• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
poklone ne odbijam :roll:

vjerovatno ti je dao drul ležaj od T40 ali onaj manji , kardanski

kada uzimaš dio naglasi :T25 , dva klipa pošto se može desiti da naletiš na jezičke barijere :butthead:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
pošto se može desiti da naletiš na jezičke barijere :butthead:

Pogotovo ako razgovaraš sa Rusima. Kod njih se Vladimirec naziva svaki traktor koji je izašao iz te fabrike, noviji ili stariji, a po Bačkoj, vidim ima i tih novijih sa špicastom maskom. Drugo, ima i kod ovih naših, starijih ovaj tip i onaj tip i ne mora da ima veze sa godinom proizvodnje itd.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
moj ošo u popravak, raskolilo se kućište od kočnice...imam negdi sliku, budem vam pometao kad bude sve u kompletu...
inače, to sam na drugoj strani radio pred 4-5 godina, ako je puklo na obje, trebalo bi obavijestiti Putina da nađe inženjera koji je to konstruirao i pošalje u SIBIR!!!:rolfer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja mislim da g aje Staljin već strijeljao :roll:

tačno krle , sa rusima sporazumijevanje nekada zna da bude veoma komplikovano , pogotovo za mene koji nemam pojma ruski jezik , sreća pa se razumijem u gvožđe pa znam ako mi daju pogrešan dio :mrgreen:
ali su mi opet uvalili pogrešne pracne koje sam od muke htjeo zubima da sažvaćem kada sam došao kući i vidio da to nije to :madmana:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
e pa milicevicu, evo i mene...sto se grejalice tice, to je fabricka ugradnja,a svrha joj je samo odledjivanje zadnjeg stakla...da ne magli, kao i kod putnickih kola !ukljucuje se...na isti prekidac gde i grejanje kabine , znaci desno ispod prozora je uljni grejac a odatle se ventilatorom uduvava kroz mali otvor pravo na noge i napred kroz kartonsku rebrastu cev pravo u onu pervforiranu cetvrtastu cev ispod sofer sajbne ! tako je obezbdjeno da ni prednje staklo ne magli ! E sad...koliko je ceo taj sistem efikasan, pa i nije nesto zato sto ulju iz hidraulike treba malo vise vremena da se zagreje !

A sto se tice ostalog, ljudi sa Rusima je lako sporazumeti se ! Svaki deo ima svoj kataloski broj !!! Pogledas sta ti treba, narucis poziciju koju mislis da ti treba, ako si se zeznuo...sam si kriv ,nisu krivi Rusi !I svaka mogusnost neke greske ili garancija je besmislena.Nedavno su mi bili inzenjeri -specijalisti iz Novosibirska u firmi...pazljivo su saslusali nase kukanje , te na ovo , te na ono...i na kraju nam rekli: Mi takvih centrala imamo na stotine...i sve rade ! Ako nesto kod vas ne radi, to je zbog vas samih !
 
Posljednje uređivanje:
M

milicevicm

Guest
Vojvođanine-zanimljivo je ovo.

Društvo šta vi kažete na ovo-mislim na cijene u odnosu na druge.


Sale-hvala na odgovoru-nisam znao da je ta grijalica orginalni dio.
Da budem iskren očekivao sam da ona grije cijelu kabinu.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
danas prvi put probao raditi sa vladimircem.zatvarao zimsku brazdu 4-krilnim drljacama.nekako mi se cini da moj vlatko previse trosi nafte.njiva je bila 0.2 ha,drljao sam drugom brzinom ,drljanje trajalo svega 6-7 minuta(dva pota u jednom i dva puta u drugom pravcu),a vlatko popio 2.5 litara.sa tom bi naftom sa 542-kom tu njivu poorao.inace vlatko odlicno upali svaki put,prilikom drljanja dimio postojano,al traktor kao da nema snagu...jako tromo reaguje na gas...evo postavicu i video ko0g sam snimio prilikom drljanja.
e sad...pitanje mi je: od cega moze biti tolika potrosnja?(stelovanje ventila,bos pumpa bosisti...dizne...?),a i pritisak ulja jako nizak.....
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ZrEKf_-MhQg
 
Posljednje uređivanje:

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Mislim da mu je puno četverokrilna drljača,trokrilna taman
Pritisak ulja na zagrijan motor ispod 2 ako je to pritisak ulja
Treće dimi on lijepo,pitanje dal dimi na iberlauf
Ja nisam mjerio svom potrošnju nikad,
al mi se čini ovako 10-12 litara oranje po jutru
8-10 litara tanjuranje i
brane cca 5 litara po jutru
Savo bi mogao znat bolje on radi dosta usluzno pa to sve broji
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ako 533 vuce 4 krilnu...zasto ne bi mogao T25...osim toga drljace sam spustao onako umereno....al sve ok,jednio ta potrosnja...IMT-om 542 bi tu istu njivu podrljao sa 0.5 litre nafte...najvise litar.a vlatko vise od 100%.ipak to bi trebalo biti obrnuto;).a pritisak je 1...a u leru ipod jedan...blizu nule(na zagrijanom motoru).
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
2000 kvadrata vuci ti drljaču, popit ćeš i više od 2,5 litre :vragek:
i to još četverokrilnu...
kaj nema veće drljače, il bar da ima još i paker valjak iza?:madmana:

a lega, svaka čast, naknadno sam pogledal video...
oš ga zaklat prije nego se upoznate?
u kojoj si brzini vukal branu?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
2000 kvadrata vuci ti drljaču, popit ćeš i više od 2,5 litre :vragek:
i to još četverokrilnu...
kaj nema veće drljače, il bar da ima još i paker valjak iza?:madmana:

a lega, svaka čast, naknadno sam pogledal video...
oš ga zaklat prije nego se upoznate?
u kojoj si brzini vukal branu?
pa sta ste se tolko uplasili od jedne 4voro krilne drljace?:rolfer:...pa mali tomica vuce ko od sale 3 krilne drljace,pa ne popije ni pola litre.
a isao sam drugom brzinom(iliti prva brza)...ova njiva veoma laka zemlja...542 moze orati u drugoj brzini bez dimljenja,i jos jednom da napomenem,drljacu sam spustao tek da zubci udju jedne trecine u zemlju.
na videu se vidi kao da ja mucim vlatka pa on zato dimi...on dimi i na malu uzbrdicu po asvaltu,bez icega na sebi...i to mnogo vise(naravno 6tom brzinom)
jos da dodam da mu je temperatura dostigla 40 stepeni.ako se on toliko mucio...temp bi bila mnogo veca...jel da?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
prvo ovaj način vožnje nije nimalo ekonomičan , ako hoćeš da štediš onda brzina manje i pun gas
pritisak ulja direktno nema veze sa potrošnjom ali može da bude pokazatelj ''potrošenosti'' motora , znači karike,ventili

po dimu bih rekao da je pumpa možda za nijansu predozirana , i kod mene je pumpa malo više dozirana ali to pri vožnji moraš da imaš na umu

nikada nisam mjerio porošnju po površini , taj podatak me apsolutno ne zanima jer sve dok mi se isplati neću da se bakćem sa tim sitnicama :weedman:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
dali bi bilo pametno da nekim aditivom procistim sistem goriva?da promenim ulje u bosh pumpi i ulje u motoru...onaj majstor sto je trebao da mi steluje ventile,a nije jer je uhvatila jaka zima, rekao da se treba bosh pumpa odneti boshisti...a ako su karike otisle...jel bi vlatko palio lako?kod mene upali jos na prvo krugu...
meni najvise smeta ta OGROMNA potrosnja goriva.po mojoj racunici, za drljanje 1 hektara vlatko bi potrosio 12-13 litara a sve to za manje od pola sata rada...
542 u oranju za sat vremena potrosi manje od 5 litara...razlika je prevelika
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
kakva je brzina traktora na cesti, imaš li malog ferđu ili si sporiji?
baš se čini kao da ti je odvintan onaj šerafić na boš pumpi i da ti puno nafte ubacuje...praktično je pol ne sagori nego samo jako dimi...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
kakva je brzina traktora na cesti, imaš li malog ferđu ili si sporiji?
baš se čini kao da ti je odvintan onaj šerafić na boš pumpi i da ti puno nafte ubacuje...praktično je pol ne sagori nego samo jako dimi...
ne verujem da mogu prestici fergusona...onako je sta znam solidna brzina,al u svakom slucaju manja od 533ke.
nemam bas pravi osecaj zbog VISINE sedenja:rolleyess:.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
aditivi i ostala sra...a su samo porez na .....

našteluj ventile , provjeri dizne , prekontroliši paljenje i pritisak sa AC pumpe i ne bacaj pare suvišno ;)
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
aditivi i ostala sra...a su samo porez na .....

našteluj ventile , provjeri dizne , prekontroliši paljenje i pritisak sa AC pumpe i ne bacaj pare suvišno ;)
:prayer:izgleda da cu morati to...dizne...ventile...bosh...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nisam rekao boš pumpu , kada sve ovo uradiš onda odlučujemo o pumpi
zašto se svi odma hvataju za pumpu :evil:

i da , skini tuciglu sa gasa :lol:
brzina manje (stepen prenosa) i pun gas , tako ćeš imati normalniju potrošnju jer regulatori obrtaja kod rusa pri padanju obrtaja motora odmah potežu gas do daske
e sad , zamisli da ti motor stalno radi u tom režimu , znači nonstop ti je puna doza
ja rusa baš zbog toga u proljeće smanjujem na pumpi da me ne zeza roto drljača ;)
 
Na vrh