• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ak su papiri ok možda bi prešlo,ali kaj će ti to,jedino da ga popraviš pa prodaš opet.Ili ti trebaju dva Vlatka doma?A kosačica ti bude opet trebala ako imaš kaj za kositi,a s dva Vlatka nebude košnje kad zagusti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ak su papiri ok možda bi prešlo,ali kaj će ti to,jedino da ga popraviš pa prodaš opet.Ili ti trebaju dva Vlatka doma?A kosačica ti bude opet trebala ako imaš kaj za kositi,a s dva Vlatka nebude košnje kad zagusti.
u svakoj šumi da ostavim po jednoga :mrgreen:
 
M

milicevicm

Guest


Uploaded with ImageShack.us

Stavljali smo i na prvu i ništa.Da bih zakačio plug moram podignuti poteznice i onda ostane 7-8 cm za podići plug.A kada bih produžili poteznice-šta mislite o tome.

A Savo ručka je odsječena-tako da ne može razbiti staklo.
A onaj problem što iskače iz brzine.
Da li je do ona tri šarafa na pracnovima ili do valjka -mehanizma blokiranja.
Ljetos nam je mjenjač iskočio iz brzine i nije htio ni u jednu.Došao čovjek i dotegao malo te šarafiće i tako smo kosili i vukli prikolicu.Kaže kao da su kratki ti šarafići-mi napravimo malo duže ali ispostavi se da trebaju još duži-kaže on sada 2 cm dužine da napravimo.
Pitam ja tokara jednog-kaže može on napraviti ,ali on misli da ti šarafi trebaju biti neke jebene tvrdoće-kaže raspitajte se.
ŠTA VI KAŽETE.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
@milicevicm
poslao sam ti juče PP sa detaljnim objašnjenjem za mjenjač , prvo pogledaj njega po onda pitaj šta ti još nije jasno
ako nisi dobio pp reci napisat ću ti ponovo

a što se tiče podizanja i poluga
NEMOJ ih nastavljati , nećeš ništa time postići , samo ćeš izgubiti

uradi kako sam ti rekao u prethodnom postu , ako nisi uspio prebacivanjem u tim rupama onda uradi ono što sam označio na poziciji 1 , prebaci prednji kraj poluge u ovu rupu koju sam označio iako joj teoretski nije tu mjesto , ali ja sam takav za uvijek zajebem teoriju
uradi kao što sam ti rekao , nemožeš ništa izgubiti osim možda ako su ti te rupe zauzete za kuku ili nešto drugo

a iskreno oni nosači španera mi se i ne svidjaju , vidio sam i boljih rješenja , recimo kao što je uradio moj komšija ali to sam nažalost zaboravio slikati :madmana:

ali evo recimo kako je čovjek premjestio hidraulični razvodnik pored sjedišta iako mu tu teoretski nije mjesto , ali praktično se pokazalo mnogo bolje čak je i mene naveo na razmišljanje da ga prebacim

38487633.jpg


76218309.jpg
 
M

milicevicm

Guest
Ma neznam druže-uradio bih bilo šta samo da to funkcioniše.
VTZ-druže u tebe je niska podešenost.
Koliko kod tebe diže tanjiraču,vidio sam da ti je plug dvobrazni i nisko je kačenje.
KRLE- druže je li kod tebe jednobrazdni plug-koliko kod tebe diže ga u vis.
 
M

milicevicm

Guest
SAVO-nisam dobio-pošalji ponovo.
Ma znam ja da to nije neko idealno rešenje.Ali tako se lijepo uklopilo,tako da odozgo i odozdo-ništa ne dodiruje most-samo sa bokova-a ispod sam stavio remen,da ne ošteti most traktora.
Treba još napraviti na poteznicama ljepše kačanje lanca.
je*eš ga nisam mogao smisliti ništa bolje.
A one orginalne prirubnice nisam smio praviti-Da ne bih nešto dole polomili-ne zaboravi mi smo
teški početnici.
Ti si imao ili ga imaš još ako ga nisi prodao-jednobrazdni plug i koliko si ga mogao podići.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Kada sam donosio plug koji sam kupio,digne ga oko 35-40 cm od zemlje,ali kod mene je traktor u visokoj podešenosti.Neznam dali to ima neke veze.:scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
zavisi gdje prebacim onu gornju uporu , nekih 20tak cm
i kod mene je traktor u visokom podešenju ali radi se o plugu kojem je klirens jako veliki

ta tvoja 3 vijka (pracna) nemaju veze sa iskakanjem iz brzine , imaju veze sa krčanjem pri šaltanju ako se to dešava ili proklizavanjem lamele pri velikim opterećenjima
mogu biti i obične tvrdoće jer su oni ustvari samo klackalice koje mijenjaju svoju dužinu

vjerujem da ti je samo u pitanju brava ali teško je reći dok mi ne odgovoriš na par pitanja

1 - iskače li iz samo jedne odredjene brzine ili više njih?
2 - možeš li izbaciti mjenjač iz brzine kada je ugašen traktor i pušteno kvačilo (svake brzine pojedinačno) ?
3 - isto pitanje kao i pod 2 samo obratno , možeš li ubaciti u brzinu ?
4 - iskače li iz reduktora ? spora brza
5 - vratća li se tvoja papučica kvačila sasvim gore do kraja ili staje negdje na pola ?
 
M

milicevicm

Guest
Odgovoriću ti na ta pitanja kada opet odem kući.
A to mi je bitno da znam da mogu biti ti šarafi obične tvrdoće.
Pa da nije iskakalo pri košenju i vuči prikolice.
Činimi se da je i ovaj naš rođak rekao da se neće moći orati,dok se ne naprave duži ti šarafi
-pa da jače opterećenje je.
OK-HVALA PRAVIMO pa JAVIMO.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
neznam šta si radio oko lamele ali ne bi trebali ti vijci da ti budu kratki , možda tu nešto nije složeno kako treba
 
M

milicevicm

Guest
Ma nismo mi ništa mjenjali-nego je taj bivši vlasnik mjenjao kardan-pa kaže kada je rastavljo sve kaže hajd da promjenim i lamelu-a ta orginalna lamela upolovljena ali eto promjenio je i dao nam je i nju i korpu valjda se tako kaže.
Bojim se da nisu nešto zajebali onaj valjak što blokira iskakanje mjenjača iz brzina.

Šta misliš o ovom laičkom razmišljanju-zbog visokog klirensa kopčanja pluga,da stavim dve fosne-napravim rampu-natjeram u rikverc traktor na nju i tako zakačim spuštene poteznice za plug i tako cio klip hidraulike ostane za dizanje.Nadam se da me razumiješ šta ti pišem-sada kada kačim plug,ja moram podići poteznice malte ne skroz,da ih zakačim i tako za dizanje ostaje sasvim malo.I vidjeli ste koliko ga malo mogu podići.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
moguće je da je razštelovana brava pri promjeni lamele , na to i sumnjam ali nemožem ništa reći dok mi ne odgovoriš na ona pitanja

a mani se fosni i koječega , već sam ti rekao šta da uradiš da bi imao dovoljno podizanje poluga
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
momak savo ti je lijepo objasnio,kake fosne kaki kurci
dakle gledaj gore na onim zubcima da podignes poluge koje podizu vagire,tak osam ja radio na jednom imt kod komsije,bile mu poluge previsoko samo na tim zubcima okrenuo za koji zub i gotova stvar,samo zna tu da zapekne mamicu mu jebeno ga skinuti ali polako sa spricanjem onog za spreja za odvijanje,blagim lupkanjem cekica spasce valjda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,631
momak savo ti je lijepo objasnio,kake fosne kaki kurci
dakle gledaj gore na onim zubcima da podignes poluge koje podizu vagire,tak osam ja radio na jednom imt kod komsije,bile mu poluge previsoko samo na tim zubcima okrenuo za koji zub i gotova stvar,samo zna tu da zapekne mamicu mu jebeno ga skinuti ali polako sa spricanjem onog za spreja za odvijanje,blagim lupkanjem cekica spasce valjda
Na kojem to IMT.u?
 
M

milicevicm

Guest
Hvala momci-ali ne razumijem šta to treba uraditi na gornjim pesnicama.
Koji zub zapekne.
Može li kakav crtež-kako bi to trebalo stajati.
Možda je to baš rešenje.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Kroz ovaj zadnji dio traktora-spremnik ulja za hidrauliku,ti prolazi osovina debela oko 5 cm.na njoj su ti ta dva ramena koja podižu ruke od hidraulike i jedno rame koje je spojeno na hidraulični klip. e baš na toj osovini su ti sa svake strane po dva šarafa i ispod osiguravajuća pločica.to odšarafiš i izbiješ van ta 'ramena'(ne i ono od klipa).ta osovina ti je nazubljena s malim zubićima. ramena natrag napelaš u malo višu poziciju,stegneš i to je to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Kroz ovaj zadnji dio traktora-spremnik ulja za hidrauliku,ti prolazi osovina debela oko 5 cm.na njoj su ti ta dva ramena koja podižu ruke od hidraulike i jedno rame koje je spojeno na hidraulični klip. e baš na toj osovini su ti sa svake strane po dva šarafa i ispod osiguravajuća pločica.to odšarafiš i izbiješ van ta 'ramena'(ne i ono od klipa).ta osovina ti je nazubljena s malim zubićima. ramena natrag napelaš u malo višu poziciju,stegneš i to je to.
i taj dio je nabijen na iste ricnove kao i pesnica ;) ,
prvo skineš desnu pa izvadiš cijelu osovinu sa lijevom i onda skidaš nju ako je problem i neće lako da izadje
nema tu spasa bez grijanja i prese ako je zapeklo , kakvi sprejovi to je za komarce :finga:

na ovoj slici se ne vidi da bi ti skicirali
 

Najnoviji postovi

Na vrh