ne berem. Prvo sam imao problem kao i većina nakon cvatnje, onda tuča u 6. mjesecu, pa tuča u 9. mjesecu...

Na kraju maslinina muha mi je uništila i ono malo što sam imao. Do sada nismo nikada imali toliki problem s muhom, tako da nisam išao sa sredstvima (npr. Chromogor i sl.), ali je jednostavno ova godina pokazala da ću morati obavezno uvesti prskanje tijekom druge generacije muhe.

Nadam se da ćemo iduće godine svi zajedno imati više sreće
 
Na vrh