• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Što se tiče podmazivanja puža volana ide unutra 0.75dcl hipenol 90,sto se ispusta na onaj dole čep,to sam danas zamjenio
Onaj gore čep je kod mene šupalj i to mu je kao nekakav odušak(tako stoji od kad sam ga kupio)
Izrezo sam od neke vrste gume dihtung jer je bio nekakav koji se pojeo,bio je sav propao
Nevjerujem da se kućiste sklapa da prislanja metel o metal

Hidraulična pumpa je za sebe i u nju ide 0.3 dcl isto hipenol 90
Sastavio sam volan danas i bio je problem na izlaznoj osovini gdje su se zubi na osovini pojeli pa sam to rijesio i sad na volanu nema lufta niti malo

Moram vratiti sjedalo i probat,eventualno jos ako se nade malo lufta NA KRAJICIMA I TO BI TREBALO BITI TO
Slikao naravno nisam,al će bit slika sastavljanja,danas me već uhvatio mrak
 
J

javic

Guest
Malirus gde tije taj cep sto si ispusto ulje,to je volan sa maticom nije puz, kazes da nema lufta nimalo bas bi voleo da mi kazes nesto jos o tome.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Dobro mozda nije puz nego matica,bitna je stvar da sam to slozio,sutra ti stavim sliku di je taj čep
Mozda Savo zna vise o čepu i dihtungu,pitaj njega
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Evo, ja ću ti napisati neke najosnovnije podatke, i količine ulja:

- zazor ventila - 0,3 mm (usis i ispuh)
- pritisak početka podizanja igle u dizni goriva - 170 kp/cm2
- položajni kut ranijeg ubrizgavanja goriva prije GMT - 24-26 stupnjeva
- pritisak ulja za podmazivanje motora 1,5-3,5 bara (minimalno 0,8 bara)

MOTORNO ULJE - ukupno cca. 16 litara
- karter motora - 7 litara
- kučište pumpe za gorivo (Bosch pumpa) - 0,1 l
- prečistač zraka - 1,05 l
- hidraulika 7,5 litara, od toga 5,85 l u rezervoar i 1,65 u sistemu cijevi, pumpe i razvodnika

TRANSMISIJSKO ULJE (Hipenol) - ukupno cca. 15 litara
- kučište mjenjača - 10 l
- završni prijenosi (bočni reduktori)- 2x1,5 l
- kučište pogona hidraulične pumpe - 0,3 l
- kučište volana - 0,75 l

Za glavčine prednjih kotača trebao bi posebnu mast, slično kao ona za podmazivanje homokinetički zglobova na autima.

Evo samo kopiram post od postovanog člana VTZ-a,koji ima najurednijeg vladimirca
Piše fino koliko ide u kućiste volana ulja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,595
da, ide trifrtalj litre ali u volan koji ima drugačije kućište od tvog...kad odšerafiš taj volan (sa novijih tipova vladeka) onda otpuštanjem ona 4 šerafa skineš sve kaj se tiče volana, ništa dolje prema predmjenjaču nede...znači skroz je odvojen.;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Mozda stvarno nemaju svi vladimirci taj čep,al ovaj ima

Ako misliš na ovaj čep sa donje strane traktora imaju ga svi vladimirci i taj čep ispušta ulje iz predmjenjača odnosno pogona hidraulične pumpe
A kod starog tipa kućišta to ulje podmazuje i volan
 
J

javic

Guest
Ma ljudi nema tu vajde od tog ulja ni cepa, to se podmaze kolomasti po zavrtnju ima na njemu nekih pokusaja podmazivanja, nego Malirus odgovorimi molim te kazes da nemas lufta na volanu to mi nesto napisi.pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa u toj situaciji i od kolomasti nema nekog trajnog podmazivanja
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Sasha63 [URL=http://img198.imageshack.us/i/p3050036.jpg/ kaže:
p3050036.jpg
[/URL]



Evo posudit ću ove dvije slike od Sashe,
Ovakvu pumpu imam i ja i kad sam mjenjao ulje u njoj stane 0.3dcl
ulje sam ispustao na ovaj bočni čep
(jel tih 0.3 l podmazuje samo elemente pumpe?)

Onih 0.75 l ulja u predmjenjaču podmazuje Pogon pumpe i malo podmazuje volan

@javić Volan sam utego i sad na mjestu nema lufta kotači reagiraju odmah
Traktor jos nisam sastavio i upalio,vjerovatno će se u voznji pokazat ponovno neki luft
Svakako mislim da ce bit bolje nego dosad
 
J

javic

Guest
Da ti kazem ti si uspeo onda ,to je veliki uspeh znaci resio si volan a trap kasnije u voznjito ti mozes lako namestiti, nego jesi li radio nesto volanu.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Na samoj osovini sam urezao mali bolcn,na onoj famoznoj kocki smo podmetnuli 2 bakrene podloske
I da sa brusilicom sam prorezo ovo na slici gore tako da je šaraf bolje sjeo



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
@malirus
Isto ti je ulje za pogon pumpe i u predmjenjaču ;) sve je to zajednička komora
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Svako dobro u novoj godini svim ljubiteljima Vladimireca i ostalih Ruskih traktora. Neka što manje kvarova a više druženja!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@malirus
Isto ti je ulje za pogon pumpe i u predmjenjaču ;) sve je to zajednička komora

mislim da nije,zašto onda pise

- kučište pogona hidraulične pumpe - 0,3 l
- kučište volana - 0,75 l

Jel to ima veze koje je godiste traktor?
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Treba da uzmem nove zadnje gume za vladimirca ,ali sam hteo budu orginal kao one iz fabrike da li neko zna gde ima da se kupe u Srbiji ??
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
upravo razmisljam o gumama pa me zanima dali pasu od zalivnog sisema moram da vidim koe su dimezije u blizini moe njive stoi vec godinu dana razmoniran bukvalno rasuren i ima po koja guma , a cinimi se da pasu na vladiku ako pasu bice guma i za izvoz axaaxax.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
ne pasu od zalivnog sistema na njemu su 12.4*24 manja je felna pašu na torpeda90 za prednju vuču
 

Najnoviji postovi

Na vrh