• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VERTIKALNI SILOSI

B

brundalo

Guest
Re: jasle

Ma ovo triba jos pokrit i sredit a ja iman samo 2 ruke.....A kad dodje tu i nova stala 200m2 (20x10m) tek ce onda to bit pravo- Nego bogec jedno pitanje. Gleda san po netu a i uzivo i kod nas i u americi i evropi svaka farma ima neki mali silos ili veci za zrno. Reci koliki su najmanji i koliko kostaju otprilike. Naime doma neman di to skladistit a ako to buden skladistija u stali strah me miseva i vrana ionako od njih ne mogu zivit
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: jasle

brundalo kaže:
Ma ovo triba jos pokrit i sredit a ja iman samo 2 ruke.....A kad dodje tu i nova stala 200m2 (20x10m) tek ce onda to bit pravo- Nego bogec jedno pitanje. Gleda san po netu a i uzivo i kod nas i u americi i evropi svaka farma ima neki mali silos ili veci za zrno. Reci koliki su najmanji i koliko kostaju otprilike. Naime doma neman di to skladistit a ako to buden skladistija u stali strah me miseva i vrana ionako od njih ne mogu zivit

ti silosi verikalni su za smjesu , to što vidiš pokraj štala
moram pitat susjeda , on je prije mjesec dana montirao silos od pocinčanog lima za zrno kukuruza
ja nemam silos za zrno, imam tavane velike a kukuruz mi je u vrećama mljeven

te silose kod nas večinom ima vindija , ako si njihov koperant i uzimaš smjesu, il ak se dogovorite, oni ti ga daju besplatno pod uvjetom da uzimaš smjesu.

za cjenu neznam točno, to moram pitat
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

bogec kaže:
brundalo kaže:
Ma ovo triba jos pokrit i sredit a ja iman samo 2 ruke.....A kad dodje tu i nova stala 200m2 (20x10m) tek ce onda to bit pravo- Nego bogec jedno pitanje. Gleda san po netu a i uzivo i kod nas i u americi i evropi svaka farma ima neki mali silos ili veci za zrno. Reci koliki su najmanji i koliko kostaju otprilike. Naime doma neman di to skladistit a ako to buden skladistija u stali strah me miseva i vrana ionako od njih ne mogu zivit

ti silosi verikalni su za smjesu , to što vidiš pokraj štala
moram pitat susjeda , on je prije mjesec dana montirao silos od pocinčanog lima za zrno kukuruza
ja nemam silos za zrno, imam tavane velike a kukuruz mi je u vrećama mljeven

te silose kod nas večinom ima vindija , ako si njihov koperant i uzimaš smjesu, il ak se dogovorite, oni ti ga daju besplatno pod uvjetom da uzimaš smjesu.

za cjenu neznam točno, to moram pitat
E sta se tice vindije ne spominji mi ih. Ima 2 mjeseca da san sa njima razgovara radi smjese za janjad/jarad jos uvik cekan mail i nikako ga docekat. Ajde molim te raspitaj se kod tog susida. A da ne skrecen s teme ne daju mi mira one tvoje vrice kukuruza. Zar ti zaista mislis da bi se tome nesto dogodilo kad bi ja recimo dogodine tako gori narucija uvricavanje i prenija ovdi da bi mu naskodilo sta bi jedan dan provelo u kamionu?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: jasle

brundalo kaže:
E sta se tice vindije ne spominji mi ih. Ima 2 mjeseca da san sa njima razgovara radi smjese za janjad/jarad jos uvik cekan mail i nikako ga docekat. Ajde molim te raspitaj se kod tog susida. A da ne skrecen s teme ne daju mi mira one tvoje vrice kukuruza. Zar ti zaista mislis da bi se tome nesto dogodilo kad bi ja recimo dogodine tako gori narucija uvricavanje i prenija ovdi da bi mu naskodilo sta bi jedan dan provelo u kamionu?

probaj za smjesu za janjad kontaktirat kušić promet imaju širok spektar smjesa, i prevoz :D
www.kusic-promet.hr
ako bi vreče ostale neoštečene onda kukuruzu nebi bilo ništa, ali kod manipulacije vrečama one se trgaju, mislim kod nepažljive manipulacije, ali ako se pazi nema frke

kod mene stoje ko zid , sve cjele, zrno ko u vakumu, super hrana
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo firma iz jednog mjesta blizu Požege,bavi se limarskom proizvodnjom...

Obrisan neispravan link.


dečki,morao sam premjestit,neka se srdit.... ;)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
silosi od 10 m3 kreću se od oko 8ooo do 12000 kuna ovisno o materijalu (plastika ,lim) i proizvođaču ali i opremi -stepenice,cijev za punjenje,vrata itd
 
B

brundalo

Guest
abrkili kaže:
Evo firma iz jednog mjesta blizu Požege,bavi se limarskom proizvodnjom...

Obrisan neispravan link.


dečki,morao sam premjestit,neka se srdit.... ;)
Ma ko ce se srdit.....
Hvala na linku............. od srca
:) :) ;)
 
B

brundalo

Guest
breza kaže:
silosi od 10 m3 kreću se od oko 8ooo do 12000 kuna ovisno o materijalu (plastika ,lim) i proizvođaču ali i opremi -stepenice,cijev za punjenje,vrata itd
hvala i tebi ;)
Ako i ti imas koji link...... nabaci :) :)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
plastični
Obrisan neispravan link.
ili jednostavniji
Obrisan neispravan link.

Idem u četvrtak kod njih, pa ću pitat.

Problem kod svih tih silosa je, da su projektirani generalno za punjenje kompresorskom cisternom, znači roba se ispuha iz cisterne u silos.
Kako bi mogao takav kamion do tvog silosa negdje u selu na Silbi, ne znam.

Ti silosi, koje daju mješaone te vežu za par godina koliko moraš uzimat od njih. Ako si u stanju, lakše je da ga financiraš sam i onda im skineš cijenu smjese za koju lipu i prođeš jeftinije.
 
B

brundalo

Guest
tine kaže:
plastični
Obrisan neispravan link.
ili jednostavniji
Obrisan neispravan link.

Idem u četvrtak kod njih, pa ću pitat.

Problem kod svih tih silosa je, da su projektirani generalno za punjenje kompresorskom cisternom, znači roba se ispuha iz cisterne u silos.
Kako bi mogao takav kamion do tvog silosa negdje u selu na Silbi, ne znam.

Ti silosi, koje daju mješaone te vežu za par godina koliko moraš uzimat od njih. Ako si u stanju, lakše je da ga financiraš sam i onda im skineš cijenu smjese za koju lipu i prođeš jeftinije.
Kamion bi dosa na Silbu ali iskljucivo na rivu a posli bi ga mora punit na ruke....... :scratch :scratch ;)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Koliko bi ti uzeo zrna?
Ako je suho, možeš ga stavit u plastične bačve i zatvorit.
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Da i ja kazem nesto o tome mozda nekom bude od koristi. Ovdije kod mene veci proizvodjaci svinja a ako nemaju silose i kojima je jeftinije da kombajniraju kukuruz u zrnu sa njive skladiste kukuruz po tavanima ili negdje gdje se skladistio kukuruz u klipu.
Kako , odes i kupis one jeftine kineske cerade koje su pletene, tanke su ali strahovito jake. Recimo na tavanu na letve na kojima se cuvao kukuruz u klipu sa daskama ogradis na razumnu visinu da ti tavan ne propadne:) i u taj prestres tu ceradu ili vise ali da se preklapaju.
Poslije samo elevatorima za zrno ili puhalnikom napunis taj prostor sa zrnom kukuruza ili jecma. Misevi nece gristi ceradu od dolje jer nemogu(pasce dolje) a sa strane su im daske , cerada nesme da bude dostupna sa strane misevima mora da bude dobro zatvoreno daskama a i na otvorenom misevi se ni ne zadrzavaju a gore je otvoreno.
Ako cuvas dulje vrijeme recimo jecam onda pospes ceradu sa dijatomejskom zemljom(prasak), kupuje se u apotekama a trgovacki naziv je protect-it , nema karence a stiti od onih sitnih crnih buba sto prave stetu u zitaricama a ako treba da stoji dulje vrijeme pospes i od gore sa tim praskom, stiti citavo vrijeme a nije otrov samo mora biti vlaga manja jer onda nema efekta.
Takodje ako pravis limeni silos pojavljuje se kondenzacija ako su promjene temperature velike ako je vani pa moze doci do kvarenja proizvoda koji je na limu. Takodje te limene silose mozes naci kod ljudi koji uvoze polovnu mehanizaciju iz vana, limovi su narebreni i u komadima velicine 2x1,5m ili tako nekako i sastavljaju se na licu mjesta, pocincani su i rabljeni i dosta jeftiniji vjerojatno od novih.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imam ja jedan polupraktičan način čuvanja žitarica, pa i vlažnog šrota, a da ne mogu ni miševi ni zrak to toga. Kod nas u selu ima tip koji od nekud, pitaj boga kud, vozi limene bačve od cca 200 litara. To vam je bačva ko ova za naftu, ili ti od ulja. Samo što ovima se skida komplet poklopac. Moj bratić radi vlažni šrot u to, samelje, dobro nabije i samo ispod poklopca, prije nego zatvori, stavi foliju da dok zatvori ne dolazi zrak.
Sad još ima bačve koje je punio lani i ni jedna se ne kvari. To su inače bačve od koncentrata za pravljenje sirupa od voća. Zanimljiva stvar, samo što je maloteže baratati s tim, jer je puna teška oko 200 kg.
 
B

brundalo

Guest
Decki hvala na savjetima. Ustedili ste mi i lovu i trud i gubitak. To sta ste mi vi predlozili ni na kraj pameti mi nije bilo. Nije zaludu ona da covik uci dok je ziv i opet umre ka neznalica. Ali zato postoji forum zar ne? ;) ;) :) :)
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Samo da kazem da su se zidani vertikalni silosi za srot zatvarali tako da se u najlon koji se stavio gore koji je morao preci malo preko zidova i u taj najlon se napunila voda 15-tak cm visine a prije samog trosenja takvog srota koji je fermentirao samo se voda ispusti.
 
B

Bobo

Guest
Ovo s vodom je super ideja, jer se voda prilagodi konturama zida, i tako je brtvljenje skoro hermeticki obavljeno...
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Bobo kaže:
Ovo s vodom je super ideja, jer se voda prilagodi konturama zida, i tako je brtvljenje skoro hermeticki obavljeno...
Ali mora najlon biti dobar da ne curi , za ovaj tip siliranja i ako bi najlon curio nebi bilo nekih problema.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
imaš te silose za silažu i za žitarice,smjesu :!:
sad koji te zanima???
za silažu ti ima unutra jedan kak valjak koji kad se okreče u jedu stranu tiska masu silaže a kad se kreče u drugu unda ti izuzima silažu...
pozzdrav
 
B

brundalo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
imaš te silose za silažu i za žitarice,smjesu :!:
sad koji te zanima???
za silažu ti ima unutra jedan kak valjak koji kad se okreče u jedu stranu tiska masu silaže a kad se kreče u drugu unda ti izuzima silažu...
pozzdrav
Mene sad vise ni jedan ne zanima. Razlog? triba ih punit kompresorom i tribaju struju koliko vidin a ja tamo struju ne mogu isfinancirat ni da mi je caca Todoric. Triba bi i trafo stanicu napravit a kamo li sve drugo. Morat cu se posluzit bacvama i svim drugim sta ste mi vi prijatelji ovdi nabrojili :) :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh