• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vitlo za Tomu Vinkovića

  • Temu pokrenuo matrix1234
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
evo mada nisam neki vješt crtač ali nadam se da ćeš shvatiti
plavo-lančanik veliki
crveno-ležajevi
zeleno-truba sa sajlom
K-kuglice o kojima pričamo
R-ručka za vučenje

e sad kada je ručka u mirnom položaju kuglice o kojima pričamo se sakriju u rupe koje se nalaze i ovim čaurama i lamela se oslobodi , sve vrijeme lančanik se okreće ali kada se kuglice sakriju lamela se oslobodi pa truba sa sajlom stoji a može i da se razmotava sajla
a kada se ručka potegne , kuglice iskaču iz svojih rupa i djeluju aksijalno na trubu preko jednog aksijalnog ležaja i stiskaju lamelu na lančanik i napotavanje počinje

33740845.png
 
M

mensud

Guest
evo mada nisam neki vješt crtač ali nadam se da ćeš shvatiti
plavo-lančanik veliki
crveno-ležajevi
zeleno-truba sa sajlom
K-kuglice o kojima pričamo
R-ručka za vučenje

e sad kada je ručka u mirnom položaju kuglice o kojima pričamo se sakriju u rupe koje se nalaze i ovim čaurama i lamela se oslobodi , sve vrijeme lančanik se okreće ali kada se kuglice sakriju lamela se oslobodi pa truba sa sajlom stoji a može i da se razmotava sajla
a kada se ručka potegne , kuglice iskaču iz svojih rupa i djeluju aksijalno na trubu preko jednog aksijalnog ležaja i stiskaju lamelu na lančanik i napotavanje počinje

33740845.png
svaka ti cast savo na slici,ja skontao,dobar si covjek.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Hidroulični od šlepslužbe .Imao sam đipa šlepslužbu Nisan terano kompletna hidroulika i mehanika je kod mene.Hidropumpa ima električni kuplung.A vitlo hidro iel daljinsko upravljanje te hidropogon.Vitlo je bolje da se vrti brže .staviš sajlu na duplo i tiramol na nju(kolutur) tako imaš rasterećenje i sajle i pogonskog stroja.
Kad završiš isključiš prekidač.Pumpa koristi za cjepač i sjeckalicu.
Stavit ću slike i video kad stignem.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Hidroulični od šlepslužbe .Imao sam đipa šlepslužbu Nisan terano kompletna hidroulika i mehanika je kod mene.Hidropumpa ima električni kuplung.A vitlo hidro iel daljinsko upravljanje te hidropogon.Vitlo je bolje da se vrti brže .staviš sajlu na duplo i tiramol na nju(kolutur) tako imaš rasterećenje i sajle i pogonskog stroja.
Kad završiš isključiš prekidač.Pumpa koristi za cjepač i sjeckalicu.
Stavit ću slike i video kad stignem.
 

djoletica

Novi član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
1
Re: vitlo za toma vinkovica

Pozdrav ljudi.novi sam na ovom forumu.imam u planu praviti vitlo za tv preko diferencijala.dali je neko radio sa remenicama prenos mora li bit lancanik
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Re: vitlo za toma vinkovica

nekad sam imao vitlo, koje je imalo za pogon menjač od reno 4, na obadve akse sa difa bila sta lančanika sa kojima sta preko lanca pogonila bubanj sa sajlom. Jedina zamjerka je bila to, da nije imao svoj kuplung več se koristilo kuplung traktora. Isto tako nije bilo bremze, pa zbog toga je bilo malo opasno radit .... Zbog menjača na vitlu i samim izborom brzine kardana, koje ima TV, mogao si i vuči i spuštati sa velikim izborom brzina.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: vitlo za toma vinkovica

evo mada nisam neki vješt crtač ali nadam se da ćeš shvatiti
plavo-lančanik veliki
crveno-ležajevi
zeleno-truba sa sajlom
K-kuglice o kojima pričamo
R-ručka za vučenje

e sad kada je ručka u mirnom položaju kuglice o kojima pričamo se sakriju u rupe koje se nalaze i ovim čaurama i lamela se oslobodi , sve vrijeme lančanik se okreće ali kada se kuglice sakriju lamela se oslobodi pa truba sa sajlom stoji a može i da se razmotava sajla
a kada se ručka potegne , kuglice iskaču iz svojih rupa i djeluju aksijalno na trubu preko jednog aksijalnog ležaja i stiskaju lamelu na lančanik i napotavanje počinje

33740845.png
Savo jel bi ti htio u dogledno vreme obnoviti taj crtež jer i mene jako interesira kako funkcionira taj sistem ukopčavanja? Sve mi je skoro jasno samo nemogu nikako svatiti, tko i kako tu kome gura? ☺
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Nisam u mogućnosti da ti sliku napravim.

Ali jednostavno je , kuglice gurnu doboš prema lameli i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh