• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vezanje trsova

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Kako vežete trsove , naime ja sam do sada vezival sa vrbovim šibicama , pošto nemam svojih , stalno sam jih moral žicati , sad mi je toga dosta , pa sam odlučio nabaviti neku mašinicu za vezanje sa plastificiranom razgradljivom žicom . Ako imate kakve druge ideje , toplo se preporučujem .
Pozdrav i zahvaljujem !
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Trsove vežem sa gumenim božirom onim zelenim koji je rastezljiv pa ne ošteti trs a ostalo sa likom....
 
B

BAGERISTA

Guest
Sa venkama(beke,ja mislim,da se tako zovu..),,,,ali probat ču trse sa onom zelenom trakom gumenom,,,,ali još je upitno,,,,jer se kod mene uvijek koristila venka,,,i po meni je dosta dobra,,,i nikad nemam problema kad vežem,,,,da popusti ili ošteti..
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
vezanje trsova

Kako vežete trsove , naime ja sam do sada vezival sa vrbovim šibicama , pošto nemam svojih , stalno sam jih moral žicati , sad mi je toga dosta , pa sam odlučio nabaviti neku mašinicu za vezanje sa plastificiranom razgradljivom žicom . Ako imate kakve druge ideje , toplo se preporučujem .
Pozdrav i zahvaljujem !

Liko je zakon. jest da te ako imaš puno za vezati zabole prsti, ali to je ekološki najprihvatljivije vezivo. Odlično drži, a na proljeće kod rezanja se trsovi lako oslobađaju. Pa barem nije teško uzgojiti bekovinu ( drvo žutih šiba). U vlažnije tlo ubodeš jednogodišnju granu koja ti ostane poslije obrezivanja lika, odrežeš ju na željenu duljinu ( 0,5 do 1,5 m ) i slijedeće proljeće već imaš nešto svog veziva.
Pozdrav!:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh