• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
nije to mazalica, to je neka matica osmica ispala odnekud i sad se tam na rezervaru od vulja svijetli ko bebina guza....:mrgreen:
hebaga, ja sam oba svoja slikal u tom predjelu (bili su relativno čisti) i ak na mojima nema, NEMA NIGDJE!
dok mi ju neko ne uslika da se može točno vidit da je to mazalica ne vjerujem!!!
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
nije to mazalica, to je neka matica osmica ispala odnekud i sad se tam na rezervaru od vulja svijetli ko bebina guza....:mrgreen:
hebaga, ja sam oba svoja slikal u tom predjelu (bili su relativno čisti) i ak na mojima nema, NEMA NIGDJE!
dok mi ju neko ne uslika da se može točno vidit da je to mazalica ne vjerujem!!!
:rolfer:eek:nda...ak na mom ima...ima ih na svim vladekama...ma ne intersuje me dal je neko vidi na svom ladku ili ne...jednostavno tu je...:supz:
salim se...pa mozda i nema kod tebe.kod mene ima...kad sam podmasivao izasla mast iz rukavca...znaci da je podmazivanje uspelo...;)
a ti se potrudi da i kod tebe "zasvetli' :mrgreen:
nego danas ja pokusao da upalim vladka...culo se samo kao da zeli da okrene i stao...pokusao nekoliko puta-nista.ajde mozda je slab akumulator(55ah).skunuo tog ,stavio 100Ah,opet isto...samo taktak tak...i nista.skinuo sam alnaser i probao sa klemama.okrece ko lud...ono izbacuje zupcanik...sve ok. namontirao nazad,kresnuo i vladko upalio na pola kruga...:supz:malo sam se provozao...al me jako nervira ona kazaljka o pritisku ulja...najvise 1.9 naj manje na leru 1.:madmana:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Evo, pronašao sam onaj trougao za kačenje nošenih priključaka sa poteznicom na sebi - 2 u 1! Jasno se vidi na 0:15.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=skPnllmG7c0&feature=related[/YT]

A evo malo i mog mališana u akciji:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YD__DwFhnhI[/YT]
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
Pozdrav prijatelji:partyman:
opet ja sa mojim pitanjima:confused:
cesto se otpusti sarafic na onom pipku od korpe,ali samo na jednom a druga dva su ok,pipci ili pracnovi kako ih ko zove,normalno posle toga kvacilo ne odvaja dobro,krci prilikom saltanja itd.
jel fora u onom saraficu ili nesto drugo:?:eek:vo i nije bas neki veliki problem ali ipak da to sa vama podijelim:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kontra matica , oštetiti malo navoj , lepilo za vijke , stucati malo rupu gdje ide pracn , drugi vijak itd ........

imaš veliki izbor :partyman:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
kontra matica , oštetiti malo navoj , lepilo za vijke , stucati malo rupu gdje ide pracn , drugi vijak itd ........

imaš veliki izbor :partyman:

A da li može ono malo civilizovanije rešenje, ono sa kočionom maticom, znaš ona sa plastičnim prstenom? Ja takve koristim za kosačicu. One vibracije na kosačici su mi odvrtale i kontramatice, samo ta kočiona nije nikad zatajila.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
A da li može ono malo civilizovanije rešenje, ono sa kočionom maticom, znaš ona sa plastičnim prstenom?

nemože jer to rješenje ne uključuje čekić!
ak oš kvalitetan popravak opališ ga macolom po korpi i nema popuštanja.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
pozdrav svima zanima me jel tko zna gdje ima dobar bošist za Vladimirec T-25 na podrucju Dakova ako nema tamo gdje je najblizi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
šta ste se napalili da sređujete vlatkove :oops: nemojte da mi postavljate visoke standarde , ja tu modu nemogu da pratim :rolfer:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Jedno pitanje za Sava I sve ostale poznavaoce vlatka: da li jemoguće zameniti izvod za kardan a da se ne rasklapa menjač, kolega kupio vladimirca na izvodu za kardan još stoji ona zaštita ,danas skinuli zaštitu imamo šta da vidimo njegov izvod ima 8 nutova tj .nije standardni pošto su standard sa 6 nutova
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
gledam katalog dijelova i čini mi se da bi se dalo.skine se pločica oko izvoda kardana,nutra su 2 semeringa ležaj i seger koji ga drži.kad se to makne izvod bi trebal ići van. nije problem ispustiti ulje i odšarafiti 5 šarafa. Sretno :mrgreen: ! I paziti da čahura(ležaj) ne padne s osovine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
mjenjač sigurno ne treba otvarati , možda mora da se skine rezervoar hidraulike ali kad skineš deklo sa semeringom onda ćeš znati
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
I ja sam gledao u katalog i čini mi seda može bez da se dira menjač, hvala ljudi na sugestijama
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314


Ovo je moja mašina posle šminkanja.

De, kako si ga to sredio? Jesi li ga terao kod farbara ili imaš svoj kompresor? Da li je bilo neke posebne pripreme, vidim da ga nisi mnogo rasklapao, ali da li je bilo nekog šmirglanja, žičane četke ili kakvog već skidanja statre farbe? Koliko je sve to koštalo, koja farba je korišćena. Čuo sam da kod nas po farbarama mešaju neku IMT-Zmaj farbu, kažu oni meni to ti je za sve traktore, prikolice berače itd koji su u originalu crveni.

Meni je farba na haubi dosta loša i počela je da rđa. To ću svakako morati da sredim, ali kad već radim, uradio bih sve ako nije preskupo za moje kriterijume.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Krle, ništa spektakularno.Limarija (hauba i blatobrani) i kabina ošmiglani ručno, premazano antirost-om, ponovo šmirgla, pa premazano temeljnom bojom (ručno).Motor, menjač i hidraulika, samo dobro odmašćeni i oprani.Od prijatelja uzeo kompresor i ofarbao sam sa 5 litara uljane boje (obične).
Ništa nisam rasklapao samo delove koji nisu za farbanje zaštitio sa starim novinama.Nisam sabirao, ali mislim da nije bilo skuplje od 50 evrića
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
pozdrav svima zanima me jel tko zna gdje ima dobar bošist za Vladimirec T-25 na podrucju Dakova ako nema tamo gdje je najblizi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh