• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valtra

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
kad unimog zapne oonda je valtra tu kralj medju traktorima
ykgd.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ta Valtra ima tu cijenu koja zavisi od opreme ko što kaže kolega massey. Cijena može varirat i 20 000€ sigurno.Neki dan sam našao ponudu za svoga df-a i svaki vrag je dodatna oprema. Klima,podizni cilindri,automatska kuka,donja kuka,brzo kopčanje,klima,krovni prozor,priprema za radio,stražnji brisač,prednja hidraulika i kardan,utezi i dalje da nenabrajam. Tako i ta Valtra ima tu cijenu sa nekom opremom,ima i skuplje i jeftinije.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Kad smo mi kupovali pa gledali valtru znam da je i oznaka modela na haubi bila dodatna oprema.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja sam se 2008 zagrijal za nh t7060 a onda sam gledal vatru tu 190 ks i bila je 65000 eura 10000 jeftinija od holanda al je Holand bio bolji po performansam
Nakraju smo kupili od banke nh tg285
Lani je cjena takve valtre bila oko 70000 eura kaj je jako prihvatljivo na ostale
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ja sam se 2008 zagrijal za nh t7060 a onda sam gledal vatru tu 190 ks i bila je 65000 eura 10000 jeftinija od holanda al je Holand bio bolji po performansam
Nakraju smo kupili od banke nh tg285
Lani je cjena takve valtre bila oko 70000 eura kaj je jako prihvatljivo na ostale

Pa kaj ti 2008-e nisi imao oko 15 godina? Ti si rano počel skrbiti ili misliš na onaj Farmsimulator :icon_lol:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ima kod nas u selu valtra, nekih 8-9 godina stara. Znam da je 133 ks i ove godine je ošla pumpa hidraulike. Nebi smjela na takvom traktoru...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
8 god i nije tak mlad traktor,ai ovisi šta radi,vjerujem da služi za teške poslove,tipa oranja i rotodrljanja sa sjetvenom kombinacijom gdjeje hidraulika jako opterečena. U susjednom selu lik ima lamba r5 130ks i sa njim je vukao plug 4brazde i 2 ili 3 puta mu več pukla ruka koja podiže poluge od hidraulike. Sve to radi teret i ništa nije vječno.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ova valtra sa slike je kostala oko 100000eura i veli prijatelj da je predobar traktor,i ima jos newhollanda isto 190 konja holland je bio milijun kuna kad ga je kupio stim da nema prednju hidrauliku
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Oko mene su dvije Valtre jedna 130,211 ks i kaže gazda da se pregrijavaju i jedna je več godinu dana kod majstora
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pa kaj ti 2008-e nisi imao oko 15 godina? Ti si rano počel skrbiti ili misliš na onaj Farmsimulator :icon_lol:

Jesi pametan u Pic..ku materinu... Pa kaj je tu čudno da netko mlad počne raditi.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Jesi pametan u Pic..ku materinu... Pa kaj je tu čudno da netko mlad počne raditi.

Smiješno mi je kak se predstavljaš kao neki gazda, a u biti si dečkić koji je na ispomoći kod pravog gazde. Tam pozorno slušaš razgovore odraslih i onda tu na forumu njihovu pamet prodaješ pod svoju, tak je isto i s svim ovim mašinama koje "kupuješ" :icon_rofl:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
decki malo ste otisli u off svako zna svoje ako laze laze sebi,a ovo kaj kolega fric kaze za hollanda da je bio bolji po performansama od valtre to mu ne vjerujem al nikak zato jer imam cisti primjer di covjek ima i holllanda i valtru iste konjaze i sve i vecinom holland doma stoji a valtra je u pogonu
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Gle svako ima drugačije mišljenje o nekom traktoru ili stroju, nekom je bolji nekom lošiji, a i znate onu staru "svako svoga konja hvali".
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Sam si rekao s cim ti se prijatelj bavi i da je valtra posebno narucena sa jacim kardanom itd. Bilo bi smjesno da mu nh onda vise odgovara.
U selu pored ima 10ak valmeta i 3-4 valtre. Pokazali su se odlicno. Pogotovo valmeti koji imaju sad dvadesetak tisuca sati. Udobnost i razina opreme koju nudi valtra je daleko iza nh-a. Da 200 ks traktore prave s manualnim mjenjacima s nekakvim kalacima mi je smjesno.
Da su u samom vrhu po kvaliteti mislim da jesu. Sto ne znaci da ih se nisam nagledao pokidanih. Uostalom koji je danas bez mane.
 
Na vrh