• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima koji su se uključili.
Odluka je donešena. Sinoć je naručen je Bosch AQT 45-14X za 1989 kn s dostavom.
Kad dođe, bum javil prve dojmove. Ne očekujem previše pa se nadam da se ne bum razočaral i da bu zadovoljil moje potrebe.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja imam Stihl Re 128, placen oko 3 i nesto tisuce kuna i super sam zadovoljan zasad evo vec dvije ili tri sezone. Bratic ima 142. To je jos malo jaci stroj.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Ja kupio ovaj Karcher HD 850 za 100€, 10m šlaufa, manometar za pritisak ne radi ali ostalo sve u redu samo još moram promijeniti strujni kabel



 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima koji su se uključili.
Odluka je donešena. Sinoć je naručen je Bosch AQT 45-14X za 1989 kn s dostavom.
Kad dođe, bum javil prve dojmove. Ne očekujem previše pa se nadam da se ne bum razočaral i da bu zadovoljil moje potrebe.

Perač je stigel i odradil jedno pranje auta.
Dojmovi u odnosu na bivši Hercules HC160.
Pritisak je jači. Kad stavim kutnu mlaznicu treba drugom rukom jako čvrsto držati koplje u blizini mlaznice. Lijepo šamponira, a kod starog sam samo jedanput probal i nikad više koristil jer nije bilo baš nekaj. Turbo mlaznicu kod pranja auta nisam isprobaval, a rotacijska četka za terase je ostala u kutiji.
Sav pribor, osim rotacijske četke za pranje terasa, ima svoje mjesto na peraču. Za sad, jedinu zamjerku imam na vertikalni položaj kod rada. Naime treba biti oprezan kod izvlačenja VT crijeva da se perač ne prevrne.

Ostaje još ono najglavnije, do kad bu radil bez kvara, ali to bu se vidlo s vremenom. Nadam se da mu 40-50 pranja godišnje po pol sata nebu preveliko opterećenje.
Od dodatne opreme dobro bi mi došla obična četka za pranje. Je li dovoljno nježna za pranje auta ili bi to bila promašena kupnja? Ako netko ima iskustva s četkom, molim nek ih napiše.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Ako mislimo na istu četku koristio sam ju par puta najviše jer kad perem krov ili donji dio auta crijevom pištolja stružem po autu. Imam običnu i roto-četku i ne koristim niti jednu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislin na ovakvu sa slike.
 

Prilozi

  • Bosch četka.jpg
    Bosch četka.jpg
    3.6 KB · Pregleda: 55

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Mislimo na istu četku. Neču te odgovarati ali meni nije baš nešto.
NEWHOLLAND sa čim ? Perjem ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ova četka nije ništ prema avtomatskoj pralnici gde četke celoga prebruse.Najbolje pranje je prirodno samo što sa godinama fuge i spojevi ozelene od mahovine:icon_weed:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala lijepa dado.

Abarth,
da, da prirodno je najbolje. Samo je teško osigurati jaču kišu, ili još bolje prolom oblaka, kad trebaš.
No, bez zafrkancije, najljepše ga opere pljusak u vožnji neprometnom zavojitom cestom. Osim kad pljusak donese pustinjski pijesak. :mur:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel dosta samo našamponirati i zatim isprati visokim pritiskom, ili prvo pranje visokim pritiskom (za grublju prljavštinu), zatim šamponiranje i na kraju ispiranje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh