• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Vodilice ventila je potrebno obrađivati nakon uprešavanja, a ne prije

Da, tako već ima smisla. :oops: Inače, ventil ne prolazi kroz sirovu vođicu ni pre nego što je ova upresovana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nekad davno (dok su dijelovi bili kak treba, a ne ko danas na kile) nova vodilica je išla bez problema na novi ventil, a kad se stisnula poslije ugradnje trebalo ju je obavezno rajbati na mjeru jer onda novi ventil nije išel u nju, a danas je to druga priča. Te unapred pripremljene vodilice su ništ koristi jer ona se nemože ravnomjerno stisnuti kod uprešavanja i brzo se podere ono malo po čemu vozi.

@ jeffy
Zakej bi to bil problem u kučnoj radinosti obaviti?
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Danas sam išo sam tim mehaničerem -"sladoledarom" kak ga neki zovu, zapravo čovjek radi 10 godina u centralnom toyota servisu-, na mađarsku po dijelove. uzeo je nove karike, ventile, vodilice ventila dihtung kartera i poklopca ventila, podizače, uložke dizni i još neke sitnice i platio je 130 eura. A usput cijena cilindra, klipa, bolcne i karika sve zajedno u setu je 80 eura, a komplet glava cilindra je 140 eura.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nekad davno (dok su dijelovi bili kak treba, a ne ko danas na kile) nova vodilica je išla bez problema na novi ventil, a kad se stisnula poslije ugradnje trebalo ju je obavezno rajbati na mjeru jer onda novi ventil nije išel u nju, a danas je to druga priča. Te unapred pripremljene vodilice su ništ koristi jer ona se nemože ravnomjerno stisnuti kod uprešavanja i brzo se podere ono malo po čemu vozi.

@ jeffy
Zakej bi to bil problem u kučnoj radinosti obaviti?

Ne velim ja da se to nebi moglo, ali treba imati alata, kolko ja znam promjera stručka ventila ima svakakvih, pa treba i raznih razvrtala, a opet, barem mi se čini, univerzalnih razvrtala tih promjera baš i nema. Ujedno ne znam, kak je stvar sa ubacivanjem vođica u glavu....igra toplo-hladno ili?..moguće deformacije:scratch..?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja imam presu od 20T, mislim da je dovoljno da bi ušla vodilica unutra......i naravno, poslije treba obraditi, ista stvar sa čahurom na klipnjači......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
:lol: ma kakvih 20 tona , to ide mnogo lakše

@danek
ova cijena od 80 evra , jeli to za jedan set ili oba ?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Mislim da je to cijena za oba seta
Ja sam platio kod nas cca 1000kn za oba a ovo izade 600kn
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
znam, višak snage nije za bacit.....:gitarist:

ti rajb-boreri nisu jeftini, ja imam jedan, što obrađuje nekoliko promjera, al s njim je nemoguće odraditi vodilicu ventila, jer nije za taj promjer.....pa onda dolazi novi ventil, pa treba sjedište obraditi posebnim glodalima....itd......i ljudima je onda puno kada za obradu glave uzimaju 600-800kn, sa novim ventilima i vodilicama za 533......za vladimirca bi bilo još i manje, jer ima manje posla.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ne velim ja da se to nebi moglo, ali treba imati alata, kolko ja znam promjera stručka ventila ima svakakvih, pa treba i raznih razvrtala, a opet, barem mi se čini, univerzalnih razvrtala tih promjera baš i nema. Ujedno ne znam, kak je stvar sa ubacivanjem vođica u glavu....igra toplo-hladno ili?..moguće deformacije:scratch..?
Igra preša, a u nedostatku preše dobar je i škripac ;)

Tjelo ventila je večinom, na ovim krampima o kojim mi ovde pričamo, 7, 8 ili 10 mm. Znači obični rajber i peri.
U nedostatku istog novi kvalitetni borer čuda radi za silu :oops:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel se za borerom može postići određena zračnost.....između vodilice i ventila?;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nije to to kaj bi trebalo biti (niti blizu), ali za silu ............. Naročito na vodilicama sa gumicama, tam je zračnost ionak veča.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Mislim da je to cijena za oba seta
Ja sam platio kod nas cca 1000kn za oba a ovo izade 600kn

to je cijena 1 seta u kojem imaš cilindar,klip ,karike i bolcn , a dok u hrv dođe samo klip karike bolcn 500 do 600 kuna ,znam jer sam jednog radio u ljeti,
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Da to je cijena jednog seta, al dao bi ga on i za 70 eura. Treba ga samo pitat za neki popust i da ga. I još jedno pitanje dali postoji kakav dihtung između glave i cilindra.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
šta mislite o tome da se dogradi dupla vuča na vlatka
razmišljao sam da se stavi naprijed diferencijal od nekog terenca , šta mislite dali bi oni bili dovoljno masivni za to :scratch
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ma moze od lade ili BMW- a3 ili 5

Da mi je i to vidjet

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=oxg7bTgR2h4[/YT]

Jel neko ima ovako nešto ,to je orginal i meni bi bilo dovoljno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa nemože , kako ćeš onda upravljati
mora biti prednji diferencijal , sa glavčinama na pomijeranje

a već smo ovdje konstatovali da niko nigdje na našim prostorima nije ni vidio ovaj T30 :blackeye
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma ušli bumo mi u tu vražju evropu pa ćemo iz poljske vozit t-30 na šlepi...
mogu oni tomo vinkoviće vozit iz slovenije, pa zakaj bi im mi ostali dužni...:rolfer:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Ovak,, u planu je stavljanje hidrauličnog volana na vladeka,pa ak neko ima ili zna za razvodnu glavu volana (orbitrol)ili kak se već zove pa da se dogovorimo.nije važno s kojeg je traktora, hvala unaprijed !!
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
pozdrav svima,
htjeo bih da vas nesto pitam ali ni sam neznam kako,ali hajde da pokusamo nadam se da ce te razumit
problemcic sa vlatkom,puklo mu je nesto u uljnom filteru,sta kako neznam jer nisam kuci,to mi otac javlja telefonom
znaci nemam tu mogucnost da vam slikam
ulje je iscurilo a ranije sam ovde pisao da je pritisak ulja na 6 pa dali bi to moglo imati kakve veze
strasno me interesuje sta je dovelo do tog pucanja,odnosno sta tu ima da pukne:prayer:to je sada zavareno ali nije jos isprobano kako funkcionise
nisam vam dao bog zna kakve informacije ali mozda se nokom desavao slican problem pa da to pokusamo rijesit,HVALA UNAPRED
 

Najnoviji postovi

Na vrh