• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vitlo za Tomu Vinkovića

  • Temu pokrenuo matrix1234
  • Datum prvog posta

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: vitlo za toma vinkovica

matrix1234 kaže:
ja mislim da mi za ram posluzi tomo vinkovic kosacica
dali je pametno imati vitlo fiksirano na traktor a ne noseno pomocu hidraulike
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: vitlo za toma vinkovica

Daska mora biti nošena na hidraulici kao i vodilica sajle (i namotaj sajle mora biti niže od vodilice) jer inače nema smisla, dok vitlo (prijenosi, bla bla) može biti i fiksno ako se gazdi da svaki put šarafat po tome kad ga kvači.

E sad, on se još nije izjasnio što bi točno radio i koliko s tim vitlom, ili nas on samo zajeb...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: vitlo za toma vinkovica

petar kaže:
E sad, on se još nije izjasnio što bi točno radio i koliko s tim vitlom, ili nas on samo zajeb...
bilo bi dobro da se izjasni kojeg TV ima :roll: , jer postoje dvije izvedbe izlaznog vratila te dvije izvedbe poluga hidraulike
@matrix1234 stavi sliku kosilice i zadnjeg kraja traktora nek ljudi imaju predstavu sta imas....vec pola sata trazim po forumu da nisi negdje stavio sliku ili napisao koji traktor imas :|
 
M

matrix1234

Guest
Re: vitlo za toma vinkovica

nisam mogo da se dopisujem bio sam odsutan(radio na selu),nikoga ja ne zajebavam,radi se o tv420.kosacica je sa kopcanjem u tri tacke,vitlo bi da dugo potraje i da bude jako odnosno da to bude mksimum od onga sto moze na tv-a.evo i slika http://img200.imageshack.us/my.php?image=dsc00481g.jpg a ova zadnja slika vitla krpan... e tako ga mislim napraviti
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: vitlo za toma vinkovica

mislio sam da se radi o kosilici koja se steze direktno na traktor umjesto kuke, s obzirom da se radi o kopcanju u tri tacke mislim da je to olaksavajuca okolnost za izradu vitla.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: vitlo za toma vinkovica

:scratch gledajuci ovu kosacicu i njenu osovinu za kardan i svrhu i namjenu vitla koje covjeku treba opet mi se diferencijal mota po glavi , posto je diferencijal 1:4 ja bih na sa ove postojece osovine na koju ide kardan dodao jedan lancanik (umjesto sadasnje remenice) a na ulaz u diferencijal (tamo gdje ide kardan) stavio jedan duplo veci , recimo ovo moze da se uradi sa nekim starim troredni lancom i lancanicima od ferge sto pogoni bregastu i pumpu posto je to odgovarajuca redukcija a i lako je za naci
tako bi zbirna redukcija bila 1:10 sto je otprilike dovoljno
onda bi na jedan izlaz iz diferencijala (tamo gje ide poluosovina) napravio rolnu sa lamelom
blokirao srce diferencijala (zavaris trkace)
svu tu rolnu stavio u ovaj otvor u ramu imedju toplinka i ove donje poprecne konzole na kojoj sad stoji ono kuciste sa osovinom za kardan , ta osovina posto je na sarafima bi mogla malo da se pomjeri u stranu ako bude smetala cijelom sklopu a vidim da ima ona klizanje sto zateze remen sto bi ostavio jer se i lanac mora takodje zatezati
dodao jednu obrtnu koturacu na gornji dio (sa suprotne strane kopcanja toplinka)
dodao donji dio (dasku) koji je oslanja na zemlju
I KURCIO SE PO SELU :rolfer:

ovako ako uradis ja garantujem da sajlu od 10mm mora lako da prekine , a cisto sumnjam da ti je potrebna veca sila (mada mislim da je za tomu obzirom na njegovu tezinu i to previse)
diferencijal je dovoljno jak GARANTUJEM
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: vitlo za toma vinkovica

Pozdrav svima!
savoris kaže:
ovako ako uradis ja garantujem da sajlu od 10mm mora lako da prekine , a cisto sumnjam da ti je potrebna veca sila (mada mislim da je za tomu obzirom na njegovu tezinu i to previse)
diferencijal je dovoljno jak GARANTUJEM
:scratch da prekine sajlu od 10mm.... :lol: :lol: :lol:
Ajde da si rekao 2-3mm,,,,a ne 10mm :lol:
Znaš ti koja to sila treba da bude, da prekine 10mm!
Pozdrav Joe!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: vitlo za toma vinkovica

znam
probao sam ;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: vitlo za toma vinkovica

Pozdrav!
savoris kaže:
znam
probao sam ;)
Onda OK! 8)
Pozdrav Joe!
 
M

matrix1234

Guest
Re: vitlo za toma vinkovica


e ovako mislim to ja napraviti
ovo sto je okruzeno crnom bojom cu izbaciti
ovo sto je bojeno plavom je diferencijal
kafeno ulaz diferencijala
crveno lancanici
zeleno rolana sa sajelom
lamela dolazi na ulazu diferencjala kocnice na rolni naravno
sta mislite o ovome da li ce moci.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: vitlo za toma vinkovica

prvo lamelu nemoj stavljati prije diferencijala bice ti tesko odmotavati sajlu jer moras cijelu redukciju da pokrenes , to ni slucajno ne radi

a nije li ti lakse kako sam ti vec gore rekao
jer uopste nemas potrebe da radis sa dva para lancanika i lanaca , samo poskupljujes stvar, dovoljan je jedan par

ako bolje pogledas na mome vitlu mali lancanik je dvoredni a veliki lancanik je jednoredni ,lanac naravno dvoredni i sa time sam kidao sajlu od 14mm , prije svega pocela mi se kriviti cijela konstrukcija ali nijedan sklop ne popusta
posle sam ojacao te dijelove i sad radi ok

uradi ovako nemas se sta zajebavat ovo je vec provjeren recept
boje su iste kao sto si ti naveo samo je zuta lamelni sklop
ovaj braon dio ostavi od te kosilice samo umjesto remenice stavi mali lancanik
a na ulaz diferencijala stavi od 2 do 2.5 puta veci i deri
osovina koja ce da ide kroz rolnu mora da se lijepo uradi da bude o centru sa onim dijelom koji ulazi u diferencijal tj. poluosovinom
diferencijal ti je najbolje da potrazis po starim auto otpadima od nekog starog BMWa posto njegova poluosovina ima na kraju prirubnicu sa 8 vijaka i lako ce ti biti pricvrstiti glavnu osovinu , neces morati da varis
 
M

matrix1234

Guest
Re: vitlo za toma vinkovica

aha pa tako je bolje...odlicna ideja.........a kako cu blokirati diferencijal misli moram li otvarat diferencijal pa variti trkace il mogu samo blokirati onu drugi stranu....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: vitlo za toma vinkovica

Ako blokiraš drugu stranu onda imaš 2:1, a ako povariš trkače onda imaš 4:1(4 okretaja pogonske = 1 okretaj poluosovine). I to s varenjem jedne strane nema dugog vijeka, jer će trkači nastradat prilikom učestalog korištenja.

Dr. Savoris Diferencijal ;) će ti to bolje znat objasnit, ovo je moja pretpostavka, a pošto nemam dif na vitlu neznam ni koliko bi izdržali trkači, ali sigurno ne predugo.
 
M

matrix1234

Guest
Re: vitlo za toma vinkovica

e sve sam skonto pa cu da idem u nabavku,pa cu da ga pravim,ako nesto zapne obraticu vam se,mada imam malih problema oko ideje o kocnicama ali valjda ce mi pasti nesto na pamet..................
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: vitlo za toma vinkovica

kao sto rece petar
moras otvoriti diferencijal da bi zavario trkace
zavari zube unutra jer ces tako biti siguran da nece popustiti , znaci varis zub za zub pa iako pukne var (sto je veoma moguce posto se radi o cementiranim dijelovima) nece doci do preskakanja

najbolji bi ti bio diferencijal od BMWa

a sto zapne samo pitaj pa zbog toga smo pvdje da podijelimo misljenja
drago mi je ako mogu da tebi ili bilo kome pomognem ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: vitlo za toma vinkovica

ex ima jedno godinu dana kako trazim ove usrane lancanike i dif nikako da nadjem sve nesta sa trubom lancanici premali nikakave sam srece.................
pa sam konto da vitlo stavim na traktor dakle iza sjedista ne na dasku nego da bude na traktor nesto ovako
tv-foto_10819035_10819076_15155933.jpg

a lancanicim bih povezo ovako prenos
pic2009-12-27684_ex-Traktorji_IMT_560.jpg

a odlicno je i ovo sto je kolega batek napravio samo je elektricno ali je super e samo bih ovo uguro izmedju blatobrana gore
vitel-foto_10819035_14418823_14483626.jpg

namjeravam uzet upravljacki sistem sa nekog teskog kamiona na spuz i da njega nakacim lancanike i to sve staviti na traktor,sumnjam da mali tomek moze pokidat taj puzni reduktor
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: vitlo za toma vinkovica

koliko ja znam puzno kuciste volana nemoze napraviti pun krug ;)

imam ti ja prodati reduktor masivan , puzna redukcija 1:30 , ja ga mislio za vitla ali me zeza sto bi u mome slucaju bio spor posto imam samo izlaz kardana 540 a ti imas i vise od toga , ovaj reduktor po svojoj konstrukciji ti je pola posla
a imam takodje raznih lancanika , diferencijala i kojecega
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: vitlo za toma vinkovica

Najbolje ti je sistem :kotač dolje , drugi bez pneumatila gore i deri
Potreban matrijel :
1. felga za TV ili neka druga s min . intervencijom na srcu
2. sajela
3.dizalica
4.dizalica
još je bolje felgu sa sajelom staviš ispod običnog kotača tako da kad trebaš vitlo samo malo podigneš tu stranu traktora
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: vitlo za toma vinkovica

savo poslo sam ti pp

puknuti to je lako i jednostavno ali neprakticno,probao sam,i moze sluziti samo za izvlacenje traktora iz nezgodnih situcaija jedino da ima dvosmjernu hidrauliku na traktoru pa na krajevima flegi to stavim i razdignem ga ko kombinirku i onda vitlam
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: vitlo za toma vinkovica

puknuti kaže:
Najbolje ti je sistem :kotač dolje , drugi bez pneumatila gore i deri
Potreban matrijel :
1. felga za TV ili neka druga s min . intervencijom na srcu
2. sajela
3.dizalica
4.dizalica
još je bolje felgu sa sajelom staviš ispod običnog kotača tako da kad trebaš vitlo samo malo podigneš tu stranu traktora
tomo je 4x4, i gdje mu je uporište ako ga drži na dizalici...
 

Najnoviji postovi

Na vrh