• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Super , samo kako ga misliš osušiti ? Mislim na vodu od pranja
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
sutra ću ga posušiti, usmjerim top za grijanje na lož ulje. kamion sam prije nove godine isto tako prao, sušio i farbao, još je temp bila u minusu, a vani snijeg padao...

nakon što ga posušim, onda ga još operem krpom umočenom u benzin.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
znači nisam jedini koji šarafi i popravlja,dosadilo vise prebacivanje drva s vece na manju hrpu
pa se danas malo radilo

img20130131113230.jpg

img20130131113245.jpg

img20130131113239.jpg

img20130131113307.jpg

img20130131113332.jpg

img20130131113258.jpg


kako izbit kajlicu sa zadnje slike ako neće kad ju molis,kumiš...
Zapekla se i drzi,mozda grijat?

Kupio sam 4 kugle i narucio piksne i lezajeve
trebat ću pomoć oko izbijanja piksi i upresavanja istih,ima neko iskustva,stroj,pomoć
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam presu od 20T, i to se lako riješi......i po meni najbolji način, jer izbijanjem možeš nešto i oštetiti i nalupaš se čekičem ko budala.......a kajlu probaj izbiti šarafcigerom ili malim sjekačem,, neznam kakva je to kajla, jel standardna ili polumjesec?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kajlu uzmi tup sekac i sa cela odozgo je udari blizu samog rukavca. ako imas malo odvijaca ili ulja za kocnice nije lose pre staviti da otpusti malo. caure najbolje pod presom da izbijes i nabijes. posle ce mozda trebati razbusiti ih na tacnu meru rajborerom.obicno kad se ubacuju se malo skupe zato treba , neke nisu sirove pa kad se upresuju dodju na meru.ali to ces videti kad budes vracao dal ide rukavac ili nemoze nikako.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,201
img20130131113258.jpg


kako izbit kajlicu sa zadnje slike ako neće kad ju molis,kumiš...
Zapekla se i drzi,mozda grijat?

Kupio sam 4 kugle i narucio piksne i lezajeve
trebat ću pomoć oko izbijanja piksi i upresavanja istih,ima neko iskustva,stroj,pomoć
Kajlicu probaj na opisani način ili ju uhvati armiračkim klještima.

Van ih isčačkaš kavim starim nabrušenim šerafcigerom, a za unutra napraviš alat ili nađeš odgovarajuči komad, na njega dizalica i šteher u strop (moraju biti dvojica) ili doneseš k meni da ti ih ja naprešam.
Dali te treba poslije rajbati ili ne, buš videl poslje uprešavanja, ali mislim da bu i rukavac trebalo malo navariti i potrokariti :icon_scratch:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Brzi ste s odgovorima,to je dobro,
Naspricao sam kajlu wd-om i sutra ju moram isčupat
a ostatak bi na prešu izbio van
Muhaničar di si ti doma,da dodem do tebe i to izbijes i upresas,platim naravno
Ivan mi je malo daleko za vozit se
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,201
Lokaciju dobiš na pp, a prešu ti iznajmim, ja bum samo asistiral :icon_winkle:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Čaure se lako vaed ako su željezne (a originalne jesu) , samo uzmi aparat za varenje i čauru sa unutrašnje strane vari u krug , svrha varenja je zagrijavanje , onda naglo ohladi i čaure izbiješ čekićem od 100 grama , provjereno i ne postoji lakša varijanta :rolleyes:
 

vladimirac01

Novi član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
6
pozdrav svima foumasima,nemam kabine pa zelio bih praviti,pa ako moze etnosindra da mi kaze ili bilo tko ko zna ove mjere...hvalaaa
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
pozdrav svima foumasima,nemam kabine pa zelio bih praviti,pa ako moze etnosindra da mi kaze ili bilo tko ko zna ove mjere...hvalaaa

Imas par vrsta kabina, sada koja ti treba, mogu ti dati za onu kabinu koja ti ima vrata samo do pola, kao da ulazis kroz prozor.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
pozdrav svima foumasima,nemam kabine pa zelio bih praviti,pa ako moze etnosindra da mi kaze ili bilo tko ko zna ove mjere...hvalaaa

uhhh, to je malo teže, trebalo bi ju crtati i upisivati mjere...ako nitko nema na forumu nacrte i gotove mjere, mogu je izmjeriti, nacrtati,skenirati i staviti ovdje na forum...

ja imam stare blatobrane,koje sam skinuo jer sam s ovom kabinom dobio i original blatobrane s kutijom od akumulatora tako da imam samo prippasati nosače od kabine...jedino se moram snaći za gumene ublaživače koji povezuju kabinu i blatobrane,da ne zvoni željezo o željezo pa ak netko ima idejukako doskočiti prolemu???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Kabina i blatobrani su međusobno fiksni i na fabričkoj kabini

Mjere kabine imaju negdje u temi samo neznam gdje :mad:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
e šta sam danas vidio dobro da nismo davno poginuli s traktorom


netko je šarafio po ovom centralnom bolcnu na mostu i iza je stavio čavao kao osigurač a vijak koji ide odozdo stavio u đep
bolcn se bio vec izvukao prema nazad,prema karteru 5-6cm
uh bilo bi veselo da je ispao u voznji


evo kako traktor izgleda bez utega i mosta
kajlice nisam uspio izvadit,neide pa neide,biće ko u reklami
A šta sad?
Sad zovi HAK
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nebih ti preporucio da grejes jer ce opustiti materijal , probaj malo odozgo po duzini je nakucaj i naspi par kapi ulja za kornice ,mozes probati i sa coca colom i ona razjede koroziju pa je opet kuckaj da proba prodreti tecnost unutra. onda je probaj sekacem tupim iskosa nadji ugao cisto da je vadis van.u krajnjem slucaju zavari tacku aparatom za neko parce gvozdja i jedan kraj kajle .onda izmedju rukavca i tog gvozdja nabijaj polako sekac . cisto na polugu da krene
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Probao sam grijat,wd,sjekač,ma pametniji će popustit
ako ga deformiram dobio sam sranje,traktor je 77.godiste nije to nitko rastavljo jos,drzi ko zavareno
Svakako glup problem ali problem
treba samo bit uporan
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nekazu dzaba korozija je najbolji varioc. a sitnice uvek jeb.... koliko puta mi pojede neka sitna glupost po ceo dan . probaj onda navari jedan kraj za parce gvozdja .var ce malo otpustiti ali ga odmah i vodom ohladi . trebalo bi krenuti onda. lako je posle malo obraditi kajlu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
onda jedino zavari ako imas aparat.ako kajla stoji vertikalno stavi vodoravno vijak neki stari i pecni sa obe strane. ali na gornjem delu kajle i onda odozgo izmedju osovine rukavca i vijka sekac i udri. ako pukne var ponovi.nema druge kad mnogo zapekne. bitno je da krene
 

Najnoviji postovi

Na vrh