• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Danas proveli popodne radno.
Pošto je 52 na samom sastavljanju i pripremi za bojanje morao sam uslugu napravit malom mašinom i malim tarupom. Trava u orasima bila je visine u ravnini haube ali kao što čitam temu nije bilo problema sa pregrijavanjem osim što sam morao ić sa parcele dopunit ulje jer je teren extreman pa uljna pumpa nije mogla prihvatit ulje kad je bio nagnut na lijevu stranu a bilo je na optimumu. Za površinu jutri i pola posrkao je 20 litara nafte što me ne začuđuje jer sam se kretao 2 pužnom kako ne bih opterećivao traktor.
 

Prilozi

  • P5310042.jpg
    P5310042.jpg
    74.2 KB · Pregleda: 1,080
  • P5310043.jpg
    P5310043.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 964
  • P5310045.jpg
    P5310045.jpg
    35 KB · Pregleda: 233
  • P5310044.jpg
    P5310044.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 442

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pozdrav svima!
Imam T25 85. god. Na bosch pumpi na ulivnom čepu sa odzračnikom šprica mi nafta na obje rupice van. Što bi mogao biti uzrok i kako ga riješiti.
Zahvaljujem.

Tako je kod mene bilo, PVP sam odnio kod bošiste. Čovjek promijenio jednu o-ring brtvu i nije htio ništa naplatiti, ja mu dao 50 kn za cugu. To je bilo prije 2 godine i za sada redi bez problema s tim da ne radim puno. Za 2 godine sam potrošio iz rezervoara 30 - 40 l goriva.
 
R

retro

Guest
pozdrav svima, novi sam tu i imam jedno pitanje. Dali mi netko može pojasniti kratko samo šaltanje na vladimircu t 25, 1972 god., znači našao sam na forumu dosta shema ali čini mi se da su to sve drugačije slike mjenjača, da su noviji nego moj. Stavio sam i sliku da vidite o čemu je riječ. Za sada znam da ova desna ručkica da pomoću nje traktor može ravno ili u rikverc, no kada ide ravno je dosta spor, znači treba mi neka veća brzina a na lijevoj ručki mi to nikako ne uspijeva
http://postimg.org/image/7s69nqmu5/
 

Majo

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
7
Tako je kod mene bilo, PVP sam odnio kod bošiste. Čovjek promijenio jednu o-ring brtvu i nije htio ništa naplatiti, ja mu dao 50 kn za cugu. To je bilo prije 2 godine i za sada redi bez problema s tim da ne radim puno. Za 2 godine sam potrošio iz rezervoara 30 - 40 l goriva.

Hvala puno. Skinut ću pumpu i odnijeti k bošisti. Nadam se da neću morati kupovati novu pumpu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,595
pozdrav svima, novi sam tu i imam jedno pitanje. Dali mi netko može pojasniti kratko samo šaltanje na vladimircu t 25, 1972 god., znači našao sam na forumu dosta shema ali čini mi se da su to sve drugačije slike mjenjača, da su noviji nego moj. Stavio sam i sliku da vidite o čemu je riječ. Za sada znam da ova desna ručkica da pomoću nje traktor može ravno ili u rikverc, no kada ide ravno je dosta spor, znači treba mi neka veća brzina a na lijevoj ručki mi to nikako ne uspijeva
http://postimg.org/image/7s69nqmu5/

Pazi vamo...
ona ručka na volanu s lijeve strane, to su brze i spore...ima i ler između...
ona ručka ispod volana je naprijed-nazad...ima i ler između
a ručka između pedale kvačila i te ispod volana je glavni mjenjač...ler ti je po sredini naprijed nazad (vidiš onaj cilindrić kako se sjaji kad ju kurblaš)...
na toj ručki s jedne strane je usporena i 2. brzina (mislim prema pedali kvačila), a prema volanu je 1. i 3. ...
na volanu s prednje strane ima i dekompresor...da te ne buni...

a i sama shema je ispred volana na kontrolnoj tabli...jedino kaj ovdje vidim je da su ručice hidraulika male...to si svakako produži...budeš jači...
i deri miki...ako nebu išlo, dođem uživo...:icon_wink:
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
Pozdrav, evo mene s novim problemima raspao se druk ležaj koji je majstor mjenja prije cca 2 godine a od toga je traktor radio gotovo ništa večinom bio za mlinom čekičarem jednom tjedno i malo tu i tamo prijevoz. Znam da je današnja kvaliteta dijelova neupita što se tiče loše izrade nego koji bi uzrok mogao biti da je došlo do razletanja ležaja i dali postoji mogučnost mjenjanja kroz onaj otvor bez da se traktor prepolovi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Nemoguće je zamijeniti bez polovljenja traktora
Dijelovi su nekvalitetni , nema tu spasa ali i štelovanje igra ulogu
 
E

el pibe

Guest
Nije ti se to razletilo samo od sebe.To je potrošni element i mnogo ovisi o vozaču.Sigurno si morao osjetiti da visoko odvaja,proklizava,trese a i čuje se ležaj.Nepoznati proizvođači i loši dijelovi igraju veliku ulogu kako si i sam rekao.Ali u pravilu se mijenja cijeli set a ne samo lager.I kad ode ležaj, korpa se krivi.Ako imaš neki servis odnesi sve će ti ispjeskariti, nanitati,izravnati znači čitava reparacija i bude dosta jeftinije nego kupovati novo.I naravno uzmi nekog što zna znanje.Jer nije baš neka ljepota svako malo traktor rastavljati na pola.Košta živaca ,vremena i novaca.Može čovjek dosta stvari napraviti sam ali neke stvari se ne isplati sam dirati.Ima uvijek netko ko zna a taj koji zna stoji iza svog posla.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
E da se mora mijenjati cijeli ''set'' ako ode ležaj to nikako nemogu prihvatiti , rusko je to , nije to novi auto predviđen za zamjenu ''setova'' i uzimanje para , ruska tehnika je to
 
E

el pibe

Guest
Ne znam baš da je tu nešto dobro sklopljeno ak mu se zdrobio ležaj a napisao je kako je malo koristio traktor od zadnje izmjene.Moje mišljenje da to dade sve provjeriti možda je uzrok negdje drugdje a garant se ležaj nije raspao sam od sebe.A ak neko voli nek svaki drugi dan rastavlja traktor popola.Ja osobno nisam poklonik takvih avantura.A čuj o ruskoj kvaliteti bi se mogli napričati.Ja sam se uvjerio da nije čvrsto kako izgleda.Ja bi na njegovom mjestu dao pregledati kak spada,sklopio i vozi Miško sto godina.Pa ne smije to samo tak lako odlaziti, iako je to potrošni dio.Ali baš da se raspadne svakih 50 radni sati to baš ne kužim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja samo nemogu da se sjetim šta bi moglo uzrokovati raspadanje ležaja osim lošeg kvaliteta sadašnjih dijelova ili lošeg podešavanja
U loš kvalitet sam se i ja uvjerio ali dijelova novije proizvodnje , nije rusko staro željezo tako meko kao što misliš
Loše podešavanje je ako se ležaj stalno vrti
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
Hvala na odgovorima i traktor mora na pola što ne mogu uradit sam nego opet kod istog majstora koji je to već radio samo pokušat nabavit ležaj na drugom mjestu možda bude bolje kvalitete.
 
E

el pibe

Guest
Pod "set" sam mislio (provjeru ) a ne izmjenu kompletnog kuplunga a ta stavka ne sadrži stosedamdeset i kusur dijelova.Lager u ovom slučaju može otići na više načina ili je krivo uprešan ili je korpa iskrivljena.Znači neki debalans ili neravnomjerno opterećenje je uzrok raspadanja lagera.Lageri se ne zabijaju čekičem kao čavli kao što sam imao prilike vidjeti kod raznih majstora.I naravno zna se koje vrste su pouzdane.Treba ih uprešavati i nema nikakvih problema.Ja imam i drugi traktor koji je stariji od mene skoro deset godina i nikad nije mijenjana lamela ni lager a traktor su vozili mnogi.Da i taj drugi traktor nije rus i problema gotovo ni nema.Zato sam riskirao(nabasao) i nabavio Vladimirca da mi ne bude dosadno u životu.I mogu reći fakat mi nije dosadno stalno je tu neki problem od kojeg puca glava.Ali to su čari koje dijelimo svi mi vlasnici vladimirca.
 
E

el pibe

Guest
Čitati je jedno a protumačiti je drugo.Napisano je i da se lageri ne raspadaju sami od sebe.Riječ set ima mnogo značenja:postaviti,provjeriti,namjestiti,sklop itd.Samo se ti nemoj ljutiti.
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
Ma nema problema promjeni se lažaj a sve ostalo neka ostane kako i je. Nema tu svrhe sve mjenjati nepotrebno,provjeriti "da" ako se majstor razumije ali ako ni ne pogleda i krene mi pričati kako to sve treba novo tu je odma kraj priče jer i ovo što je radio nije izdržalo ni zagrijavanje tako da nema potrebe lupat pare u prazno i sutra to sve voda može odnjeti kao što se ljudima dogodilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh