• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je tvoj plan koristiti novi pištolj samo za foam lance onda je to ok ..ali ako je tvoj plan koristiti novi pištolj za sve onda gledaj dolje tablicu jer moraš izabrati dize za tvoj wap..inače od diza koje dođu uz pištolj (zelena , žuta itd ) nema koristi .
tvoj wap je 9.2 lit / 130 bara ..prema tablici ja bi uzeo 0.35 dize jer je tvoj stroj sigurno malo umoran .
možda možeš pročitati kakava je sad diza pa uzeti takve .
Također vjerujem da te dize nisu neka kvaliteta .
Ja bi npr odrezao tvoju cijev i napravio spoj za foam lance . dize miniwaš.jpg
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
309
E, o tome nisam razmisljao, ali dalo bi se to i tako onda rijesiti :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,344
Ne bih se složio! Te firme imaju određeni, standardni, asortiman pa možda bi trebalo dosta kemijanja, ako ovo uz perač nije standardno!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to bi mogla napraviti bilo koja firma koja se bavi izradom hidraulicnih i takvih spojeva?
Mogla bi ..ali ja bi odrezao cijev i na svaki dio tvrdo nalemio(ili tigom zavario) spojnicu..na jednu stranu mušku koja paše direkt na foam lance a na drugu žensku.
Znači ne hidrauliku ,ermeto ili neki drugu spojnicu nego baš za minivaš s oringom tak da se to rastavi rukom..mesing ofkors.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Pozdrav. Sta kazete na ovoga K5.20? Treba mi za kosilicu i malcer...
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-07-18-17-36-40-197-edit_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2023-07-18-17-36-40-197-edit_com.facebook.katana.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 18

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Bolje išta nego išta, za male poslove može. Malčer traži dobar pritisak, nekad sam imao K 4 pa mi je trebalo za malčer 1h vremena i muke, a ovaj profesionalni sa 160 bari i protokom oko 900 l pola sata posla.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
A to se malčer kao pere 😂🤣?

Iznutra nikad opran moj barem 🤣🤣

U ljeto kad opizdi suša onda ga krtičnjaci i buse ispjeskare iznutra.. M
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,443
Pozdrav. Sta kazete na ovoga K5.20? Treba mi za kosilicu i malcer...
Ako je kućište pumpe aluminij onda može, ako je plastično bježi od tog. Dosta tih kercher sa plastičnom pumpo u mom okruženju je bilo i svima su pukla kućišta i rasipa vodu kao na spojnica, donesu da pogledam međutim kod svih je bilo pucanje u pitanju I u smeće.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja perem samo kad prođe sezona pošto je nov, da je kupljen polovan vjerovatno ga nebi prao.

Malčiram 2x godišnje (lipanj, listopad) i nakon malčiranja pranje turbo mlaznicom i podmazivanje.
Opekel sam se na kosilici za šišanje trave. Nisam pral nakon svake košnje, pa je vlaga koja se zadržala u nakupljenoj travi pospješila koroziju i truljenje kućišta. Nije se to dogodilo za par godina, ali da sam je redovito pral i osušil nakon pranja, vjerojatno bi još sada, nakon 30-ak godina, kosil s njome.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
Ja svog kopčama svakih 2 tjedna u prosjeku tako da mislim da ću ga prije pokidati nego što će 5mm lim istrunuti od trave.


A i sad kad je suho onda ga zemlja ispjeskari..
 

kenova

Novi član
Tu od
18 Lis 2023
Poruka
1
Pozdrav, kupio sam polovan Karcher K 7.20. Imam orginalni njegov pištolj sa lepeza diznom koja radi normalno, ali kada uštekam turbo mlaznicu koja nije orginalna karcher mini wash počne čudno da radi. Počinje da trza i izbacuje vodu u prekidima. Da li ima veze promjer dizne na turbo mlaznici ili problem u nečemu drugom. Hvala na pomoći.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,344
Ima jedan univerzalni servis u Puli, a može i u Dubrovniku! - eto ti odgovor!
Niti znamo od kuda si, niti koji je aparat, niti..,...


Ajde malo pripazi na izražavanje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Za taj u Puli ja ne znam , ali se mogu raspitati ako ga je nitko vidio.😖
 

Najnoviji postovi

Na vrh