• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Snaga traktora

Evo kak vleče 28 tona :(rofl):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=BGIPlffluQg[/YT]
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Snaga traktora

Evo mojega pacenika u snazi :D:



Po mojoj procjeni tu je vukao nekih 10 t za sobom , mozda i vise.
Same prikolice su teske oko 3, 5 t, a u svakoj je robe bilo za 3 t i nesto sitno..
Ali mislim da to vise nebudem pokusaval, povuce on to i ide, makar i u nizoj brzini, ali dok treba stati, a-a..
Nije se s tim za igrati..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Snaga traktora

Jel nemas zrak na traktoru/prikolicama?
Glupo je komentirat uopce ista ovakvo, kako to da ja svake jeseni i zime izvlacim kamione sa 450-500 ks sa 3x slabijim traktorom...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: Snaga traktora

Ja stavaro ne znam kako fergica moze da potegne ovakve dvije prikolice,jer sam jednom sa 539 pokuso da pomjerim kamion 3-osovinac koji je bio prazan(nekih 13-13,5t)i to na tvrdom i ravnom makadamu i to je izgledalo kao da sam se zakacio za zgradu,fergica se gusio u svakoj brzini,uopste nisam mogo ni pomjeriti kamion
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Snaga traktora

Na traktoru je zrak i ispravno je sve, ali na prikolicama je neispravna instalacija..
Moram si sloziti kocnice na prikolici, jer budem naje.... negdje ovako.

Ja sam isto bio skeptican dok sam vozio taj kukuruz kuci, kanio sam jednu po jednu, ali reko da se ne vracam da probam obadvije, jos ima jedan brijeg po sodranom poljskom putu i tu je bilo 3 spora i kopao je, ali je izvuko..

Ali nema ni logike da normalno stanem s tim, traktor je 1600 kg i dok ga 10 t pogura, samo se klize..
Da je samo na jednoj prikolici ispravna instaacija, staje u momentu..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: Snaga traktora

Bez uvrede ali voziti toliki teret sa traktorcetom i jos bez kocnica nije bas ::::::::...,?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ivane, te ti prikolice imajju oko tonu prazne.
No, svejedno je tu bilo previše tereta za mali traktor.
Uspoređujući traktore, ti si zapravo vozil više od onoga MB Tracka.
Dakle, ti si pobjednik :)

Moj rođak je redovito vozil dva platona slične veličine s malim Ursusom. Bez kočnica na njima, naravno, a pri nama su malo veći bregi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ivane, te ti prikolice imajju oko tonu prazne.

Obična Kikinda ima prazna 850 ili 880kg sa nastavcima,bar je tako pisalo na mojoj,a ove dvije izgledaju malo masivnije i veće...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ivane, te ti prikolice imajju oko tonu prazne.
No, svejedno je tu bilo previše tereta za mali traktor.
Uspoređujući traktore, ti si zapravo vozil više od onoga MB Tracka.
Dakle, ti si pobjednik :)

Moj rođak je redovito vozil dva platona slične veličine s malim Ursusom. Bez kočnica na njima, naravno, a pri nama su malo veći bregi.

A mozda i ne.. :icon_wink:
Evo slike koju sam sad pred 2 min poslikal sa ove prve zakacene:


Inace te prikolice su nove kupovane bez nastavaka, a sad s nastavcima teze i par sto kila vise..
Dok ta moja je nosivosti 3 tone, a na nju ide 5,5 t suhe kukuruze (zrna) s nastavcima, a ova druga rodakova je nosivosti 4 t i na nju staje 6 t suhog zrna, pa mi se cini da je i nesto teza prazna, jer je jos masivnija od ove prve..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gle sad, ova nova Pronar prikolica ima 2100 kg vlastite mase, tak da te male tehnostrojke nemaju sigurno 1600 kg sa svim na sebi :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ako laze njezina original plocica, lazem i ja, tj ova slika..
A uostalom, ta prikolica i traktor su svake godine na vagi na silosima i moram potraziti onoga jednoga papira dok se odvagiva prazno, pa budemo vidli kak je teska..
Inace traktor je 1640 kg..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=iRprfdUJCy4[/YT]

I moj doprinos :icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Na mobu mi je prikolica izgledala kao Kikinda.
Puno mi je to mase za prikolicu koja nosi samo 3 tone.
Da je kiperica, bilo bi razumljivo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Na mobu mi je prikolica izgledala kao Kikinda.
Puno mi je to mase za prikolicu koja nosi samo 3 tone.
Da je kiperica, bilo bi razumljivo.

Pa kiperica je, tj obadvije su kiperice, ova prva je nosivosti 3 t, ova druga 4..
I to je deklarirano tako bez nastavaka, a druga stvar je sto mi svi nakacimo nastavke pa stane duplo vise unutra..
Ali ova druga, tj ova od 4 t ima daleko jacu sasiju od ove moje 3 t, ja dok kipam svoju punu kukuruza, sve skripi i uvija se ko balerina, slicno je i s sip-om t 35, dok se kipa pun bunker, ako malo naglije pocnem kipati, mislim da se bude sve rastavilo..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Uzme sijaču i može odmah sijati.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fkHH6RcNgvo[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh