• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
a kada sam ja nekada ovdje govorio da je 6 bara previše za motor neki su se smijali :vragek:

nedovoljno inforamcija si dao , malo je reći ''puklo je nešto''
vjerovatno se raspao centrifugalni filter od brzine,debalansa ili što nije bio dovoljno zategnut ili ako je zaštopao

baš je teško ovako napamet reći nešto
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
a kada sam ja nekada ovdje govorio da je 6 bara previše za motor neki su se smijali :vragek:

nedovoljno inforamcija si dao , malo je reći ''puklo je nešto''
vjerovatno se raspao centrifugalni filter od brzine,debalansa ili što nije bio dovoljno zategnut ili ako je zaštopao

baš je teško ovako napamet reći nešto

znam Savo da je molo informacija ali uvijek postoji ALI:?
ako je neko imao slican problem mozda je i ovo dovoljno.
sad me zanima ako bi mijenjao taj filter koliko kosta novi da se ne zezam sa ovim starim.u svakom slucaju hvala Savo sto si uopste komentarisao a siguran sam da cemo rijesit ovo:partyman:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
a kada sam ja nekada ovdje govorio da je 6 bara previše za motor neki su se smijali :vragek:

nedovoljno inforamcija si dao , malo je reći ''puklo je nešto''
vjerovatno se raspao centrifugalni filter od brzine,debalansa ili što nije bio dovoljno zategnut ili ako je zaštopao

baš je teško ovako napamet reći nešto
ako je 6 previse...nije li kod mene 2 premalo:rolleyess:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ovi motori sasvim normalno i bez posledica rade i sa 0.5 bara , ako već ima pola bara onda normalno da nemožeš očekivati da taj motor traje još 10 godina aktivnog rada , znači pri kraju je ali mu ne smeta

iskreno ne bih znao jeli ista prednja vuča na t40 i t30 :scratch


@bosanac
zavisi šta je puklo , ako je uložak onaj centifugalni molje bi bilo da se zamijeni , naviše zbog toga iako je zavaren on je u debalansu
drugo nešto tamo i nema da se polomi osim možda šipke (osovine) na koju nailazi uložak filtera :scratch
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ovak,, u planu je stavljanje hidrauličnog volana na vladeka,pa ak neko ima ili zna za razvodnu glavu volana (orbitrol)ili kak se već zove pa da se dogovorimo.nije važno s kojeg je traktora, hvala unaprijed !!

hehe, sretno ti bilo, ja već obio i karlovački hidraulik i one gore na turnju, i sve otpade pokrio, i sve viljuškare u žitoproizvodu za otpis prešnjofao...iiiiii NIŠ!!!

prioritetni ventil ti je 1000 kuna
orbitrol nebuš našal bez 1000 kuna (dobar je i 2)
treba ti i dvoradni cilindar (bar 500 kuna)
a i raznorazna crijeva te bar 1000 koštaju...
upitnik je dal je rezerovar ulja na vladimircu dovoljno velik za to
nema šanse da koristiš zadnju hidrauliku i motaš volan, orbitrol uzima od 10-12 litara ulja u minuti, a imaš čini mi se 18 na raspolaganju preko pumpe...

tad da kad sam sve podvukal, proračun je negdje oko 5000 kuna za tu stvar...a rus mi cijeli tolko ne vrijedi...:mrgreen:
ak napraviš, prvi sam kod tebe na pregledu!!!:supz:
 
K

krcko

Guest
Prijatelj molim opet pomoć oko hidraulike.
Nakon što sam promjenio gumice u pumpi, hidraulika je radila besprijekorno ali sada ponovno neradi tj. poluge se dižu polako i spuštaju se polako. Poluga za spuštanje i dizanje ide nekako lagano. Kada sam bio izvadio radni ventil hidraulika je bila proradila ali više neće.:mad::scratch
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Prijatelj molim opet pomoć oko hidraulike.
Nakon što sam promjenio gumice u pumpi, hidraulika je radila besprijekorno ali sada ponovno neradi tj. poluge se dižu polako i spuštaju se polako. Poluga za spuštanje i dizanje ide nekako lagano. Kada sam bio izvadio radni ventil hidraulika je bila proradila ali više neće.:mad::scratch

odzrači na razvodniku, skroz s desne strane imaš poklopčić koji drža dva šerafa, to raskopaj, operi u benzinu i složi nazad...
ak je veći kvar, čekaj savorisa :axe:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
rezervoar od hidraulike može lako da se poveća , tako je urađeno na 2048 , sa prednje strane ispod sjedišta je dodat još jedan rezervoar i problem male količine ulja u hidraulici je lako rješiv

@krcko
a ima li snage hidraulika dok poluge idu polako ?
opet očisti radni ventil za početak mada sumnjam na nešto drugo
 
K

krcko

Guest
Poluge nemaju snagu. Kada ih pritisneš nogom one se spuste dolje.:scratch
Ventil očistio i ništa. Kada izvadim ventil i uključim pumpu ulje ide.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Poluge nemaju snagu. Kada ih pritisneš nogom one se spuste dolje.:scratch
Ventil očistio i ništa. Kada izvadim ventil i uključim pumpu ulje ide.

mislim da ti šteka ventil u razvodniku pod onim malim poklopcem sa dva šerafa ili ima smeća u njemu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa o tom ventilu i pričamo , on se zove radni ventil

nisi ga dobro uklopio ili je njegov sic sipao iz ležišta , rasklopi i ponovo pogledaj malo detaljnije
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rSxuhb1ZAH0&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
pa o tom ventilu i pričamo , on se zove radni ventil

nisi ga dobro uklopio ili je njegov sic sipao iz ležišta , rasklopi i ponovo pogledaj malo detaljnije

specijalno obrati pozornost na onu gumicu između šajbica, ona oće zafrkavat...
 
K

krcko

Guest
pa o tom ventilu i pričamo , on se zove radni ventil

nisi ga dobro uklopio ili je njegov sic sipao iz ležišta , rasklopi i ponovo pogledaj malo detaljnije

Ponovno sve uradio pa sada hidraulika ponovno radi. Puno hvala.:supz:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
laganini ti šminkaj imt-a, i pripremaj ga za prodaju...još nisam čuo da itko može vozit tri traktora odjednom:drinkers: makar i sam imam isti broj...hehehe, al su dva rusa, a dajc samo za šminku...:finga:

e da, i kaj se tiče one mazalice, tj. mjesta di si zaokružil žutom bojom, ja tam nemam niš osim masnog blata...možda si i ti podmazal neku hrgu zemlje???
@darijuse
ipak sam podmazao mazalicu:mrgreen:
ocisti blato pa mozda je i ti nadjes kod tebe:rolfer:
malo sale.;)
slucajno razgledao sam neke slike na nekom forumu, a mislim da ih ima i na ovom nasem,i da su od nekog naseg clana...al stavim njegovu sliku kolko da ti pokazem gde je ta famozna 4ta mazalica.na ovoj se slici dobro vidi.
ja opet sa mazalicama:weedman:


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh