• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kak misliš d anisu za to,znam da ga muči ta struja zraka iz dva cilindra,al i to je rješivo.Kaj misliš kolko bi dobil na snagi?Ja nebi to koristil stalno,nego baš gde bi trebalo tih par kobila još,čak sam mislil i neku klapnu napraviti da se turbina more isključivati mehaničkim putem.Kompliciram,al ajde.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ima tu neki Savoris,čini mi se da se frajer tak zove,pa sam čul da sve i svašta more napraviti i da ima iskustva pa slobodno doprinese nekaj ovome pitanju.;)

ja nemam dovoljno iskustva sa turbinama da bih mogao dati neki savjet , a pogotovo ako se radi o budženju

iskreno mislim da je to preveliki zahvat i ako ti treba jači traktor onda uzmeš jači traktor
recimo možda je bolje se raspitati po kojoj cijeni bi mogao da se uzme cijeli motor troklipac ka što je na 2048
ili vijeli traktor VTZ 2048A , iskreno moje mišljenje o tom traktoru je vrlo negativno ali ima ljudi koji ih hvale , znači dobiješ 45ks i prednju vuču
ovo je sve rečeno da ostanemo u okvirima traktora VTZ , ako ti treba jači traktor moji kandidati su neki drugi proizvodjači

ja vlatka poštujem onakvog kakav jeste i slažem se sa promjenama nekih sitnica na njemu , ali nikakve kapitalne zahvate ne bih radio
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Deutzov motor je 2048 ili?Ma dobro,to je bilo onak više pitanje relativno,jer sam videl da su na Ursuse stavljali turbine pa reko da pitam onda.I opće kolko bi to snage podiglo,ako i bi?Paše kakvi drugi motor na Vlatka a da ne lomi mjenjač?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
na 2048 je isti motor kao i na vlatku , samo klip više
motor bi odgovarao i od LTZ T40 ali ne vjerujem da bi vlatkova transmisija izdržala 58-60ks , ipak je to duplo od njegovog motora
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A gde sam ja onda pročital da je deutzov motor išel na 2048?Hm,to zvuči primamljivo i vlatko bi moral to izdržati.Samo neznam dal je moguće takvi motor nabaviti za neke normalne novce.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ma to je foliranje vlasnika da je DEUTZ :roll: , liči ali nije

a za koje novce , hm ne bih znao , nisam se ni zanimao tom mišlju
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dopadaju mi se te ideje oko budženja Vlatka,na njemu se da svašta napraviti.U pregovorima sam s jednim dedom tu blizu mene da mi proda svojeg Vlatka,ali još ne želi.Hidraulika ne radi i dosta toga,baš ono kak ja tražim,al je u pogonu.Eh,da ga da za sitne pare uzimam odma.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
deutz motor da,da naravno. Samo zato jer je konceptualno gotovo isti. Rusi su ,navodno, potpuno nesposobni po tom pitanju pa vtz i ltz kopiraju deutz, mtz kopira internacional itd. nedaj bog da Rusi nekaj sami izmisle i da to još k tome bude dobro, mislim stvarno :rolleyes:.Ljudi pričaju gluposti. Dajte malo pogledajte kakav je bil motor u t34 u odnosu na ostale.
A po pitanju turbine to bi više spadalo u 'what if' kategoriju. Realne koristi od toga nema nikakve. Možda da se proba staviti kompresor s auta...
Sve u svemu kak bi rekel naš bivši premijer:''Manite se čorava posla!'' :mrgreen:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
A gde sam ja onda pročital da je deutzov motor išel na 2048?Hm,to zvuči primamljivo i vlatko bi moral to izdržati.Samo neznam dal je moguće takvi motor nabaviti za neke normalne novce.

To si mogao da pročitaš na nekom ruskom sajtu, sad da li LTZ ili HTZ ne znam. Svi oni, uključujući i VMTZ(bivši VTZ) proizvode i danas nekakve traktore - manje ili više modernizovane verzije nama poznatih modela i jedan od njih nudi kao opciju da biraš motor MVTZ ili DEUTZ, u oba slučaja vazdušar. Mislim da je HTZ u pitanju jer bilo bi glupo da VMTZ nudi kao opciju DEUTZ motor, a da pritom isporučuje svoje motore za druge ruske proizvođače traktora.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kak misliš d anisu za to,znam da ga muči ta struja zraka iz dva cilindra,al i to je rješivo.Kaj misliš kolko bi dobil na snagi?Ja nebi to koristil stalno,nego baš gde bi trebalo tih par kobila još,čak sam mislil i neku klapnu napraviti da se turbina more isključivati mehaničkim putem.Kompliciram,al ajde.


to bi se sve možda isplatilo kada bi radio ovako nešto......pa dobio još oko 20ks jači traktor od originala.....a 105ks nije za baciti.....

http://poljoinfo.com/index.php?topic=122.4100
 
S

sasko

Guest
Mozete li reci gde se nalazi kuciste pogona hidraulicne pumpe Vladimirca T-25,novi sam na forumu, hvala unapred!!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
kućiste pogona hidr. pumpa (u sredini slike)



IMG_7326.jpg



pozdrav sasko
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Mozete li reci gde se nalazi kuciste pogona hidraulicne pumpe Vladimirca T-25,novi sam na forumu, hvala unapred!!

Ukratko s desne strane traktora na sredini, zvonu između motora i getribe.iz pumpe ti ide cijev vertikalno dolje pa horizontalno prema otraga-nemreš fulati. Na kućištu ti je i ručica za stavljanje u pogon iste, uključuje se kod skroz smanjenog gasa i pritisnutog kuplunga. Znači onaj crni plastični cilindrić (veličine magneta u dinamu bicikla) podigneš gore za cm i pogurneš pažljivo i prema traktoru.

ps : nešto su ljudi na forumu 'napeti i ratoborni' u posljednje vrijeme :scratch.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Samo da se prijavi da je moj Vladika danas dobio zadnje staklo, staklo, keder i montaža 35e.
 
M

milicevicm

Guest
Vladimirec 81 - koji je postupak uključivanja kada je čovjek sam.
Nemoj samo da me pogrešno razumiješ - ovo je novi momenat,pa te zato pitam.

Vojvodino - stavi koju sliku.

POZDRAV !!!!!!!!!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Vladimirec 81 - koji je postupak uključivanja kada je čovjek sam.
Nemoj samo da me pogrešno razumiješ - ovo je novi momenat,pa te zato pitam.

Vojvodino - stavi koju sliku.

POZDRAV !!!!!!!!!

Ima slika na profilu Vojvodjanin,ali ja to neznam prebaciti.:madmana:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nije mi se sad dalo igrat da ti samo slike stavim pa sam link stavil.
nadam se a pomaže.
pa nismo tu samo da brišemo,il kaj več nego da i pomognemo.
 
S

sasko

Guest
Ukratko s desne strane traktora na sredini, zvonu između motora i getribe.iz pumpe ti ide cijev vertikalno dolje pa horizontalno prema otraga-nemreš fulati. Na kućištu ti je i ručica za stavljanje u pogon iste, uključuje se kod skroz smanjenog gasa i pritisnutog kuplunga. Znači onaj crni plastični cilindrić (veličine magneta u dinamu bicikla) podigneš gore za cm i pogurneš pažljivo i prema traktoru.

ps : nešto su ljudi na forumu 'napeti i ratoborni' u posljednje vrijeme :scratch.

A gde sipati ulje?-u katalogu pise da u kucistu hidraulicne pumpe stoji 0.3l ulja(transmisisko)hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh