• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

E

el pibe

Guest
Mislim da ipak ugrađuju motor od VTZ-2032A.To je tip D130 tri cilindra,kW:26,5/hp36.Ta opcija je po meni prihvatljiva.Jer model 2048A ima kW:35.3/hp48.To je puno jači motor i mislim da to ne bi bio dobar "spoj".Nešto bi tu otišlo brzo,Mada sam i negdje pročitao da 2048 ima problematičnu getribu.Sad jer je to zbog odnosa prejakog motora nisam upoznat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
2032 ima dva cilindra a ne tri

Evo ja danas sredio onu kočnicu , otkačila se bolcna ispod štelujućeg vijka , kako je ispala špentla pojma nemam , uglavnom sredio sa mbez rasklapanja kroz gornji poklopčić

Još sam i jednu gumicu u culindru zamijenio pošto mi je klipnjača hrapava pa brzo mi odlazi vanjska gumica
Onda sam i alternator malo ucentrirao jer mi stajao ukoso
I tako .............., još malo prčkao po njemu i pregledao,dotezao,zapažao,oprao
 
E

el pibe

Guest
Ja sam pročitao u specifikacijama da ima tri.Diesel engine D130,four stroke,air cooling,three cylinder,RPM:2000 Kw:26.5/hp:36.A sad ko bi ga znao jer sa tim konjima i kilovatima svaki piše svoje.Raspon VTZ-a je od 25-36 ks.VTZ i njegovi podaci to je prava enigma još buju valjda negdi napisali da ima 6 cilindri.Čitao sam razne specifikacije i tek sad mi nije ništa jasno_Od kW,težine traktora itd.Bogme onaj ko ga zajde kupovat taj bu zbunjen više ili manje neg ja kaj ga već imam 20let.Primjera radi.Ak je Univerzal 445 zna se kaj je, nitko nije napisao ne znam da ima 74 ks i 5693kg.Trebao bi netko točno napisati točne podatke da se zna i amen.Ma ima da poludiš:mad::
 
D

deny17

Guest
Pozdrav svima.
Trebam jednog poznavaoca koji ima vremena i volje da mi nesto pojasni oko vladimireca
Kupio sam ga prije neki mj.dana.
neznam nista o njemu,covjek mi je rekao daje novo ulje u mjenjacu
Vidim da spominjete da u bosh pumpi treba mjenjati a i u onoj sto uklj i isklj.hidraulik
Kakvo ulje ide u jednu i u drugu?
Sta bi jos trebao pregledati na njemu prije stavljanja u pogon?
JOŠ NESTO
Kad ga ne palim po par dana desi mi se to da upali na zub ali nakon par sekundi se ugasi tako par puta i onda radi normalno tj.ne gasi se.dogadja li se to vama?
Za početak toliko?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Na sva tvoja pitanja imaju odgovori na prethonim stranicama , pošto si novi vlasnik vlatka preporučujem da prčitaš temu , bar onoliko koliko možeš ako ne cijelu jer je povelika

Ok, novo ulje u mjenjaču , za svaki slučaj provjeri ima li ga dovoljno , u prednjem desnom ćošku mjenjača dole pri dnu ima veliki čep (ključ32) , njega kada odvrneš on ti je ujedno i nivo
U PVP možeš promijeniti ulje , sa donje strane ima čep na njega izliješ , a iza AC pumpe ima drugi čep na kojem je nivo , otprilike ide 0,2l ulja , motornog
U pogon hidraulične pumpe nema potrebe da mijenjaš , samo provjeri nivo , čep sa desne strane koji se nalazi ispod ručice za uključivanje hidraulične pumpe , dole pri dnu pogona , mislim da je ključ 19 , isti talav čep ima as gornje strane na njega sipaš

U principu trebao bi ga ''pretresti'' čitavog ali za početak provjeri maziva i hlađenje , znači da sve ima dovoljno ulja i da su ti rebra na stublinama i glavi čista radi hlađenja

Ovo za paljenje , prvo i osnovno kod vradimirca je falš vazduh ili radni ventil , ja mislim da smo nekolik ostrana unazad raspravljali o ovome , vrati se malo pa pročitaj ili ako neko zna stranu na kojoj je ta rasprava neka napiše
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Nema niko nikakvih problema vreme je krivo sve pa masine miruju.Ja sutra odo malo u sumu seci sebi za kucu pa ce biti neka slika vlade iz blata...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Jesi li ti riješio problem sa kočnicama ?

Ja rasturio motor , povadio sklopove i kombinujem od jednog T40 što sam nabavio
Više to radim preventivno jer znam da mi je na jednoj maloj pesnici ostao poveliki luft pa ajde reko dok je ovih kišurina priej branja da to sredim
Osjećao sam da mi nekako jedan klip nema baš pun rad , to sam ustanovio po različitim temperaturama između cilindara a pošto sam znao za problem male pesnice nije mi bilo teško da ga razvalim
Danas sam ubacio klipove i stubline ali mi se nešto ni ne radi pa sam za sutra ostavio da malo ušlajfam ventile (iako su skoro dobri) i sastavim sve
Usput i dizne prekontrolisao kojima sam skoro mijenjao uloške i iz nekog razloga na njima je pritisak bio preko 200 bara , neznam šta im se desilo da se pritisak poveća osiguravajući vijak je na obje bio propistno zategnut , obje dobro praše
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo i ja danas sastavio moj motor , mislim da sam pronašao 'dugogodišnjeg' krivca za moj hronični nedostatak snage :icon_pidu:

Evo komplet elaborat

Znači stavio sam druge kompletne sklopove sa jednog polovnog motora od T40 kojeg sam rasturio
Leteće ležajeve sam vratio moje polovne koji su nedavno stavljeni , na njima nema tragova korištenja izgledaju kao novi
Klipnjače,bolcne,klipove sam stavio od toga T40
Karike sam moje stavio jer su i one skoro netaknute
E kada je na red došao odabir koje glave da stavim došlo je do nedoumice , glave koje su bile na mom motoru su skoro remontovane , zamijenjene vođice i ušlajfani ventili . Ali sam ipak izvadio ventile da vidim stanje nalijeganja na sicove , tu sam primijetio da nisu u nekom zlatnom stanju , na ventilima je bilo poroznosti ajde da kažem rupica
Uzeo sam da izvadim ventile i iz tih glava kjoe sam skinuo sa T40 i primijetio nešto neobično , opruge koje su na ventilima su davale daleko veći otpor pri pritisku rukom nego one opruge na mojim glavama
To mi nije bilo mjerodavno pa sam onda glave stavio na vagu i pritiskao opruge te gledao koja kilaža je potrebna da pokrene ventil na početak otvaranja , moje opruge su popuštale na 6,3 do 6,5kg a opruge koje sam dobio na glavama su popuštale na 10 do 10,5kg , znači bile su daleko jače

Analizom dosadašnjeg rada motora zaključio sam da mi se auspuh pri maksimalnim opterećenjima jako grijao , po noći se jasno moglo vidjeti da na nekim mjestima i pocrveni a na izlazu ide i nešto nalik plamenu
Što znači da su moje opruge bile ''umorne'' i nisu dobro dihtovale :icon_hang:

Motor sam sastavio i radi bez greške , prva proba mi daje naznaku da je motor jači ali pravi efekat ću vidjeti kada budem išao uz jednu uzbrdicu gdje tačno znam dokle kojom brzinom je mogao da izvlači

Znači ovo je bio ''kuurvanski'' kvar koji me dugo vremena mučio , još da napomenem , razlog otvaranja motora je bio više preventivni jer koristim neka ''alternativna goriva'' :icon_mrgreen: i iz tog razloga sam svu sumnju nedostatka snage svaljivao na to gorivo koje miksam u domaćoj radinosti
A otvorio sam da vidim koliko gareži ima u kopresionom prostoru i jesu li možda karike zalijepile u klipovima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sitnice su cudo koliko zavrzlame i mozganja traze.krupan kvar se obicno lako detektuje a povremeni ili ovi tvoji sa gubitkom snage su za elaborat.moj spava letnji san jos uvek ali nece jos dugo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Vrijeme je neko jako čudno i moj skoro da spava jesenji san , tu i tamo nešto odradi ali sve što radim sada pretežno idem sa T40

I provjerio sam snagu motora , sa sigurnošću mogu da kažem da je jači tj. da ima normalnu snagu motora
Evo sada ašikujem da zamijenim i razvodnik hidraulike , padaju mi poluge , ali nešto me mrzi sve ono razvaliti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja mojeg sto vise gledam da sredim on se sve vise joguni.tako da vise nista nece dobiti i jos cu i filtere poskidati pa ce bez njih ici.od kad sam stavio filtere goriva nikako onu snagu i rad da dobije. a radio bez ijednog perfektno.jos onaj sigurnjak cu proveriti ili zamenuti i ako neproradi kako treba cekic i to veci ce da radi. il ce raditi ili puci pa nek bira.juce je i motor na kosacici odlucio da pukne tako da ce i ovaj ako treba
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nađi negdje linijsku pumpu kao i ja što sam stavio i riješi se bijede i muke , ove rade 100% uredno i nema tih problema sa predpritiskom kao kod rotacionih
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ajd da ga tjera bez tarupa, još bi i shvatio, al ovako :icon_thumright:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=uSAWoIcc86c[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@ Savoris
Nisi nam rekao, šta si našao u motoru ("alternativna" goriva). Znaš da to mene posebno interesira,:icon_fU:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@ivanz , kako vidim da je u radnoj brzohodnoj , to ti je otprilike 2 spora od IMTa , nije to neka brzina kretanja znači da stabiljke dolaze jedna po jedna na tarup i opterećenje je periodično , imajući na umu težinu zamajca kod vladimirca i njegov obrtni momenat mene nimalo ne iznenađuje što ga može da vozi
A još , i ravnica je a ruski su konji :drink:

@jurek , nisam našao ništa drastično , karike su stajale dobro , nisu popucale niti ispod njih ima naslaga (karike su skoro nove , znači nema propuštanja kroz njih)
Garež na čelu klipa sasvim uobičajene debljine
Jedino je bilo na samom čelu dizne naslaga koje su najviše podsjećale na smoki , lako su se krunile prstima i vjerujem da se to sa temperaturom samo eleliminiše jer nekada se zna desiti da na auspuh počne varničiti nakon dužeg i težeg opterećenja , e mislim da se do tada bukvalno rastopi
Znači tip goriva siguran sam da ne škodi , samo je potrebno još malo filtracije ali sada nisam u mogućnosti za bolje , to je što je :icon_pidu:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
ajd da ga tjera bez tarupa, još bi i shvatio, al ovako :icon_thumright:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=uSAWoIcc86c[/YT]

Ide on ima on kubikažu ali ga tjera sa pužnim brzinama pa tu mora da ide t.e nema brda.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sta mislis Savorise za novu linijsku pumpu sto se prodaju za vlatka. one su skuplje ,cini mi se oko 200 eur al neznam kako su se pokazale. ili da vitlam od t40 da nadjem pa preradim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Te nove linijske dvoklipne su skupe,kvalitet neispitan , ja nisam bio u stanju da izdvojim 200 drskih novaca pa sam pribjegao improvizaciji koja radi bez greške

Siguran sam da možeš naći 4klipnu za male pare , ja bih to uradio ako već ideš na zamjenu
 

Najnoviji postovi

Na vrh