• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dlesa18, zahvaljujem. :drink:

Ima li još netko tko želi pomoći u izboru između ova tri. Ja bum na koncu preuzel odgovornost odabira i eventualne kasnije probleme.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala puknuti.
Stari stroj si ne morem priuštiti. To je bolj za meštre koji si sami lako popraviju kad nekaj ode.
Ostala su u igri samo ona tri. Izgleda da sam najbliže da naručim Boschev. Ako danas naručim prek web trgovine dobim dodatni popust i bu me koštal 2k kn.
Elektro-maschinen nudi dodatnu cijev s mlaznicom za šricanje pod 90°za 45 eura.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
Griješiš. Ovaj kockasti rabljeni bu nadživil novoga jeftinoga.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
na ovim kerherima imaš bar kaj popraviti i ima djelova ..a na ovim plastičaenirima se nema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ja se slažem s obojicom, ali za popravak ovog kockastog za čas ode plastikaner, a nije ga ni pola zamjenjeno. Znaći, opet postoji mogućnost kvara.

Ja to gledam ovak, kaj ti vredi da imaš strojčinu ako leži ne iskorištena i propada kak i jeftinjak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Rođak kupil rabljenog Wapa kod čovjeka koji ih servisira nakon par pranja propustil ulje , reklamacija uspjela normalno gratis i evo več dugo radi bez problema mislim da ga platil 2 000 kn.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svi ste u pravu, a pogotovo MUHA.

Željko,
nisam ja takav sretnik kak je tvoj rođak kaj se nameril na servisera poštenjaka. A kaj da je moral sam platiti povratak?
Već sam skoro uplatil Boscha kad sam spazil da je visokotlačno crijevo spojeno prek koluta za namatanje. Može li spoj okretnog i fifksog dijela na visikotlačnom crijevu biti problematično?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Iwanho da ne reklamiram ali tak je bil dogovor ako nekaj otkaže u određeno vrijeme poravak gratis . Kod istog čovjeka sem servisiral laktofriz isto je održal riječ i ne samo meni nego par ljudi iz mojeg naseljka imaju samo za njega riječi hvale .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to kad curi ulje iz pumpe popravak stoji par o-ringa .

kopletan remont pumpe s zamjenom ventila uhodani serviser napravi za 15 minuta ,
ja bi recimo izbjegaval wapa ne radi kvalitee nego radi jednostavnosti servisa
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti nije bitna cijena popravka nego pristup prodavača . Jer kad nekaj rabljeno kupiš i to se pokvari obično je tko te j,,,,,.. a ovo je bilo dali ga možete dopeljti do radione ili da ja dođem po njega :icon_thumright:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dlesa18, zahvaljujem. :drink:

Ima li još netko tko želi pomoći u izboru između ova tri. Ja bum na koncu preuzel odgovornost odabira i eventualne kasnije probleme.

Meni se sviđa Bosch... Lijep je.
I to ti je najbolji kriterij odabira.
Nebuš pral šlepere i hale s njim,kak ni ja sa svojim Karcherom,imam ga 7-8 godina,nije ništ posebno,nit meni osobno ništ posebno ne treba. Blato i mast opere,a farbu ne mora skidati. Za pranje auta,kamiona,tri traktora i par desetaka tona željeza u obliku priključaka,čist dosta,i ništ nije crklo na njemu. Nek izdrži još dvije-tri godine,i mirna Bosna...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Iwanho da ne reklamiram ali tak je bil dogovor ako nekaj otkaže u određeno vrijeme poravak gratis . Kod istog čovjeka sem servisiral laktofriz isto je održal riječ i ne samo meni nego par ljudi iz mojeg naseljka imaju samo za njega riječi hvale .

Kak sam napisal, čovjek je očito poštenjak. :icon_thumright:

Gogo, hvala lijepa. :drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Već sam skoro uplatil Boscha kad sam spazil da je visokotlačno crijevo spojeno prek koluta za namatanje. Može li spoj okretnog i fifksog dijela na visikotlačnom crijevu biti problematično?
Svaki spoj, a naročito takav okretni može biti problem.
Na svakom minivašu sve igra kad se pokreće i voda ispire kamenac, ali kad to stoji preko zime onda se taj kamenac skuplja .... i eto problema.

Ja tebe kužim, imal si loše iskustvo pa ti je problem odabrati.
Ja sam isto imal jeftinjaka, nekog Einhella. Vjerno me služil par godina a onda je usljed nakupljenog kamenca počel frfljati. Očistil sam usisni filter i usput ventile na glavi i opet radi ko vurica. Nakon par godina opet, a sad trenutno stoji jer je dobil zamjenu, malo većeg i jaćeg jeftinjaka kojeg sam uzel neispravnog s sličnim kvarom, poštopan od kamenca.
Nažalost to je tak, svakih par let širom, čišćenje i gas dalje dok se opet ne poštopa.
Barem ja imam takav slučaj.

Znam da buš rekel ja to neznam, nisam nikad ..... ne brini, kad jednom probaš shvatil buš da to nije nikakvo sveto pismo.
A i nas koji smo to vidli širom imaš tu tak da .... tu smo kojeg god jeftinjaka da odabereš.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Može li spoj okretnog i fifksog dijela na visikotlačnom crijevu biti problematično?

Svaka komplikacija moze biti problem. Cega nema ne moze se ni pokidat. Tu spadaju razne bocice na miniwashu, okretne mlaznice, brze spojke, cetke i ostale điđe.

Ovako nesto je meni idealno

5e65b88382e2f667936e9f0476159b80.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
O takvoj zverki ja pričam, ima i kotače :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh