• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ja na wlatku samo malo gorivo potjeram tamo na pumpi,tek toliko da čujem da se vraca u rezervar i kratko grijač
Sutra probam,nije palio već nekoliko dana
 
J

javic

Guest
Ulje je sae 30 ,naravno napumpam pumpom dok nepocne da vraca u rezervar i palim ali on odlicno radi kad radi ,problem je bas u verglanju slabije vergla i to je to ,nista kad budem mogo ocisticu sve spojeve. On do nule pali dobro,ali je izgubio onu brzinu naprimer kad sam ga u ranije (u oktobru)palio bez dekompresora zanimljivo nije mogo da okrene, da upali motor kojil je ugasen pre par minuta a dok odma pri gasenju oce da upali,akomulator je 110 ah star 1 godinu. Skidan zimi i cuvan u drvenom kasetu i jos prekrivan cebetom da ne ozebe.eto ja imam solidno iskustvo sa popravkama alnasera otvorijo sam ga cetkice lepo leze sve novo u njemu ko da nije ni radijo star je 3 godine.Neznam dali
mogu kablovi tako da korodiraju da nema napon ili mozda brava videcemo,polako .vecinu poslova radimo sa ursusom 60 konja koji tih problema nema,tako da njega drzimo kao starog ruskoga veterana iz hobija i za lakse poslove.
Nego:
Mozda sam malo dosadan ali bas nisam dobijo odgovore
Savo kako ti radi volan sa maticom
I sto se tice onog meraca temp jeli ima neko lose iskustvo sa njim

привет
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Moj alnaser je stari tip, malo sporije vrti ali pali bez greške, samo ga malo ugrijem i nema problema.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
@javic
Pa rekao sam ti već , kod mene je pužni prenos volana , maticu sam imao viška i dao jednom forumašu

A paljenje sa start sprejom i nije tako opasno ali to mora da se radi oprezno i sa iskustvom , predoziranje bi moglo da pouzrokuje kuršlus
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@javić
Brava(kontakt) moze zezat pogotovo ako je dole nisko kraj kvacila pa ju stisćes nogom ko ja,jedanput sam je u voznji stisnuo i dodem kuci a on ni makac.
Pola sata odgonetam di je izgubio struju.
Na slici se vidi sve,alumulator je bio lose učvrsćen,neznam kako to orginal stoji ali mi smo to rijesili ovako, znao mi se u oranju otklizat skroz desno i spojit na masu ili se isšupa nesto
 

Prilozi

  • 1351692712997.jpg
    1351692712997.jpg
    11.6 KB · Pregleda: 202
J

javic

Guest
Upalio je , is prve procistio sam mu kleme koje su oksidirale ,otvaro sam mu i kont bravu ,malo ga ugrejao nekoliko okretaja i buum.Mislim da tu lezi zec njemu su kleme van pa vlaze i oksidisu, dobro je.Danas smo palili i ursusa c360 koji je lak da upali ali smo mu sipali vrucu vodu i dvaput ga verglali, a ovaj odma.Kaze stari ja neznam daje ikad mogo da upali u ova doba.Jeste da, njemu je brava ona dole kod kvacila, za divno cudo kad sam je otvorio izgleda kao potpuno nova.Nego je pravo cudo kako ide po snegu gura po snegu i smetu od jednoga metra isto reko bi kao da koraca po njemu cini mi se da je negde isao bolje od ursusa. Inace smo isli da ugazimo sneg zbog klanja svinja,mozda zato sto su mu uze gume i sto je visok djavo bi ga znao ,sad mi je jasno sto su kod rusa inace uze gume.Ali dobro upalijo je.Pozdravljam vas sve kad budem mogaovaljda cu ubaciti slike.Savo izvini nemoj se naljutiti ja sam samo pitao dali ti sad volan ima lufta,zbog toga dali mi se isplati ici na popravku ili kupiti novo sasvim drugo kuciste veliki pozdrav.



.Za majstor Savu izvinjenje nisam dobro procitao sta je on napisao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
J

javic

Guest
Pozdrav ljudi evo mene ponovo,danas sam nesto radio sa traktorom pritisnuo blokadu ,a ona ne ukljucuje stisnem do kraja pedalu ona dodje do patosa ali ne ukljuci.Zanima kako se ona a popravlja ( ili steluje) dali se mora skidati poklopac menjaca ako se nesto raskacilo jer je pre par godina menjan jedan zupcanik i otvaran poklopac,cini mi se da je o ovoj temi ranije pisano ali opet molim za neki savet,ima jos jedan problem rastelava se kvacilo od jesenas odjednom je kvacilo pocelo da odvaja tek sa pola hoda papuce do patosa otvorim vidim veliki luft izmedju druk lezaja i prstiju kvacila to dotegnem ali kroz par dana opet isto onda opet stelovanje stim da sam menjao lamelu pre tri goda kad sam nastelovao probam brzo da stisnem kvacilo dva tri puta kad ono opet se sve rastelova (stim da je i dalje sve zategnuto) i poveca se luft izmedju druk lezaja i prsata ponovo i naravno tesko se ubacuje u bryinu bas bih voleo da cujem vase misljenje postovane kolege.Ceo dan juce se mucim da ubacim koju sliku i neide ali valjda cu uspeti.
 
J

javic

Guest
Hvala Jajo tebi i tvom malom kucovu, probacu tako.
Nego Dule da probam da pomeram (produzim ili skratim)polugu,da ali cudno je kad ga nastelujem i nekoliko puta pritisnem oni se prsti udalje od dr lezaja i napravi se luft
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,595
Hvala Jajo tebi i tvom malom kucovu, probacu tako.
Nego Dule da probam da pomeram (produzim ili skratim)polugu,da ali cudno je kad ga nastelujem i nekoliko puta pritisnem oni se prsti udalje od dr lezaja i napravi se luft

jel ti popustiju matice na konjićima?
stavi duple ili one s plastikom da se ne odšerafljuju same...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
A odvaja li ti kvačilo lijepo nakon štelovanja u tih nekoliko pritisaka papuče ?
 
J

javic

Guest
Matice su uvek stegnute samo se poveca luft ,
Kvacilo,sta znam ono odvaja sve dok se ne poveca luft cim se poveca nemoze u brzinu, ja sam to jedanput probao da proverim sta mu je zasto se pomera i tad mi ce cinilo da se prsti nejednako rasteluju, pa sam ga stelovao tako da papucica ima luft negde oko 50 mm gore a dole zazor 2,5 mm u korpi, e sad posto sam ranije poravnavao plocu koja pritiska lamelu na strugu pojavio se malo veci luft izmedju prsta i lezaja i to sam nastelovao pre 3 godine i sad se to pocelo da popusta evo dosad sam ga dva puta stelao a da pritom matice nisu popustale pozdrav, cujemo se dovece.
 
J

javic

Guest
Ali on vuce odlicno bez ikakvog problema i to su nove ferode koje su orginal ruske kupljene kad i on,nije mi jasno
ako je propala lamela kako vuce normalno .a ono za blokadu da li moze neko da mi odgovori mora li se skidati poklopac menjaca na bi se namestila podseticu stisnem je do patosa ona ne uskoci i vrati se gore kad pustim nogu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Može i sa sprašenom lamelom da vuče normalno

A blokada , ako ti se nije otkačila polugica koju pritišćeš nogom onda moraš otvarati mjenjač , a vjerovatno nije jer ti se ona vraća u prvobitni položaj a opruga je dole na šipci koja je u mjenjaču , znači ne gine ti rasklapanje ali opet za svaki slučaj provjeri one male bolcniće dole ispod lima od patosa
 
M

milicevicm

Guest
javic- druže kod nas je isto tako bilo kako ti objašnjavaš.Doštelovavali smo svaki
put i tako je to išlo neko vrijeme.Zatim je otišao druk ležaj-promjenimo ga i sada
ide sve normalno. Tako ti je to kod nas bilo !!!!!!!!!!!!!
Još da ti kažem-iskakao je iz brzine često u oranju tada-a sada je sve uredu.

Pozdrav društvo !!!!!!!!!!!!!!
 
J

javic

Guest
Prijatelju baš kad si pomenuo iskakanje iz prve brzine to se meni desilo kad sam vukao punu prikolicu drva uz nasip.odjednom pri vrhu nasipa on prestade da vuce i sjurismo se niz rampu nasipa dole i ja i prikolica puna drva a drugi put se to desilo sa praznom prikolicom na putu,samo stade a poluga stoji u brzini.
a ono za korpu videćemo na proleće. inače je nov druk ležaj
bas sam danas otvarao onu deklu da vidim lamelu ali ona se nevidi.
Interesuje me kad se radi korpa koliko i kako se smeju ravnati naležuće površine
na zamajcu i na ploči
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Smiješ dosta ravnjati dosjede lamele ali onda OBAVEZNO moraš poravnjati (odnosni skinuti za onoliko koliko si skinuo zbir zamajca i potisne ploče) i dosjed korpe na zamajcu , ljudi obično to zaborave da urade ili se neki ''majstori'' prave pametni kako to nema potrebe da se skida pa onda lamela se spali u prvom težem poslu
O iskakanju iz brzine je bilo dosta priče ovdje , najbolje ti je da polako kreneš sa čitanjem ove teme iz početka i dobićeš više odgovora nego što imaš pitanja , garantovano :partyman:
 
J

javic

Guest
Razumeo sam, ja sam to radijo pre 3 godine zamenijo nove ferode ,na zamajcu sam samo šmirgl papirom išmirglao (koliko sam mogo ) površinu, ploču što pritiska lamelu sam odneo kod strugara i rekao mi da što manje uradi tek da je približno poravna tako je i uradjeno e sad koliko je on to ravnao više se i nesećam.to što ti kažeš možda je baš tu greška.ali videćemo kad budemo radili ,samo mi jedno nije jasno Savo,osetili se neki miris ili zvuk kad sagori lamelajer mismo snjim vukli za ove tri godine prikolice koje nose 5t tereta ko od šale tako sam radijo i jesenas kad sam ga štelovao.pozdrav ljudi
 

Najnoviji postovi

Na vrh