• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...e tako je savo, dobro se sjećaš...spominjali ste taj prioritetni ventil...znači ipak je imao problema s tim?!

Kakva je situacija s onom trgovinom iz leteniea u mađarskoj...čuo sam da on ima sve dijelove za vladimirca, čak se negdje ovdje i vrtio tel broj od te trgovine...da li tamo ima komplet hidraulični ili servo volan za vladimirca T25?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Hm , nisam čuo da ima u prodaji hidraulični volan za t25 kao rezervni dio ili sklop za nadogradnju , što ne znači da ne postoji :roll:
Onaj od 2048 ne odgovara jer on ima letvu odnosno klip kao na LTZu , to nebi moglo da se ubaci onako na šaraf , morale bi prilične prepravke da se rade
Na 2048 je dodata još jedna pumpa samo za volan ista kao i za poluge , tu je zaka u pogonu pumpe koji ima priključak za dva komada , to bi vjerovatno moglo da se nabavi , orbitrol bi isto mogao da se uzme od bilo čega ali za letvu nisam siguran :confused:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...evo rješenja na volanu t25, savo pogledaj ako već nisi...

http://www.youtube.com/watch?v=afWhlyY-3PY

http://www.youtube.com/watch?v=iFgtSIRyzYQ

malo mi je bezveze što je ova pumpa s remenom isturena van haube pa je podložna raznim mehaničkim oštećenjim...

evo sličnog sistema: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=rSxuhb1ZAH0&NR=1

evo još jednog: http://www.youtube.com/watch?v=2kqVwtGbRPk

Znam otpirilike koje su komponente porebne, ali ne znam di ih tražiti. Brljao sam po forumu i saznao da za tomu vinkovića se može iskoristiti orbitrol od mercedesa 123-ojke. Ono što je važno kod odabira povoljne kombinacije, da je ta kombinacija ujedno i rješenje, a ne improvizacija...

Na ovim video primjercima jedino mi se ne sviđa što je pumpa i remenica van haube pa je to za šumu škakljiva izvedba i moguća su mehanička oštećenja od strane stabala, stijena, grana itd itd...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pumpa pored motora se ni meni ne sviđa ali je jako tijesno da se postavi negdje drugo , možda ima šanse da se stavi direktno iznad ventilatora unutar haube , ali samo možda

Najteža stavka ti je orbitrol , njega možeš potražiti na starim viljuškarima,kombajnima,građevinskim mašinama itd.
Klip je manje više jednostavniji , dobar klip možeš naći od podizanja kabina na velikim kamionima
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...ma klip je najmanji poblem kao i crijeva, u najskupljoj varijanti dade se izraditi po mjeri za tu svrhu...

kako ti se čini ovaj orbitrol sa pumpom i rezervarom:

http://www.njuskalo.hr/upravljacki-...va-volana-mercedes-123-servo-tv-oglas-5668016

p.s. to sam i ja nešto razmišlljao da li bi se ikako mogao "uglaviti" ispod haube?! tamo negdje između rezervara goriva i fiiltera zraka, original filter goriva sam ionako izbacio i zamijenio ga drugim kućištem te premjestio pa mi on niti ne smeta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa nije , ako hoćeš da upravljaš sa dva prsta to ima svoju cijenu :(giggle):
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
raskopao sam vladimirca pa bi ga sad sredio tip top, onda mi zapeo za oko taj video sa ytb-a...kontao sam da se ispod 500 eura ne može proći, jedino me od tog luksuza može odgovoriti ona pumpa ako se neda uglaviti ispod haube...jer strši ko k.... u sladoledu, a i nije praktično riješenje nikako...

gledao sam to već...s cijenama je sličan kao i tu u mojoj okolici. Odem i u susjednu BIH, tamo su crijeva jefitnija nego kod nas, a cilindri i razvodnici skuplji...pričam o novoj robi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Creva su jeftinija to(Bihac tip kod interexa ili Fudo tokar ulica ispod ekonomske skole kraj autodihta samo napred 200m sa lijeve strane) da a cilindre i razvodnike nadjes na njuskalu ili u D.Resi pumpe ,razvodnici i cilindri u BIH kao da su od zlata podrucje unsko-sanski kanton.
 
Posljednje uređivanje:

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Pozdrav ljudi, ovdje sam novi, iz okolice Vukovara, eto cisto da se predstavim. i ujedno postavim pitanje, kupio sam nedavno t25 sa dva mjenjaca, i jednon rucicom za naprijed nazad, (onaj stari model), e sada - on nema polugicu za blokadu zadnjih kotaca serijski, pa me zanima dali se moze ubaciti u kuciste mjenjaca zupcanik i poluga za ukljucivanje od t25 A1, i koliko tu ima preinaka sto se tice same ugradnje? Pozdrav
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,614
Pozdrav ljudi, ovdje sam novi, iz okolice Vukovara, eto cisto da se predstavim. i ujedno postavim pitanje, kupio sam nedavno t25 sa dva mjenjaca, i jednon rucicom za naprijed nazad, (onaj stari model), e sada - on nema polugicu za blokadu zadnjih kotaca serijski, pa me zanima dali se moze ubaciti u kuciste mjenjaca zupcanik i poluga za ukljucivanje od t25 A1, i koliko tu ima preinaka sto se tice same ugradnje? Pozdrav

to je moj vujac napravil na svome, nemaš nekih preinaka osim da izbušiš rupu u poklopcu i ugradiš papučicu...i naravno promijeniš onaj cijeli sklop di je špera...:icon_thumright:
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
to je moj vujac napravil na svome, nemaš nekih preinaka osim da izbušiš rupu u poklopcu i ugradiš papučicu...i naravno promijeniš onaj cijeli sklop di je špera...:icon_thumright:

Odlicno, a daj mi reci jel se mjenja cijelo kuciste mjenjaca, ili samo se kupi/nabavi zupcanik koji se ugradi u postojece kuciste koji pogoni oba kotaca!? Busenje i poluga je najmanji problem, pitam zato sto je traktor trenutno otvoren (mjenjac), pa da odmah to napravim, koliko kosta taj sklop, polovni naravno?
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Creva su jeftinija to(Bihac tip kod interexa ili Fudo tokar ulica ispod ekonomske skole kraj autodihta samo napred 200m sa lijeve strane) da a cilindre i razvodnike nadjes na njuskalu ili u D.Resi pumpe ,razvodnici i cilindri u BIH kao da su od zlata podrucje unsko-sanski kanton.

...što se tiče trgovaca iz Bihaća, skidam kapu i klanjam se do poda...u podne il u ponoć su spremni otvoriti trgovinu, radionicu da riješe problem, ako ne mogu oni, uzimaju tel u ruke i zovu uokolo da ti pomognu. Sa svima spomenutim ja i radim...

p.s. Kolega reci mi di u d. resi uzimaš razvodnike i cilindre? kontakt, broj...?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,614
Odlicno, a daj mi reci jel se mjenja cijelo kuciste mjenjaca, ili samo se kupi/nabavi zupcanik koji se ugradi u postojece kuciste koji pogoni oba kotaca!? Busenje i poluga je najmanji problem, pitam zato sto je traktor trenutno otvoren (mjenjac), pa da odmah to napravim, koliko kosta taj sklop, polovni naravno?

ma mi smo jednostavno odšerafili onu trubu koja je između getribe i reduktora, u njoj to je sve kaj trebaš...misilm da je desna...i stavili smo od novijeg (onog normalnog kockastog)...
čekamo savu, prošle su već godine otkad smo to kemijali, da nisam nešto zeknuo...
jedino kaj ti dođe negdje na sredinu poda, a ne ispod zica ko na novijem...
nisam se nikad to sjetil poslikat, neću obećat da bu sutra, ali nadam se ovih dana...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja nisam ni sretio vladimirca bez blokade :icon_redface: Jeste desni reduktor se skida
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Ja nisam ni sretio vladimirca bez blokade :icon_redface: Jeste desni reduktor se skida

Ima ih u nasim krajevima dosta, to su ti oni sa zaobljenom haubom oznaka bt3 (vtz), a nije mi na pamet palo da ima veze sa desnim reduktorom, ja sam mislio da ima veze sa takozvanim "trkacima" u mjenjacu, ali ipak je Rus to konstruirao, i daj mi savorise reci jel desni reduktor moze ici na lijevu stranu u mom slucaju kad nema blokade znaci trebali bi oba biti ista?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,614
Ima ih u nasim krajevima dosta, to su ti oni sa zaobljenom haubom oznaka bt3 (vtz), a nije mi na pamet palo da ima veze sa desnim reduktorom, ja sam mislio da ima veze sa takozvanim "trkacima" u mjenjacu, ali ipak je Rus to konstruirao, i daj mi savorise reci jel desni reduktor moze ici na lijevu stranu u mom slucaju kad nema blokade znaci trebali bi oba biti ista?

ne, prilično sam siguran da lijevi ostaje kakav je, samo desnog moraš nabavit od novijeg tipa ...
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...evo, danas smo ja i punac pripremali "tupoljeva" (kako ga od milja zovemo) za farbanje. našpricao ga koncentratom dvokomponentne kiseline DIMER (10l=300kn) i onda ga oprao mini washem, hladnom vodom. Svo zlo je izašlo iz njega.
 

Prilozi

  • SAM_2468.jpg
    SAM_2468.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 827
  • SAM_2463.jpg
    SAM_2463.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 3,157
  • SAM_2464.jpg
    SAM_2464.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 650
  • SAM_2466.jpg
    SAM_2466.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 505

Najnoviji postovi

Na vrh