• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Pozdrav svima, imam ovako kratko pitanje u vezi ovoga mjeraca temperature kod t25 (stariji model)
Znaci jedan dan sam uspio napraviti cijelu kontrolnu tablu da radi i svijetli, ali nisam znao kako napraviti pokazivac(sat) za temperaturu motora, to jest ulja u motoru jer rus ima zracno hlađenje...
Sjetio sam se za taj senzor temperature na uljnom filteru i vidio zelenu zicu koja ide skroz do sata, ali i jos neka crna žica isto ide do sata, dali je ta crna žica mozda od napajanja strujom ili??, dali se moze ikako isprobati sat ili taj senzor na filteru??hvala
 

Prilozi

  • Photo 2593.jpg
    Photo 2593.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 100
  • Photo 2594.jpg
    Photo 2594.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 115

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Sa jedne strane na sat ide ta zelena sa senzora , na drugu stranu ide + sa kontakta
Ako naopačke spojiš kazaljka će ići unazad ili će stajati na mjestu , znači samo obrni žice
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Prespojio sam zice i kad sam upalio kontakt spušilo mi se nesto unutra i zagrijo se onako debeli sloj žica, nisam htio drzati kontakt pa sam zgasio i odvojio, kaj da sad radim?? dali se sat spušio ili??
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,674
A možda je prije valjao, a sad poslije spajanja (i pušinga) ne valja ?:fiery:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Da ne povjerujem šta mi se desilo :icon_eek::icon_eek::icon_eek:

Bogami lijepo od njega , ja ga počastim novim kočnicama i uljima a on mene radilicom u dva dijela :(devil)::(devil)::(devil)::mad::

Moram sam sebe da citiram

Tačno nakon jedne godine i 15 dana opet mi pukla radilica :icon_thumright:
'bem ti sreću
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Trnovanje bloka..... u prijevodu: razbušiti mjesta za glavne ležajeve.

trnovanje.jpg




...ili još bolje, ugraditi motor od Golfa. hihihihhihi :(giggle):
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Moram sam sebe da citiram

Tačno nakon jedne godine i 15 dana opet mi pukla radilica :icon_thumright:
'bem ti sreću
Jesi li nešto jako teško radio ili i tebe baš hoće ko i mene sam sad da pred sezonu šarafimo ko mutavi po tim rusčagama.
Valjda nije napravila neku štetu po bloku i slično?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Čuj jesam li nešto teško radio :icon_rofl: pa on jadan ne radi ništa što nije teško :icon_rofl::icon_rofl:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bogami te bas hoce sa radilicom. trebalo bi istrnovati blok jer posle takvih naprezanja postoji mogucnost deformacije. a drugo sto se ni meni nije svidelo to je ta radilica jer znas da je i ona isla fakticki bez ulja.mojeg zato i nenaprezem dok ga neotvorim da vidim sta me zeza sa pritiskom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Detaljno ali baš detaljno sam analizirao ležajeve koji su sada bili na nejmu , znači ovi sa kojima je radilica pukla , niti na jednom ležaju nema niti jedna trunka sumnje da je blok kriv ili deformisan
Sva tri ležeća lažaja imaju na sebi tragove rada sasvim podjednako , niti jedna polutka nema da je otisak rada nepravilan

Stigla je potpuno nova radilica sa novom garniturom ležajeva , nova prednja remenica sa mogućnosti montiranja dodatne remenice za pogon pumpe volana (originalna sa kontra tegom), semerinzi , dihunzi i sve ostale karafeke , sutra posle podne mislim ga ''napasti''
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
a onda i dalje vozi na alternativna goriva, štelaj kut paljenja na uvo ...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Poznat sam po tome da teško odustajem od svojih ciljeva , koliko god da košta neka košta :icon_hang:

U prevodu , tvrdoglavo magare :(giggle)::icon_pidu:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
nemoš ni bit pametno magare kad voziš rusa...samo tvrdoglavi ga ganjaju...:drink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije to do alternativnih goriva jer ruski dizel guta sve zivo. mislim samo da je i ona bila zamoren materijal i jos plus je terana na losim lezajevima pre tebe.takvi kvarovi vecinom ko zna od kada vuku a jednom dodje moment da ode.po tom pitanju svasta sam se nagledaoi naradio ali kvalitet delova je vecinom upitan kod rusa uopste. nesto urade da nemozes slomiti nikad a nesto ko od sira. sto se tice alternativnih i ja cu uskoro preci na neka posto motor na autu je vec sahranjen pa da ga dokusurim.te smokije na diznama samo cisti cesce jer uticu dosta na rad i snagu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
pa nije ništa čudno ako pukne radilica...dvaput...i meni je pukla dvaput...u 35 godina teranja rusa...:icon_e_wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije cudno ali nebi trebalo ipak ali nam je i poznato kako i cime sve opterecujemo to motorce pa ni meni nije cudno vise nista. ali dvoklipci vecinom i imaju problem sa time zbog i samog redosleda paljenja.to njima dosta remeti balans radilice
 

Najnoviji postovi

Na vrh