• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valjci

A

Alen

Guest
Slika003-3.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U planu mi je za 2009 posijat 2 ha ljulja, e onda ću te zvat da mi dođeš valjat!!!!hehehe!
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Kaj to nitko ne proizvodi kod nas?

Dajte mi neke preporuke, na što točno treba obratiti pažnju itd. Ako ga već nitko ne proizvodi, na sajmu u Gudovcu će osvanuti nekoliko novih modela, hrvatskih valjaka... :D :D

Ne čini se komplicirana proizvodnja, ak mi Međimurci to ne napravimo u svojim metalskim radionicama onda smo stvarno jadni... :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Valjak napraviš od jedne ili dve bačve od hidrofora, ovisi kak ti treba širok i unutra pijesak ili beton. Ja imam bačvu i unutra pijesak taman ta 539
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
slafko kaže:
Kaj to nitko ne proizvodi kod nas?

Ako ga već nitko ne proizvodi, na sajmu u Gudovcu će osvanuti nekoliko novih modela, hrvatskih valjaka...

sigurno si vidio u Gudovcu nekoliko primjeraka,ja sam vidio tri,jedan je tu od mene,iz okolice Čazme.a cijene,boli glava.
ovaj valjak je širok tri metra,debljina stijenke cijevi je 15 mm,prazan ima oko 600-700 kg,tako da ga gotovo ni ne treba puniti iako ima i tu mogučnost.prodan je u Golu i čovjek je prezadovoljan
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
"slafko" O kojim cijenama se to konkretno radi?
evo sad sam pronašao podatke:jedan od valjaka proizvodi Bravarija Dijanić i cijene su mu za valjak promjera 510 mm 9760 kn,a za 360 mm 8670 kn.pa sad ti reci ko je tu lud,pa materijal za valjak nema šanse da košta više od 5000 kn, mada bi ga našao i za duplo manje novce,a šta onda košta gotovo 5000 kn,rad?samo bedak bi u to povjerovao pogotovo kad je u pitanju serijska proizvodnja

"mario" ZELENKO
Jako lijep valjak. :D
Koji je promjer cijevi?
promjer cijevi je 600 mm
 
M

maRko1993

Guest
ja imam u planu radit vanjak za trakror ali mi je jedini problem naći odgovarajuću cijev.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
onda pravac na otpad... promjer nekih 30 cm i to ti je ok..debljina stijenke 1-2 cm,ne moraš ga ni punit koliko će bit težak... :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo negdjeprije izrađenog valjka,platio sam izradu samog valjka,tokarenje piksli,kućišta piksli,sve skupa manje od 2000 kn.Konstrukciju sastavio brat.Maksimalno računam da nas je koštao 2000 kn,a jako sličan sam u Gudovcu vidio za 7 tisuća! :shock: Tako da ubuduće ove jednostavnije stvari radimo sami,jer imamo jako dobrog prijatelja profi varioca..

Valjak je širok 2,00 a puni se vodom,ovako je težak nekih 150 kg..

Slika037.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobar valjak :!:
Ste možda računali koliko bude težak kad se napuni s vodom :?:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nekužim te cijene, pa stari je naprvio sjetvospremač 2.2m za 2000 kn, s tim da je kupio nove ''s'' klinove ili šta već, ostalo s otpada i iz radione kojekave cijevi.. Mora samo još jedan valjak iza stavit, imao je 3 pa je prodao, kao šta će mu ali sad vidi vraga, valjka ni za ljek..

evo sjetvospremača..


p.s. naljepnica je samo da popuni prazninu ;)
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
Nekužim te cijene, pa stari je naprvio sjetvospremač 2.2m za 2000 kn, s tim da je kupio nove ''s'' klinove ili šta već, ostalo s otpada i iz radione kojekave cijevi.. Mora samo još jedan valjak iza stavit, imao je 3 pa je prodao, kao šta će mu ali sad vidi vraga, valjka ni za ljek..

Cijene su takve jer tvornice ne prave jedan sjetvospremac, vec njih dosta vise, pa nabavka strojeva koji ce praviti sve to, pa nabavka zeljeza (i to ne s otpada), pa place ljudima jer oni ne rade sami sebi, vec za nekoga, pa direktorova placa koji ne radi nista, ali nece on tamo sjediti za dzabe, pa nedaj boze najam prostora... Pa rezije firme, pa ovi troskovi, pa oni troskovi i jos racunaj finu zaradu nakon prodanog sjetvospremaca i to ti je TO...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
shvaćam bobo, nego zaborivo si državu i njen dio kolača, a ni orala ni kopala...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm..pazi ,ljevo desno ti može skliznuti samo tak ..
nego jesi vidio koliki otpor stvara traktoru ..ustvari interesantno ...izgleda kao da bi se traktor igrao s njim
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
puknuti kaže:
hm..pazi ,ljevo desno ti može skliznuti samo tak ..
nego jesi vidio koliki otpor stvara traktoru ..ustvari interesantno ...izgleda kao da bi se traktor igrao s njim

Stegnem dobro traku, sl mislim napraviti neke dodatke na zadnju cijev da zakopčam na vilice pa nebi koristil traku.
Cijev je široka 275, ukupno ima oko 700kg, sutra stavimo jos čep za vodu jer je malo lagan za širinu.

Otpor ne stvara skoro nikakav, u 3 brzinu i gas 1500. Super je radit s vučenim, stavim u brzinu i ne mijenjam dok nisam gotov na njivi samo se vozim 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh