• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
nesvidja mi se mislim da je bolji stari model ovoga sam kupio letos stari mi je izgoreo i mislio sam da je ovaj bolji , sad sam naleteo na stari tip pa hocu da vratim oginalno njegov

prijatelju gdje si naletio na stari alnaser?
ako nije tajna naravno,ja sam kupio novi ovaj mali BRZI i vec problemi
sa njim:madmana:
 
S

Sirdija

Guest
prijatelju gdje si naletio na stari alnaser?
ako nije tajna naravno,ja sam kupio novi ovaj mali BRZI i vec problemi
sa njim:madmana:
zna li ko,ima li igde da se nadje delova za dt 20? konkretno mi treba hilzna i karike.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
verovali ili ne danas sam ga kupio od lika koi je skinuo stari i stavio brzi , aplatio sam ga 3000 hiljade dinara , ja sam mu nudio 5000 njega je bilo sramota kaze mnogo je da mu dam 3000 ja bi mu dao i 8000hiljada da je trazio . moguce je da mi se javi jos jedan lik koi je skinuo stari hoce brzi da stavi ako se javi ja cu mu dati ovaj moj brzi da mi da njegov stari pa cu imati da prodam mozda jedan . a inace ima lik koi prodaje sve delove za vladka ima i stare anasere mislim da ih prodaje za nekih 80 eura nisam sguran ali evo vam link de mozete da nadjete broj telefona pa sami pitajte negde dole iz srbije je

http://www.polovniautomobili.com/oglas1130637/polovni_delovi_za_traktor_vladimirec_t25/
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
zna li ko,ima li igde da se nadje delova za dt 20? konkretno mi treba hilzna i karike.

Pa hilznu može da ti napravi (prilagodi) svaka bolje opremljena radionica za mašinsku obradu
Koliki je prečnik klipa ?

I dan malo bolje nam predstavi taj DT20 pošto mene jako interesuje ako bi imao priliku da ga nabavim
 
S

Sirdija

Guest
mogu da hilznujem moju hilznu,to me kosta oko 40 evra,ostaje mi problem karika.Inace,klip je 125mm a hilzna je po unutr. meri jednaka fapovoj ali spoljne mere su joj vece pa je komplikovano napasovati fapovu.a naizgled su gotovo iste.ne znam da li si se ikad sretao sa tako necim i ima li sanse naci originalno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa nije ti nikakav problem obraditi hilznu sa vanjske strane i ubaciti je
 
S

Sirdija

Guest
nisi me razumeo-hilzna od dt 20 je veca od fapove-spoljnja mera.A u Valjevu na otpadu ima jedan dt 20 , ne znam samo da li je na prodaju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa izgleda da nisam , ja sam razumio da ti je unutrašnja mjera odgovarajuća a vanjska prevelika , zašto je onda problem smanjiti vanjsku mjeru :scratch
 
S

Sirdija

Guest
nikako da me razumes-unutrasnja mera je OK ali spoljasnja fapova je manja,kako da je obradim da bude veca-nemoguce bez caure.Svejedno,radim unutrasnju kosuljicu u moju hilznu.DT20 sa otpada nije na prodaju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Aaaaa , ok
Nisi rekao da ti je ta kamionska hilzna manja po vanjskom prečniku nego si govorio da ti je veća ali nisi naglašavao KOJA je veća

E onda lijepo traži da ti neka mašinska obrada napravi hilznu , mogu oni to
 
J

javic

Guest
Pozdarv svima, ja sam odlucio da se ukljucim u ovu temu. Zovem se Jovan
pa ako uspem da se izborim sa ovim svime nastavicemo
 
J

javic

Guest
Bravo uspeo sam,pozdrav svima ja sam procitao sve na forumu svaku stranu, pa to je pravi roman o vladimircu,izgleda da je veoma popularan a ja sam ga nekad tako mrzeo pa me cudi odkud su ljudi njime bas odusevljeni.Ovako mi imamo T25 a1 jos kao prvi traktor kupljen 1975 g sa svim sto je uz njega islo,on je radio i radi sve do sad,deda ga je kupio,otac ga je vozio, pa evo sad ga vozim ja.jos odavno je imao nekih cudnih stvari da je cak sluzio za podsmeh u selu.jedna od glavnih mana njegovih je bio volan za njega su govorili ljudi da pocne motati kod crkve da smota kod kuce (naprimer).Nastranu salu,
ukljucijo sam se na ovaj forum iz razloga da bih dobio majstorskih saveta da ga evo ja nakon toliko godina malo utegnem. a inace cucemo se povremeno
Prvo
Luft na volanu je bio toliki da je motao na prazno 3 puna kruga,neke god sam mu skinuo volan napravio nove caure malo jos utego i dobio luft 90 stepeni inace to je tip sa maticom ,E sad matica je jednom vec menjana novom ali koliko se ja secam uvek je bio katastrofa, moja zapazanja uvek se pojavi luft u samom navojnom paru pa se kasnije razjedu i caure i td.ja sam sa stricem koji je radio u IMTu dosao do zakljucka da je sistem promasen jer pri natezanju zavrtanj ne ide po dodirnici sistema nego tezi da udje unutra i javlja se naprezanje koje jede caure.Citajuci forum majstor Savo cini mi se ima taj tip pa bih molio da mi da odgovor kako on tako i ostali.jos nesto da li se moze naci od necega neki sklop da ulazi u njegovo kuciste inace imamo veci traktor tako da ja njega radi laksih poslova koristim.nov volan sa puznim prenosom je 150 e.pitam mozeli se nesto jeftinije namestiti.
Ostali problemi su reseni kao lose paljenje ja sam se zacudio kad sam poceo da gledam ove forume da vladimirac najlakse pali, pa mi smo ga ove sve godine stalno vlacili po ulicama a ima dva alnasera kupljena i evo sad ima novi alnaser i sad pali dobro.kabina je nedavno prepravljena mogu je slikati ako budem znao da je postavim na forum.Na prednjem trapu cinimise da nije dobro izbalansiran uvek je vuko u levo,yaostalo cemo se povremeno cuti zeljno iscekujuci vase odgovore
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Nema traktora koji lakse pali i bolje od starije generacije traktora od Torpeda i Vladimirca,dosad -20 za njih je maciji kasalj,sto se tice motanja (anslaga)to se lako rijesi kao sto sam ja kumu rijesio jednostavno se savije malo od svake kugle odmaknuto 20-tak cm stangla s kojom upravljas poprecna izmedju tockova pa smota bolje od fergusona fakticki u mijestu ali trebas paziti da je puno ne savijas.Mnogi mogu reci ovo ili ono ali to je najjeftiniji i najlaksi nacin a stvar si rijesio.Caure plasticne da tockovi nemlate pri brzoj voznji isto se rijese lako.Sve ostalo ne znam sta treba mudrovati na njemu kakav je takav je osim mane da ima sporiju prvu brzinu jer mu cesto fali snage u npr.oranju i dvostepenoga kvacila kod baliranja a to je popraceno isto prvom sporijom.Savo je to rijesio ali mislim da je cijela peripetija oko toga i skidam mu kapu,koliko se sijecam zrtvovao je cetvrtu za sporiju prvu a ta je upravo potrebna za drljanje,valjanje,vozenja tereta uz uzbrdicu kakvih kod mene ima vise nego ravnice i da dalje ne nabrajam.kabina mu je ekstra uradjena,hidraulika dobra dvosmjerna,potrosnja(kao upaljac)smijesna cijena dijelova a za odrzavanje pa ruska tehnika,ma jednom rijecju najmanji,najjeftiniji,a sluzi svrsi traktor nemozes naci nigdje takav.Jos malo pa na trafici ce prodavati dijelove za njega kao cigarete.

Tu je "doktor" Savo koji je studirao Vladimirca i mislim da nema serafa koji mu nije odserafio i da ne zna da ga probudis iz sna kako sta ide na njemu a spreman je pomoci.
Pozzz.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Upravo tako , žrtvovao sam četvrtu u zamjenu za još jednu brzinu koja je sporija od prve i to je upravo ono što mi je i trebalo
Problem duplog kvačila ili nezavisnog kardana razmatram , možda mi i oko toga padne kakva glupost na pamet pa da ga ja prepravim na moj način , razmatram :roll:
A za volan , teško da mogu šta reći dok ne vidim slike , uglavnom ima poprilično mjesta za luftove i ako ima svugdje po malo onda kada se sabere ispadne da ima dosta lufta
 
J

javic

Guest
Ovako, mene je interesovalo da li sistem sa maticom moze da radi i da li ima lufta, cini mi se da ti Savo imas taj tip i koliki je luft tokom rada.inace u njegovom prospektu pise da je fab luft kotura volana 15 do 20 %.rekao bih da je fabricka greska ta serija.Pa sad dali da idem u tom pravcu da ga popravim inace nova matica je oko 50e nove caure sa obradom oko 40 obrada klinova i ostaloga dodje puno a nov volan sa puznim prenosom je kod rusa u NSu 150e.Neznam sad sta mogu slikati jer je sad sve montirano,imam problem rastelavanja kvacila ali to cu drugi put, pozdarav.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa i u mene je pužni prenos , maticu sam imao i poklonio jednom forumašu
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
danas sam sredjivao plug za vladiku smrzo sam se napolju uuuuu inace plug je sa tri glave imt, inace vladika vuce taj plug on mi je za ugor ali jednom prilikom sam ga zakacio za rusa 82 i otkino glavu prednju i danas resih da sredim za vladiku bice dobar za strnjiku , slikacu ga pa da ga vidite nasta sad lici a nasta ce liciti kad bude gotov.
 

Najnoviji postovi

Na vrh