• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Za 30 kn ga otpeljam da ga operu.
Ni ne moraš znati kak su ga prali...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Mini-wash

Samo pritisak ne opere prljavštinu, treba nečim fizički proći.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja pak ne, tih 30 kuna ja kvalitetnije iskoristim (bar mislim da je kvalitetnije) i perem ručno sa spužvom ili krpom.
Rijetko, ali katkad operem. Jednom godišnje je generalka s svih strana.
Minivaš na auto nikad.

Gledam maločas u Pevcu neka makina za 300 kuniča na akciji, ko zna kaj je pak to?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Muhač ne pereš ti več bolja polovica :icon_rofl:. Zakaj ne minivaš ja perem za 9 kuna pranje 5 kn i ispiranje 4 kune u praonici 2 minute posla i na kavu .
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,671
Ja pak ne, tih 30 kuna ja kvalitetnije iskoristim (bar mislim da je kvalitetnije) i perem ručno sa spužvom ili krpom.
Rijetko, ali katkad operem. Jednom godišnje je generalka s svih strana.
Minivaš na auto nikad.

Gledam maločas u Pevcu neka makina za 300 kuniča na akciji, ko zna kaj je pak to?

Pere muhač al ne doma:(party):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Probal sam u samouslužnoj praonici nekoliko puta. Kak bi se reklo: za silu je vrag muhe kosal i rekel je da su dobre, samo su drobne.
No kad bi se izvježbal (dobil na brzini) bilo bi to prihvatljivo kad praonica ne bi bila 20 min udaljena. Dok dojdem tam i vrnem se auto je opran bez žurbe.
Za četku sam se interesiral zbog pranja zimi kad je s kefom puno ugodnije prati nego sa spužvom.

Muha,
ni meni nije jasno zakaj izbjegavati miniwash za pranje auta. Pa ne mora se guliti farba s njega, more se i nježnije koristiti.

U doba moje mladosti za pranje se upotreblavalo samo: kanta za vodu, spužva i jelenska kožica. Voda se u kantu natočila iz bunara. No, ta vremena su definitivno iza nas.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zato jer minivaš nagura vodu pod pritiskom i tam gde mi nebi htjeli.
Ispod blatobrana s minvašom nisi kvalitetno opral.
Kak i sam veliš, treba paziti, dok s spužvom netreba.
Za blato (kad dojdem s terena) još i ajde, ali i to ide kad ga namočiš pa se otpusti ....

Ja tak razmišljam, nemora biti da sam u pravu.

Muhač ne pereš ti več bolja polovica :icon_rofl:. Zakaj ne minivaš ja perem za 9 kuna pranje 5 kn i ispiranje 4 kune u praonici 2 minute posla i na kavu .
Ako ti veliš da je tak..... ja ti vjerujem
Ja tvoj auto nikad nisam videl da je čist, ali nkad, on je samo otuširan.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Zato jer minivaš nagura vodu pod pritiskom i tam gde mi nebi htjeli. OK, slažem se u potpunosti
Ispod blatobrana s minvašom nisi kvalitetno opral. Za to sam nabavil mlaznicu po 90°. :D:
Kak i sam veliš, treba paziti, dok s spužvom netreba.
Za blato (kad dojdem s terena) još i ajde, ali i to ide kad ga namočiš pa se otpusti Mislim da je jače blato bolje isprati mlazom nego ga koristiti kao polir pastu pod spužvom. Znalo se nekad, kad nije bilo miniwasha, šlauf stisnuti na kraju da se dobije jači mlaz. ..../QUOTE]

Ne tvrdim da je miniwash najbolje rješenje za pranje, ali svako vrijeme nosi svoje. Npr., nekad je bilo nezamislivo strojno brusiti noževe. Isključivo brusni kamen i kožnati remen. Noževi su za obične smrtnike bili preskupi i morali su duuugo trajati. A tko još danas brusi na taj starinski način?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne tvrdim ni ja da nije ali mene je dosta puta koštalo pranje minivašom pa možda i zato pušem na mrzlo.

Dašnje makine su plastikaneri, ta plastika je obično u boji auta, nek je loše stavljen prajmer po lajsnama, branicima, retrovizorima ..... gledam ove kromirane na plastiku ... koji je to smeh....
A opet, u kombinaciji s četkom nema takvog pritiska, ali direktno ja nebi po svojem ljubimcu.

Kutna mlaznica ok, ali kad ja njega rukom pregladim gde mislim da treba onda moje srčeko u pravilnom ritmu tuće.

Pitaj jednog forumaša kak sam ga grdo pogledal i kam sam ga poslal kad mi je led koji se zamrzel za blatobrane i rubnjake htel nogom otrči :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
To je samo komad lima koji treba otpeljati gazdu i ostalo od točke A do točke B i to je to lijepo je vidjeti čistog no gazda je njega kupil da se vozi a ne da mu bude sluga :x:.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,856
Na mojoj Astri plastika nakon 12 god ima prvotnu boju. Ostalo sve izbljedilo. Još sam sreo par takvih slučajeva. Kao da je šprican drugom bojom poslje tvorničke. Moj je kupljen iz salona baš zbog boje. Ode ja ukrivo.
iwanho nadam se da nebuš ljutil na ovo šta sad budem napisal : bome ga kompliciraš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Sve to kaj vi govorite i ja govorim drugima, ali se sam toga ne pridržavam.
On mene nije kupil, ali me zadužil toliko da ga moram čuvati da mi se još par puta otplati.

Sljedeći primjer (kojeg sam mislik prešutjeti). Starome je na autu kamenćič razbil staklo u ćošku. Skoro neprimjetno.
Ja sam pral minivašom i nakon pranja bila je crta odozdo do gore a ta šajba je i danas mogka biti gore.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj tebe nije ništ pogodilo onda kad sam te malo u prolazu .... :icon_rofl:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
80-tih pa na na dalje je bilo Jakuševcu svakakvih naljepnica najskuplja je bila " Čist auto je produkt bolesnog mozga":icon_eyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
80-tih si kupil bez naljepnice, doma malo poplahnul, ugradil radion i zaradil 500 marona. Ako ga nisi za 100 više isti dan prodal.

Ja i dalje nebum pral s minivašem svoj auto.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
neki ne peru jer su ljeni , neki nemaju gdje ..nekolicima nemaju miniwaš a rado bi s njim prali jer smatraju da krpa i spužva grebe , ovi kaj pereju miniwašem se kunu da je to bolje upravo radi te krpe ili spužve ..ostali idu u samouslužni ..oni pak koji idu na valjke pokušavaju izvuč podatak kad su zadnji put mjenjani valjki jer se navodno i za njih hvata prašin pa imaju besplatno guljenje boje .....

ima i onih koju štede miniwaš jer ga mnoraju prodati u boljem stanju nego je kupljen ..i tak
kaj je zaključak nego da je svjet bolestan a mogučnost izlječenja odugovlači činjenica da neammo svi iste simptme ... pa se ljek razvija u više labaratorija .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Mini-wash

Konta, krpa i šlah su za auto zakon. Mene je tast autolimar učil prati aute, a pošto je opral par stotina njih da se svetle ko pesja jajca, onda mu verjem. Veli da su oni u auto limariji minije koristili samo dok je trebalo na brzinu preprodati auto, pa su motor nasaftali s naftom i udri s vručom vodom.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
iwanho nadam se da nebuš ljutil na ovo šta sad budem napisal : bome ga kompliciraš.

Ne bum dado6340, zakaj bi. Ima nas svakakvih i lijepo je dok se dobro podnosimo. Bum se probal popraviti, obečavam. :icon_jook: Barem dok opet ne "skrenem". :mur:
 
Na vrh