• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vitlo za Tomu Vinkovića

  • Temu pokrenuo matrix1234
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
sta velite na ovaj reduktor za vitlo???

inace, redukvcija mu je 1:11!?

velim 0 bodova

redukcija je super odgovarajuća ali reduktor je slab :aluminijsko kućište,izlazna osovina nema oslonac ležaja sa obje strane zupčanika,slabi zupčanici

inače lijepa forma šteta što je slabašno
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
da,tak sam i mislio ....
inace kuciste je od gusa,al to ne mjenja nista...
za sto bi ovo mogo iskoristit? ima ko kakav prijedlog???
drugi tjedan dobijem nest slicno tome al duplo vece i s izlaznim osovinama cca fi 50, ak je otac dobro vidio...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
za sto bi ovo mogo iskoristit? ima ko kakav prijedlog???

možda elevator za kukuruz ili slično nešto ,za neki transporter koji ne crpi mnogo snage

e taj sa osovinom 50mm već obećava :p
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
p130910220903.jpg

mozda su dva lezaja u ovom izbuljenom dijelu.....
by the way, ni tomo nema mnogo jace zupcanike u mjenjacu
kao sto savo rece mozda nesto za kukuruz, mlin, komilicu, nesto da drobi kukuruzovinu....ili sto mi je prvo palo na pamet cirkular, dali bi to prebrzo picilo?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
jucer nasao na otpadu jedan odlican reduktor, i nema sanse da ga bilo sto pokida je ima 10cm siroke zubcanike ,i redukcija mu je 1:10 ,jedini problem je sto ga moj tomica vjerojatno nebi mogo ni podic a kamoli nest raditi s njim... ulazna osovina mu je fi 60 a izlazna fi 100 ,cijeli je dug oko metar,pola metra sirok i oko 70 visok!
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Mislim da bi ti za vitlo za tomicu trebao pužni reduktor,oni ti imaju pužni vijak na koji ide pogon i pužno kolo na koje s konstruira valjak za namatanje sajle. Koriste se gdje treba veliki prijenosni omjer što je potrebno za vitlo.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Mislim da bi ti za vitlo za tomicu trebao pužni reduktor,oni ti imaju pužni vijak na koji ide pogon i pužno kolo na koje s konstruira valjak za namatanje sajle. Koriste se gdje treba veliki prijenosni omjer što je potrebno za vitlo.
kuzim to al decki vele da bi bilo bolje da je nesto poput ovoga gore sa zubcanicima al vele da je taj pre slab... sad dal mali tomica moze pokidat taj reruktor to neznam....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Mislim da bi ti za vitlo za tomicu trebao pužni reduktor,oni ti imaju pužni vijak na koji ide pogon i pužno kolo na koje s konstruira valjak za namatanje sajle. Koriste se gdje treba veliki prijenosni omjer što je potrebno za vitlo.

ko kaže da za vitlo treba veliki prenosni odnos
i kako misliš otpustiti sajlu na pužnom reduktoru osim ako nema lamelu posle reduktora
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
mislim da ti ti reduktori od kamionskih volana nemogu napravit puni krug nego nekih 180* napamet,tak da nist od toga,bar kolko ja znam...
 
M

mensud

Guest
vidim tu spominju se neki puzni reduktori pa rekoh da nije taj kamionski
 
M

mensud

Guest
sto se tice kvacila
uzme se feroda ili citava lamela i ona se pricvrsti na izlazno vratilo od reduktora,a rolna sa sajelom mora biti na osovini od izlaza reduktora i mora biti na lezajevima da je nezavisan i da se neokrec sve dok se mehanickim putem rolna gurne do lamele na reduktoru i tako kad se spoji sve se to okrece zajedno, nadam se da sam ti objasnio dobro,mada pise sve o tome u predhodnim stranicam pa ako ti nije jasno citaj jer i meni nije bilo jasno pa su mi kolege sa foruma objasnili,jer i ja mislim praviti vitlo na svom tv420 ali nikako da nadjem odgovarajuce djelove i materijal
meni nije jasno sta ce gurati rolnu prema izlaznom vratilu (ferodi)kako bi ostvarilo sigurnu vezu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
meni nije jasno sta ce gurati rolnu prema izlaznom vratilu (ferodi)kako bi ostvarilo sigurnu vezu
ekscentar
na krpanu je napravljeno tako što imaš dvije čaure navučene na osovinu , jedna je pričvršćena za ručku koja stoji do trube a druga za šasiju
u ubje čaure sa čela su zabušene rupe ali samo malo i u njih su ubačene kuglice
jako sličan sistem kao u kočnica sa diskovima
inteligentno je uradjeno nema šta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ekscentar
na krpanu je napravljeno tako što imaš dvije čaure navučene na osovinu , jedna je pričvršćena za ručku koja stoji do trube a druga za šasiju
u ubje čaure sa čela su zabušene rupe ali samo malo i u njih su ubačene kuglice
jako sličan sistem kao u kočnica sa diskovima
inteligentno je uradjeno nema šta
nisu kuglice nego su štiftovi , dužine cca 30 mm
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
bome ja što sam gledao meni se čini sa vana da su kuglice :scratch krpan 5t
 
M

mensud

Guest
bome ja što sam gledao meni se čini sa vana da su kuglice :scratch krpan 5t
lijepa su sva objasnjenja ali ja opet ne kontam kako ostvariti vezu sa lamelom,dobro bi bilo da ima slika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh