• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Savoris gdje si nabavio ovaj dio vanjskih španera i ja bih trebao - već sam o tome pisao.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Doboši su 30 komad , ima i jefftinijih ali ja sam uzeo ove pošto su mi se svidjeli

Pa taj vanjski dio španera sam ja napravio , već sam i ja pisao o tome :icon_thumright:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
vica, pazi kaj buš vukal na toj kuki...:(devil):
kola da, prikolice ne...:icon_cool:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Savo, dok još nisi sastavil, prebroji koji je prijenosni omjer na tom reduktoru, koliki je promjer i širina bubnja, te koliki je promjer poluosovine.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vica, pazi kaj buš vukal na toj kuki...:(devil):
kola da, prikolice ne...:icon_cool:
na ovaj vucnik ce se kaciti sve prikolice. materijal je cak i prejak mogu vam reci i nikakva ojacanja vise nece biti. jedini problem koji se moze javiti je pucanje fabrickog nosaca toplinga jer je on najslabija karika sad i vijci ako izdrze koji ga drze za kuciste menjaca. nisam mogao uplodovati sliku sa druge strane vucnika pa bi videli koliko je cvrsto i jako. to je sve sad debljine od 15-20mm od polucelicnog materijala. smem garantovati da na svakom opterecenju ce vucnik izdrzati ali za ovo ostalo fabricko negarantujem. ali teret u dvoosovinskoj prikolici nece prelaziti 4 tone tako da ce izdrzati lako. za jednoosovinsku prikolicu imam donju kuku. berac i presu nemam niti nameravam kupovati tako da za te prikljucke koji idu na donju nemam problem.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
@malirus pa kaj bi ti htel...niti rusi ih nebi preciznije napravili...:icon_winkle:

vica, kod mene su kola, kod tebe dvoosovinka al to je isti vrag...
kamo ćeš zakopčat prikolicu za gnoj recimo?:icon_twisted:...ako imaš gnoja...:^):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
darijuse prikolica za gnoj je jednoosovinska samoistovarna ako sam te dobro razumeo. te prikolice bar ovde koje se koriste idu na donju kuku ili donji vucnik kako je ko za sta kaci. ja donju kuku imam na vladimircu ali na tu kuku dvoosoviku nesmem da zakacim jer je nisko kacanje i hoce da otkine kuku jer su okca na rudi malog precnika. drugo vucna sila kad je ruda oborena dole je dosta manja i ovo vazi za dvoosovinske prikolice. znaci gornji vucnik za dvoosovinsku prikolicu ide u ravni sa rudom ili mora biti malo vislji u odnosu na rudu i time se dobija malo veca vucna sila. kod jednoosovinke je kontra. sto nize kacenje veci teret na pogonskim gumama i veca vucna sila.najlakse bi mi bilo napraviti vucnik dole umesto kuke ali nije dobro u nasim slucajevima prikolica. jako malo zemlje imam tako da neplaniram uopste neku mehanizaciju pogotovu u ovo vreme. to mi je najmanje isplativo. meni vlatko sluzi za uzorati i spremiti zemlju, poprskati razbaciti vestacko djubrivo i da izvuce zito u prikolici i doteram drva a to sve mi je u blizini. za sve drugo imam kod prijatelja [druga] svu skoro mehanizaciju koju mu vecinom odrzavam tako da mi nije problem.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ako kačiš prikolicu za gnoj na donju kuku, di onda kačiš kardan? :(happy):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
darijuse prikolica za gnoj je jednoosovinska samoistovarna ako sam te dobro razumeo. te prikolice bar ovde koje se koriste idu na donju kuku ili donji vucnik kako je ko za sta kaci. ja donju kuku imam na vladimircu ali na tu kuku dvoosoviku nesmem da zakacim jer je nisko kacanje i hoce da otkine kuku jer su okca na rudi malog precnika. drugo vucna sila kad je ruda oborena dole je dosta manja i ovo vazi za dvoosovinske prikolice. znaci gornji vucnik za dvoosovinsku prikolicu ide u ravni sa rudom ili mora biti malo vislji u odnosu na rudu i time se dobija malo veca vucna sila. kod jednoosovinke je kontra. sto nize kacenje veci teret na pogonskim gumama i veca vucna sila.najlakse bi mi bilo napraviti vucnik dole umesto kuke ali nije dobro u nasim slucajevima prikolica. jako malo zemlje imam tako da neplaniram uopste neku mehanizaciju pogotovu u ovo vreme. to mi je najmanje isplativo. meni vlatko sluzi za uzorati i spremiti zemlju, poprskati razbaciti vestacko djubrivo i da izvuce zito u prikolici i doteram drva a to sve mi je u blizini. za sve drugo imam kod prijatelja [druga] svu skoro mehanizaciju koju mu vecinom odrzavam tako da mi nije problem.
Pa ja se sa ovim nikako nebih složio :(wait):


Savo, dok još nisi sastavil, prebroji koji je prijenosni omjer na tom reduktoru, koliki je promjer i širina bubnja, te koliki je promjer poluosovine.

Neznam koliko precizno ti ovi podatci trebaju , od oka znam da je vanjski prečnik doboša oko 170mm, njegova širina je 60mm možda malo i više , osovina je 45mm na krajnjem dijelu gdje ide semering
Za prenosni odnos neznam tačno ali mogu da potražim u jednoj knjizi negdje imam

Već sam sastavio sve , kočnice su i više nego što sam očekivao , silom kočenja i mekoćom papuče sam prezadovoljam ostaje da se vidi dugotrajnost :(y):


@darijus
Te prikolice koje su predviđene za donje kačanej imaju kardan sa gornje strane rude , i ja sam imao takvu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
davno sam citao taj podatak i slike se secam za ta kacenja prikolica. nisu to drasticne razlike kod jednoosovimke jer uvek ima da kazemo dovoljno tereta na pogonskim. tu je vise izrazeno koje je duzine vucnik od kucista jer sto je duzi veca tendencija propinjanja prednjeg kraja. nisam vladimirca vozio pod punim teretom i jednoosovinku ali za fergusona je velika razlika fabricke kuke i donjeg vucnika. na vucniku ima bolje opterecenje ali se uzbrdo vrlo lako propinje i skretanje je skoro nemoguce bez tereta napred
 

VTZ995

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
21
Moram i ja kočnice sredit lijeva mi skoro nikak ne koči. samo neznam kolika bi to bila invensticija
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
probaj prvo nastelovati .darijuse mozes li slikati poteznicu da vidim kako izgleda za vlatka i kolike je duzine poteznica izmedju poluga. najmanji mi problem nesto napraviti samo kad vidim kako izgleda. a to nigde niti vidim niti ima za kupiti.
 

VTZ995

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
21
ja imam tu orginalnu poteznicu ima na sebi više rupa za klinove na nju kovčam balirku
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
probaj prvo nastelovati .darijuse mozes li slikati poteznicu da vidim kako izgleda za vlatka i kolike je duzine poteznica izmedju poluga. najmanji mi problem nesto napraviti samo kad vidim kako izgleda. a to nigde niti vidim niti ima za kupiti.

bit će večeras, prazna mi baterija na aparatu...nemaš sreće...:(giggle):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Da ne povjerujem šta mi se desilo :icon_eek::icon_eek::icon_eek:

Bogami lijepo od njega , ja ga počastim novim kočnicama i uljima a on mene radilicom u dva dijela :(devil)::(devil)::(devil)::mad::
 

Prilozi

  • photo0202.jpg
    photo0202.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 309
  • photo0203.jpg
    photo0203.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 296

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
"Sreća te gleda, a đavo ti nda..." sastavni dio života. Meni se događaju stvari koje se nikome ne mogu dogoditi, ali vidim da ni tebi nije lako.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
savo to ti je od uzbuđenja što su nove kočnice i ulje pa je ona pukla,da nebudeš slobodan od njega ,da ga šarafiš opet hehe
 

Najnoviji postovi

Na vrh