• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Po meni raditi prepravke da bi se ponovo stavilo mehničko kućište i nema nekog rezona , ni vladekovo kućište (kada je sve u redu) nije toliko teško , druga stvar je što ga mi zapustimo pa onda kukamo
Ako već radim prepravke na sistemu upravljanja , pa daj onda da stavim nešto što će da mi olakša maksimalno upravljanje a ne da bude lakši volan za neki sitan postotak
Razlika u prepravci ako se stavlja tamićeva (ili slična) glava ili neka sa servom (mercedes) je samo u tome što za servo ti još treba namontirati pumpu i rezervoar ulja i imaš već puno bolju stvar od tamićevog volana koji ni on kao on nije nešto zlatan
 

VTZ995

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
21
dali bi se moglo ugradit na t25 hidraulični volan od imt 560


agroinform_20140415195259_gallery_62432_112_359458.jpg

ovaj složio vladimirca na plin

Evo Rusa koji ne troši ulje u motoru, niti ga ne ispušta oko sebe.. ;)

IMG_7325.jpg

svaka cast kolega VTZ traktor ti je stvarno uredan kao da si ga sad iz tvornice kupio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Posljednje uređivanje od moderatora:

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
evo mog vladimirca...napokon sredjen pad pritiska ulja.razlog-lezeci lezajevi.promenjeni komplet lezajevi na prvu specijalu.sve ostalo je ostalo original.sad je pritisak na leru 2 (nesto iznad) a sa turazom skoro 4 http://s2.postimg.org/3wnb9xeg9/2014_06_10_17_06_10.jpg
http://s29.postimg.org/wekck3o3r/2014_06_10_17_06_37.jpg
http://s22.postimg.org/i869k4bch/2014_06_10_17_07_06.jpg

EDIT savoris
Za dalje postavljaj slike u rezoluciji 800X600

kazi mi na koliko obrtaja ti je pritisak 2bar. a na koliko 4bar. pozdrav
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
pa ovako.danas sam ga upalio i snimio klip kako se ponasa pritisak.al mi ovde internet preslab pa ne mogu prikaciti video.
znaci kad sam ga upalio na 800 obrtaja pokazao je 3.2.kad sam mao dodao gas popeo se na 4 dodam jos vise gasa ne ide preko cetiri (mozda nesto malo iznad 4)
nakon 10tak-15 minuta rada (u mestu) pritisak ulja isto:eek:brtaji motora oko 750-800,pritisak 3.2. pri 2000 obrtaja-pritisak 4.
kad ga vise opteretim vrovatno ce pritisak biti nesto nizi,al ga za sad ne opteretujem jer je presao sveka 3 radna sata.
a ta 2 bara sto sam napisao u predhodi post bila su nakon spricanja protiv korova jedne sveze poorane njive.
 
Posljednje uređivanje:

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ok zato i pitam otprilike imam isto ponasanje pritiska mada bas do 4 ne stize otprilike oko 3.5 na leru ne ide ispod 2.5 moj vladimirec ima 1600rs jesenas kad sam oro sa njim otprilike negasim ga po 3 sata i tad pritisak pane na 3 al ispod nikako i temperaturu konstantno drzi na 60c.ulja mi ne uzima tako reci nista pozdrav:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VTZ995

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
21
Kad ste vec kod pritiska ulja kod mene na malom
skroz malom gasu ima 1 i pol pritisak ulja a na malo jacem gasu ima 4 bara. A kad ugasim traktor onda posle toga se cuje filter ulja kako se vrti to traje negdje 8 sekundi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bolje da nepricam koliki je pritisak kod mene. popeo se na 200 pre neki dan kad mi poceo opet trokirati. koliko vidim ispod 8L nafte u rezervoaru nece da radi iako vazduha nigde nevidim u sistemu. a pritisak je pred remont ..hladan 4 bar cim se ugreje na 60-80 stepeni 1,5 pod turazom a na leru skoro velika O. do jeseni ako nepronadjem kvar sa gorivom bogami ce on da ide dalje od mene
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
evo kako se sad ponasa pritisak ulja na mom vladimircu...startovanje na hladnom.
[YT]www.youtube.com/watch?v=A_k8NDFOa8c[/YT]

i jedna lepa slika ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
spanere sam olabavio sasvim...prvi put nisam predpostavio da ce kardan dohvatiti lance...i sada kad kad dotakne lance al nisya strasno.
al moracu nesto smisliti da spanere postavim kao kod IMTa...gledao sam po forumu razne ideje,pa cu izabrati jednu... ;)
 

Majo

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
7
Pozdrav svima. Na Vladeku stavio novu PVP ali sada imam puno manji hod gasa nego kod stare pumpe. Ujedno je i slabiji i sporiji. Pomoć što učiniti. Hvala.

Još bih priupitao za širinu traktora. Naime, širina mog Vlatka u zadnjem kraju mjereno od sredine do sredine guma 11.2 iznosi 121 cm a u prednjem kraju 126 cm. Dali je to normalno. Hvala svima .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Majo,na Vladimircu niš nije normalno:eek::Ja se stalno čudim i iznenađujem.Kakvih sam već gluposti i idiotarija susreo na tom traktoru.Mogao bi napisati knjigu "Smiješna strana mehanike".Taman kad se poveseliš da je sve dobro,dođe neki novi problem.I tako iz dana u dan.Jednostavno kad ugledam taj traktor,prvo pozdravim Rusiju i kažem sam sebi: ovo je prelijepo da bi bilo istina.Tu se treniraju živci i mislim da mi vlasnici ovog predivnog stroja znamo što znači biti strpljiv.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
@majo , jesi siguran da se polugica na boš pumpi povlači do kraja ?
Znači kada dodaš gas do kraja , probaj dalje da povučeš direktno na pumpi polugicu na koju ide šipka i provjeri može li da ide još prema zadnjem dijelu traktora
Moguće je da je samo polugica drugačije zakrenuta
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,604
Još bih priupitao za širinu traktora. Naime, širina mog Vlatka u zadnjem kraju mjereno od sredine do sredine guma 11.2 iznosi 121 cm a u prednjem kraju 126 cm. Dali je to normalno. Hvala svima .

relativno je normalno da su ti unutrašnje strane i prvih i zadnjih guma iste širine...sve ostalo su varijacije...:icon_wink:
 

Majo

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
7
Hvala svima na odgovorima. Savo, polugica je povučena do kraja. U normalnom položaju stoji nakoso prema nazad. Tako je stavljena tvornički. Ne znam da li bih što dobio prebacim na kronerima na osovinici. Hvala.
 
E

el pibe

Guest
Polugica stoji okomito kod mene znači (na 6sati) imaš"radni hod "od 19-20 mm na njoj.Kod mene je skinuta šipka tak da vidim hod.Zanemarujem onaj mali prazni hod koji osjetiš da klikne(odvoji).Za gume po pravilu je razmak prednjih kotača veći od stražnjih 2-10cm.Tak da moreš orati.Ja sad na Vladeku nisam mjerio jer mi zadnji kotači nisu gore.Ali sam izmjerio na Zetoru tamo je razmak veći 2cm. u odnosu prednjih na zadnje kotače.Mjereno od sredine guma.A ovo na vladimircu pogledaj jer ko to zna ko je tam nešto šerafio a zna se da imaš raznih varijacija i kombiniranja sa širenjem i spuštanjem na VTZ-u.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Nismo se razumjeli , znači kada povučeš ručni gas i uzmeš tu polugicu rukom na pumpi , može li ta polugica da ide još prema zadnjem dijelu traktora ?
Sumnjam da ona nije ''kalibrisana'' mada može biti i da je pumpa zavrnuta

Ima li dima na auspuh pri naglom dodavanju gasa sa ler obrtaja ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh