• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
nose oznake T-25A i imaju 25ks(po njima).[/QUOTE]

Ne razumjem druze učitelju, kako sad 25 ks kad je to 25kw ili???
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ne razumjem druze učitelju, kako sad 25 ks kad je to 25kw ili???

Pokušaću ponovo da nađem taj sajt gde jasno piše da VTZ T-25A ima 25 ks(rus. лс) odnosno 18,3 kw(rus. квт)

Prema zvaničnim ruskim podacima LTZ T-40 ima 40 ks odnosno 29,4 kw što je sasvim logično jer ima motor tačno dvostruko veći(četiri cilindra) od Ahilisovog HTZ T-25, preteče vladimirca(dva ista takva cilindra) koji ima 20 ks odnosno 14,6 kw.

Evo ovde je sve lepo objašnjeno, pa ako meni ne veruješ evo pa se uveri sam:
http://www.avtomash.ru/katalog/histori/muzei_t/t25.htm?PHPSESSID=spcvemadk7nv9kqigqdnonevf2

Kod mene u saobraćajnoj dozvoli piše da moj vladimirac ima 23 kw, odnosno 31 ks. Nije sve jedno da li je ta snaga merena po JUS-u ili po Rusu :D
 
Posljednje uređivanje:

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Da li oba imaju zaobljenu njušku? Po tome kako ti kažeš, sudeći po godištima jedan je HTZ T-25(onaj stariji), a drugi VTZ T-25 i pravljeni su u dve različite fabrike, iz dva različita kraja bivšeg SSSR, tj. jedan u današnjoj Ukrajini, a drugi u Rusiji. Dakle, ni jedan još nema onu oznaku "A" i imaju svaki po 20 ks(ruskih). Tek posle 1973. modeli VTZ nose oznake T-25A i imaju 25ks(po njima).

Ma obadva su iz tvornice VTZ -- na prednjoj maski jim je ugraviran logo tvornice "BT3" -- nose oznaku T-25!!! Evo slike, kako izgledaju da se razumijemo!!!
t-25.jpg

DAkle kažete --- bolje mi je da promjenim tu BRAVU ZA KONTAKT MASE -- jer GUBIM NAPON od cca. 2-3 Volta KAD SPOJIM MASU TRAKTORA!!!
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pokušaću ponovo da nađem taj sajt gde jasno piše da VTZ T-25A ima 25 ks(rus. лс) odnosno 18,3 kw(rus. квт)

Prema zvaničnim ruskim podacima LTZ T-40 ima 40 ks odnosno 29,4 kw što je sasvim logično jer ima motor tačno dvostruko veći(četiri cilindra) od Ahilisovog HTZ T-25, preteče vladimirca(dva ista takva cilindra) koji ima 20 ks odnosno 14,6 kw.

Evo ovde je sve lepo objašnjeno, pa ako meni ne veruješ evo pa se uveri sam:
http://www.avtomash.ru/katalog/histori/muzei_t/t25.htm?PHPSESSID=spcvemadk7nv9kqigqdnonevf2

Kod mene u saobraćajnoj dozvoli piše da moj vladimirac ima 23 kw, odnosno 31 ks. Nije sve jedno da li je ta snaga merena po JUS-u ili po Rusu :D

Ma svi VLADIMIRCI IMAJU DODATNO JOŠ JEDNU KONJSKU SNAGU VIŠE ---- ZABORAVLJATE NA KONJA ZA VOLANOM!!!! :rolfer:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ma svi VLADIMIRCI IMAJU DODATNO JOŠ JEDNU KONJSKU SNAGU VIŠE ---- ZABORAVLJATE NA KONJA ZA VOLANOM!!!! :rolfer:

Ha, ha! U mom kraju kažu na primer za Belarus MTZ 82.1 da ta oznaka 82.1 znači osamdeset dva konja u motoru i jedan magarac za volanom. :rolfer:

Ahilis, ako si pogledao onaj link koji sam ja postavio mogao si da vidiš kratak istorijat u tri rečenice, tj. da su se do 1972. modeli T-25 proizvodili u Harkovu(HTZ), a od 1972. je njihova proizvodnja premeštena u Vladimir(VTZ). Nakon samo godinu dana, 1973. godine se prestalo sa proizvodnjom modela T-25 i počelo se sa proizvodnjom T-25A. Sudeći po godištima traktora ti bi trebalo da imaš jedan VTZ T-25 i jedan VTZ T-25A. taj mlađi bi trebalo da je jači od onog iz 1972. U pitanju su dva različita modela i zato i delovi nisu isti.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Ha, ha! U mom kraju kažu na primer za Belarus MTZ 82.1 da ta oznaka 82.1 znači osamdeset dva konja u motoru i jedan magarac za volanom. :rolfer:

Ahilis, ako si pogledao onaj link koji sam ja postavio mogao si da vidiš kratak istorijat u tri rečenice, tj. da su se do 1972. modeli T-25 proizvodili u Harkovu(HTZ), a od 1972. je njihova proizvodnja premeštena u Vladimir(VTZ). Nakon samo godinu dana, 1973. godine se prestalo sa proizvodnjom modela T-25 i počelo se sa proizvodnjom T-25A. Sudeći po godištima traktora ti bi trebalo da imaš jedan VTZ T-25 i jedan VTZ T-25A. taj mlađi bi trebalo da je jači od onog iz 1972. U pitanju su dva različita modela i zato i delovi nisu isti.

Ma nisam se toliko spuštao u istoriju, al ako tako kažeš složit ču se sa tim!!! Znači zato nismo mogli promjeniti pumpicu za goriva -- mi skinuli sa jednog probali na drugog --- i ono :scratch NEIDE!!! Našli nekvu staru pa sklepali nekako da sad ne curi gorivo kad ga uštrcavamo!!! DAKLE FORA JE U 2 različite TVORNICE!!! Zapravo iste samo u 2 različita kraja!!!
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
DAKLE FORA JE U 2 različite TVORNICE!!! Zapravo iste samo u 2 različita kraja!!!

Ne, ne, ako su oba VTZ, onda je isti proizvođač, ali sudeći po godištu, imaš posla sa dva različita modela. Pogledaj onaj link i biće ti jasno, ne moraš ni da znaš ruski.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
evo slike od mjenjača koje famozne zupčanike treba promijeniti za dobijanje sporije prve brzine
prvan.jpg


znači crvenom linijom su označeni zupčanici koji se mijenjaju , Z11,Z12 i Z23 , stim što se mijenja i Z9 jer on ide u kompletu sa Z11, radi se o duplom zupčaniku
e ovo se izmijenja i dobije se sporija prva brzina kao na novijim modelima :partyman:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
To care!Lako bih te mogel nazvati Mr.Spock,budući da ova skica liči na Star Ship Enterprise.
 
V

VOJVODJANIN

Guest









Uploaded with ImageShack.us
Evo traktora koji je kupio moj prijatelj. Konacno smo ga doterali.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

krcko

Guest
neispravna blokada

forumaši molim za pomoć. Na vladimirecu T25A ostala uključena blokada diferencijala. :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ako je blokada ostala uključena ili ti je korodirala osovinica koja prolazi kroz kuglu u patosu
ili je pukla opruga koja je vraća nazad
pogledaj i izmedju kabine (patosa) i poklopca mjenjača da ti slučajno nije na onome zglobu šta se desilo
a može biti i da je viljuška ''zakoračila'' utor na zupčaniku (što je manje vjerovatno)

a zašto je ne probaš vratiti rukom , ili sa nekom normalnom upotrebom sile
 
K

krcko

Guest
Ta osovinica blokade je sada labava. Kada se pretisne nogom nema nikakvog otpora. Ona se vrati u gornji položaj nakon sklanjanja noge, a oba točka se i dalje vrte, a kod skretanja se čuje kčenje u diferencijalu. Proba sam i pretiskanjem lijeve ili desne kočnice, ništa, onda je krčenje još jače.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
S.R.A.NJ.E. vjerovatno ti se odvojila papucica blokade u kucistu,sad sam isao gledati na svom vladimircu i neznam kako bez rastavljanja kucista to rijesit.
Voznja s ukljucenom blokadom je takoder visoko rizicna jer ces polomit jos nesto
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ništa bez rasklapanja , morat ćeš skinuti poklopac mjenjača pa da odozgo pogledaš
eventualno bi moga da skineš lijevi bočni reduktor pa mi opet došao do blokade , biraj šta ti je lakše ali nije isključeno da ćeš morati i oboje rasklapati

vjerovatno spala kandža sa vijuške i ostala uzubljena , samo to krckanje mi nije jasno , mora biti još nešto u pitanju , bolje za početak otvori ga odozgo pa će ti sve biti jasno

a kako ti se to desilo , jeli u toku upotrebe blokade ?
moguće je čak da je i pukla kandža pa se zbog toga javlja krckanje

i ni slučajno nemoj da ga više voziš , rasklapaj
 

Najnoviji postovi

Na vrh