• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valtra

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta
P

Picek

Guest
S serija (280 KS)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

nadam se da ne smetaju slike.. :oops:

prospekt (na engleskom):
Obrisan neispravan link.
 
P

Picek

Guest
T serija (133-211 KS)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

prospekt: Obrisan neispravan link.
 
P

Picek

Guest
N serija (101-152 KS)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

prospekt: Obrisan neispravan link.
 
P

Picek

Guest
A serija (75-98 KS)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

prospekt: Obrisan neispravan link.
 
P

Picek

Guest
ovo je 8000 serija:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

prestali su se proizvoditi, T serija je nasljednik te serije 8000..
6 takvih traktora rade u PZ Lovas, i trenutno imaju po 13-14 000 sati ('98 godina)..
u Lovasu su još i dva traktora serije 6000 i jedan noviji T 190..
početkom godine su motori rasklapani kako bi obučili ljude..
došao je i serviser iz Finske i bio s njima 15 dana kako bi nadgledao..
zaključak je da traktori bez večih ulaganja rade još barem toliko radnih sati..
naš serviser je do prije godinu dana radio u PZ Lovas na tim traktorima kao vozač...
strašno što je sve napričao kako se tamo radi s tim strojevima..
no eto, traktori rade..
 
K

krx pozega

Guest
Pa da picek kabine su im identične..meni su rekli da je to kao u suradnji sa skandinavcima..eto ima taj sisu motor..a pošto je 4400 osnovni koncept predviđen bez kabine onda su mu nabacili još njihovu kabinu...traktor je sehr gut
 
P

Picek

Guest
krx pozega kaže:
Pa da picek kabine su im identične..meni su rekli da je to kao u suradnji sa skandinavcima..eto ima taj sisu motor..a pošto je 4400 osnovni koncept predviđen bez kabine onda su mu nabacili još njihovu kabinu...traktor je sehr gut
da, kao što ti rekoh..
ti traktori MF serije 4400 se sklapaju samo u Finskoj..
po tvornici kad se prošeče onda se može vidjeti složene MF i valtra traktore jedne pored drugih..
 
P

Picek

Guest
a ovo je specijalno izdanje Valtra traktora samo za skandinavsko tržište:
Slika072.jpg

Slika075.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e a šta na trečoj slici kod t-serije vuku oni traktori???
 
P

Picek

Guest
abrkili kaže:
e a šta na trečoj slici kod t-serije vuku oni traktori???
to su neki njihovi strojevi za usis/kombajniranje treseta...
oni su od treseta i ostalih drvnih nusproizvoda napravili znanstvenu fantastiku..
to treba gore otiči vidjeti što oni sve rade od drveta i doslovce iskorištavaju i najmanju grančicu..
 
R

robert

Guest
ima jedna valtr sad jel 160 ili 190 ks u tovarniku kod jednog privatnika
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Meni osobno je Valtra daleko najljepši traktor od svih na tržištu...još kad ne bi bila tako velika cijena...baš bi mi "legla" jedna iz A serije... :lol:
 
P

Picek

Guest
zjockoo kaže:
Meni osobno je Valtra daleko najljepši traktor od svih na tržištu...još kad ne bi bila tako velika cijena...baš bi mi "legla" jedna iz A serije... :lol:
da, nažalost A serija je najskuplja u odnosu na jačinu traktora..
ali to nije do nas kao zastupnika nego jednostavno do tvornice koja stavi tako veliku cijenu a rabat koji nam odobre nije dovoljan da bi se formirala cijena koja bi bila konkurentna ostalim traktora koji su zastupljeni na našem tržištu..
tako da trenutno u Hrvatskoj imaju samo četiri naša kupca A serije..
dobro to je serija četiri godine stara ali jednostavno preskupa..
primjera radi, srpski zastupnik Valtre neče ju niti nuditi na srpskom tržištu..
 
P

Picek

Guest
robert kaže:
ima jedna valtr sad jel 160 ili 190 ks u tovarniku kod jednog privatnika
da, gospodin je zbog rata preselio u Županju i onda sada obrađuje zemlju i kod Županje i kod Tovarnika..
traktor je inače 120 KS..
 
R

robert

Guest
taj je onda drugi.ima jedna valtra,ne znam cija,pretpostavio sam po velicini da je oko 120 ks,vidio sam je dvaput u jankovcima,al ima jedna i u tovarniku,oko 160-190ks.barem su mi tako rekli,al mislim da je polovna kupljena,ne nova
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Kao i u večini proizvoda - veče je jeftinije tj. povoljnije, jel tako?
Koji model je best buy, tj.ima najrealniji omjer uloženo/dobiveno?
 
R

Ratarko

Guest
zjockoo kaže:
Meni osobno je Valtra daleko najljepši traktor od svih na tržištu...još kad ne bi bila tako velika cijena...baš bi mi "legla" jedna iz A serije... :lol:

Meni baš obratno , daleko najružniji traktor na tržištu , pogotovo serija T .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko kaže:
zjockoo kaže:
Meni osobno je Valtra daleko najljepši traktor od svih na tržištu...još kad ne bi bila tako velika cijena...baš bi mi "legla" jedna iz A serije... :lol:

Meni baš obratno , daleko najružniji traktor na tržištu , pogotovo serija T .

A baš sam krenuo kupiti T seriju a onda ti tako, šalim se
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Zbog čega Ratarko? No u biti...o ukusima se ne raspravlja. Ja simpatiziram Valtru i Claas na prvom mjestu...jednostavno sviđa mi se dizajn, samo baš ne i cijena :lol: :lol: :lol: Da imam posla za tako nešto veče strojeve jedan od ta dva bi sigurno bio moj izbor...ajd, može i New Holland...npr TL 100. No eto, zasad mi se mogu samo sviđati...
 
R

Ratarko

Guest
Evo odgovor obojici . Za te novce koji se daju za Valtru se može kupiti John Deere traktor iste snage koji daleko ljepše izgleda izvana a da se ne govori u kabini . Valtra mi je jednako ružna kao oni stari Volvo auti , do prije par godina su Valtre ( pogledajte onu seriju 8000 - užas ) izgledale upravo kao stari-kockasti Volvo auti , to samo skandinavci mogu razumjeti zašto je to lijepo :lol:

Unutra mi je još najviše koma , ma nula bodova dajem Valtri za dizajn , još se moraju učiti od konkurencije .
 

Najnoviji postovi

Na vrh