• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

milicevicm

Guest
Ma i ja tebe razumijem-ali kontam ubjedićeš ti njega-pa ako to uspiješ javi.
Čujemo se sutra u vezi grijača.
 
M

milicevicm

Guest
SAVO-čuo sam se sa svojima,ide naš rođak po kočnice za svog T-40 ,pa je obećao
donijeti i grijač.Hvala ti što si se ponudio da nam kupiš.
Zapamti nešto od cijena-pa nam referiši kada se vratiš.
Nije na odmet da naši forumaši znaju po neku cijenu-djelova.
POZDRAV !!!!!!!!!!!!!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Dobra stvar na vašaru je što se možeš pogadjati za cenu.Meni Ruskinja tražila za komplet dihtunga 1600 din,na kraju mi prodala za 1300, nije 300 din puno ali bude za pivo i pljeskavicu.Toga nema u radnji.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neizgleda mi obečavajuće.....za manje novca sam NA IZGLED vidio bolje traktore
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Fino izgleda, dobro godište a cena :scratch, kad ja mojega dovedem u takvo stanje koštaće me 2300 e a opet 14 god stariji.Čekaj Savorisa ipak je on expert za Vladimirce.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Takvog sličnog sam i ja gledal.Jest da je prvi vlasnik i 1700 sati,al brate,ni da je Vukovar branil.Užas.Naći nekaj povoljnijeg,srediti i znaš kaj voziš i ne gledaš,a ovak samo čekaš kaj bu puklo.Mogu reći samo da je luft na volanu bil takvi da ga je dooobro trebalo držati da ne odvuče v kanal.Najbolja stavka je bil motor,jedino bosch pumpa pišala na sto strana,a 96 godište.Hidraulika nema gde ne pušta,al bitno da je on u "super stanju".
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dobra stvar na vašaru je što se možeš pogadjati za cenu.Meni Ruskinja tražila za komplet dihtunga 1600 din,na kraju mi prodala za 1300, nije 300 din puno ali bude za pivo i pljeskavicu.Toga nema u radnji.

da te obradujem , cijena garniture dihtunga (motora) za vladimirca je 1000din :rolfer: ipak te ruskinja ''odradila'' , vjerovatno Ljudmila-Mila , ona se jako razumije u ruske traktore , ja žensko sa većim poznavanjem traktora nisam sreo
a ''jača'' je i od večine mehaničara :D

a što se tiče ovoga vlatka iz oglasa
neznam zašto ali kombinacija cijene i onoga što vidim na slikama i ne čini mi se povoljnim
ako ovih nekoliko nalickanih sitnica vrijedi preko 1000e u odnosu na druge ponude onda ok , meni nije ostavio neki utisak
za te pare morao bi biti bolji , vidi se na njemu da je dosta odradio

ja se još uvijek držim parole (kada su u pitanju ruski traktori) , kupiš krša za malo para , središ ga i znaš šta imaš
jer mehanika je potpuno ista , i onih iz kraja 70tih godina i ovih iz polovine 90tih , sve je isto , da ima nekih tehničkih poboljšanja onda bi i ja vjerovatno imao i drugačije mišljenje
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Jeste Mila-Rus, znači moglo je biti 2 pljeskavice i 2 piva :madmana::axe:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
savo, dobro ti govoriš, al kod nas je problem što su i starudije dobile visoku cijenu. osim ovog u oglasu zadnjih dana sam pogledao dva iz 80te, oba 2000e,jedan sav masan, bar ima kabinu, drugi bez kabine a opran i još nema ni akumulator, pa ga nismo ni palili.
tako da neznam što je lošiji izbor.

Dali stari tip vladimirca sa 2 mjenjača i novi, iz 90tih ima isti mjenjač ili je razlika u načinu mjenjanja brzina?

ako se vladimircu sa 1 mjenjačem ugradi i drugi, koji tip se dobije, stari ili ovaj noviji?

gledao sam ta 2 vlatka iz 80te, imaju 1 mjenjač što mi nije baš praktično.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Na novom mjenjaču od 1995 ja mislim imaš reverzer kao i na onima od 1986,ali čini mi se da je prva brzina usporena tek na ovima od 1995.
Na starom tipu sa dva mjenjača sa levim odabireš brzine,a sa desnim grupu brzina,znači "brzohodne i sporohodne" te ga ujedno koristiš kao reverzer za kretanje napred i nazad.
Na novom tipu sa mjenjačem biraš grupu brzina na onom širem dijelu skale za biranje,te potom ubacuješ u brzinu,a reverzer služi samo za mijenjanje smjera kretanja.
Jesam bar ikaj pomogel?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Jesi, znam kako funkcioniraju novi, jer sma ga vozio,a ovaj stari sa 2 mjenjača nisam nikad vozio pa nisam znao koje su funkcije na kojoj poluzi.

kad ovom sa 1 mjenjačem ugradim još jedan, dobivam stari ili novi tip?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
evo odgovorio je čovjek na većinu pitanja , samo da pojasnim

kada se doda reverzer onome modelu sa jednom ručkom , dobije se ''najnoviji'' model , takvi se i danas proizvode
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ne , ti ručkama samo mijenjaš način rukovanja zupčanicima , sporija prva se dobije zamjenom zupčanika , ili cijelog traktora :mrgreen:


evo sada gledam u BiH oglasima , vlatko u lijepom stanju 2300e ali sa srbajianskim papirima :shock: , mnogo brate , ne vrijedi to toliko jer ima i carine još najmanje 600-800e
 
V

VOJVODJANIN

Guest
stavio link, al nitko nekomentira......
Odakle mu dvostepeno kvačilo :scratch ?Ako sam dobro preračunao to je 1480 eura.
E da vidiš kakvo g....o sam gledao sa prijateljem, kada je kupovao traktor.Kaže deda srednje stanje, malo radio ima kabinu nema stakla.Odvalimo mi 140 km, kad tamo krš,sve gume ćelave,nema akumulator(i da ima nemože da upali),pozeleneo od mahovine i kokoške ga zasrale da se nevidi boja.A KABINA PRIČA ZA SEBE,4 cevi navarene i na njih žicom pričvršćen krov od FIĆE. Čiča ga neda ispod 1100eura.Ovo je avion za ono ČUDO.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kolko sam upoznat sa tim brojem iz oglasnika čini mi se da je čovek švercer,ali nemora značiti da je traktor loš.Ovak izgleda ok,sad kak je to u radu.Mislim da je neko rekel kad je Malirus svojega prodaval da nek ne brljavi i nek sjedne v auto i pravac pogledati traktor. :supz: Baš mi se čini da si ti ivane to rekel.Motor nije masni,bar sa slike,gume nisu neke,al kaj sad.Ima onaj jedan mjenjač koji je strava.Probal sam i toga voziti,užas.Mislim da je najbolji i najjednostavniji onaj stari tip sa dve ručice.Za 10500 kuna taj ide.Dvostepeno kvačilo nema sigurno.Nije li več bila riječ o tome traktoru :scratch ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
stavio link, al nitko nekomentira......

pa zar nisam prokomentarisao :scratch


a što se tiče usporenja prve brzine , zupčanici koštaju oko 100-150e , ugradnja je dodatna muka jer za onaj zupčanik od radne brzine još nisam utvrdio koliko treba rasklapanja , znači onaj zupčanik koji je na istoj osovinici sa konusnim što skida silu sa osovine koja ide prema kardanu i prenosi je na snop prve brzine
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Brisao sam neke postove i malo sam bio prebrz i obrisao sam i ono kaj nisam trebao.Nadam se da neče bit ljutnje..
Nastavite samo pisati koliko vam je volja;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh