• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valtra

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
BELEC7340 kaže:
inače, u vlasništvu ja Visokog Gospodarskog Učilišta u Križevcima!

ček malo rođo, kolko moje oko zapaža to si slikao sa drugog kata učeničkog doma, soba 11 ili 10, to su one koje gledaju prema onom betoniranom košarkaškom igralištu.

a nekad davno u doba štrumfova sam ja bio u sobi 11, i bilo nas je 15 u sobi :shock:

to je kupio fax taj traktor, prodali su john derea, starog 5 godina, ali kak sam čuo nisu zadovoljni jer nemaju monitor za potrošnju goriva,proklizavanje, i sve ostalo več samo mali displej, a ja kak sam skužio su htjeli monitor ko u ogormnim traktorima, kao što ima pingo (ratarko), il josip 1, tak nešt, barem kak sam ja skužio, jer bi to njima služilo za neka istraživanja tj dobivanje nekih parametara.
meni je traktor čistam ok,još da je crni :D
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
bogec - to ti je slikano iz 3. učionice (tj. ženske)...znači prvi kat,al dojde na isto kao i da je slikano iz sobe broj 13...pošto je ona kat iznad!
sobe br.11,12,13,14 gledaju prema zgradi VGU-u (a iza nje je ono košarkaško igralište), a soba br.10 gleda prema parku ispred doma... :)

meni se na toj valtri super sviđa prednji kraj...baš je ok. dok mi stražnji djeluje prejeftino,jednolično....crno...ko da je neki žnj traktor a ne valtra... :D

al ok...samo nek je motor dobar i nek ne piiije previše...(prekins)!
 
I

ivica

Guest
pa sisu je inace prvotno vartin motor ,a inace fendt planira ici do 200 ks sa 4 cilindra
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
BELEC7340 kaže:
evo slika jedne valtre...radi se o N141...cca. 150 KS...ali mene muči jedna stvar : 4 CILINDRA! PA KAK!? kaj to znači za odnos snaga-opterećenje-potrošnja???? zbunjen sam maximalno! :shock: :?:

inače, u vlasništvu ja Visokog Gospodarskog Učilišta u Križevcima!
kupljena nedavno...djeluje mi kao traktor 120 ks...
:roll:
c313c6db.jpg



Sjedio danas u njoj. Neko spominje kvalitetnu plastiku u kabini kod Valtre :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
4 cilindra i 150ks? U čemu je problem?
Ak može 3 cilindra biti 115ks, zakaj nebi 4 mogli biti 150? I to isti SISU motor.Taj je motor (koliko znam 4,4litre).
Na autu motor od 1,46L daje max 110ks.

Ne računa se broj cilindara, već zapremnina motora.
Glede potrošnje: na mješovitim radovima 4-cilindraš će trošiti znatno manje. Tek na punoj snazi će 6-tak biti ekonomičniji. Trebaš znati kad kupuješ za kaj ti treba i kaj kupiti.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
a serija traktora:
tip: a82
motor/snaga:4400ccm/88ks
brzine:12+12r
cijena u EUR bez PDV-a:31.380,00
cijena uEUR bez PDV-a:33.600,00
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
pa vi sad recite koja je cijena prava
i jel to normalna cijena

To bi trebala biti cijena golog traktora, po onom cjeniku? Još kad se u obzir uzme i dodatna oprema, po meni malo previše, iako je traktor kvalitetan. Mislim da se može proći i jeftinije za ne puno lošiji traktor. Naravno, sve ovisi o potrebama i mogućnostima vlasnika
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
pozdrav, ak mi morete pomoci, ubiti prijatel bi kupil valtru N serije od 100ks, pa sam mu rekel da zeme deutza te jacine, treba ga za kosnju trave spricanje, sijanje i obavezno utovarivac, ima farmu krava godisnje bi s njim delal cca 1000rs, posto ima hurlimana mislim 170ks new holanda nekih 120ks i casea, neznam snagu, na JD treba cekati 6mj i duze fend je malo preskup, na steyera treba isto dugo cekati tak da ak moze savjet ak se ko razme v ta dva stroja, dakle prednosti i mane DEUTZ(100ks) i VALTRA(100ks), falim unaprijed,POZDRAV!
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
ako već ima hurlimana,NH i case zašto ne kupi nešto od toga...ako su mu se poazali dobri ...nekužim zašto od 5 traktora mora bit svaki od drugod proizvođaća...........
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
po meni je valtra jedan od boljih ako ne i najbolji traktor da imam love definitivno valtra,prijatelj ima valtru oko 200ks i prezadovoljan je sa njome,veli da jos nije videl toliko jendostavan traktor a u drugi ruku i toliko kvalitetan,imam negdje slike na mobu pa cu stavit da vidite
 
G

Gorki

Guest
Većina traktora u Brazilu je Valtra i tamo je se pokazala odlična al mi nismo Brazil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh